Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Co dla kobiet na poprawienie libido? Sprawdzamy, jakich składników warto szukać w suplementach

Co dla kobiet na poprawienie libido? Sprawdzamy, jakich składników warto szukać w suplementach

Jeśli zdarza się, że ci się nie chce, przeczytaj

Libido

fot. VK Studio / Adobe Stock

Problem niskiego libido u kobiet wreszcie zostało należycie dostrzeżone. Choć nie wprowadzono leku na podniesienie libido dla kobiet w podobnej formie, jaka od lat dostępna jest na rynku dla mężczyzn, istnieje wiele godnych uwagi preparatów. Sprawdźmy, jakie składniki mogą być pomocne, jeśli borykasz się ze spadkiem popędu seksualnego

 

Na rynku istnieje wiele godnych uwagi tabletek dla kobiet zwiększających libido. Niektóre zawarte w nich substancje poprawiają krążenie krwi w okolicach intymnych, zwiększając nawilżenie, inne pobudzają apetyt seksualny, a co za tym idzie ‒ gwarantują większą satysfakcję psychofizyczną podczas stosunku. Są i takie, które poprawiają równowagę hormonalną ‒ głównego winowajcę niskiego libido. W tym artykule skupimy się na składnikach szczególnie korzystnych dla kobiecej sfery seksualnej.

Dlaczego kobiece libido maleje?

Spadek pożądania seksualnego u kobiet może wynikać z wielu powodów. Przyczyną mogą być zażywane leki na depresję, nadciśnienie i alergie, a także tabletki antykoncepcyjne, które u niektórych pań zanadto obniżają poziom testosteronu. Menopauza i związany z nią spadek poziomu estrogenów również skutecznie obniża chęć na miłosne igraszki, a na dodatek przyjemność z nimi związaną (m.in. z powodu suchości pochwy). Poważnym, a jednocześnie niezwykle powszechnym problemem jest stres i przemęczenie.

 

Poza „uchwytnymi” przyczynami kobiece libido jest mocno uzależnione od sfery emocjonalnej, poczucia bezpieczeństwa i zaufania do partnera. Jak zauważa polski producent suplementu na libido dla kobiet LabOne, odczuwanie popędu seksualnego w dużej mierze uwarunkowane jest destabilizacją wydzielania substancji odpowiedzialnych za sprawność psychofizyczną i stabilizację procesów emocjonalnych. Dlatego też dodanie niektórych aminokwasów (jak np. tyrozyna) może pomóc w zwiększeniu seksualnego nastroju.

Składniki, jakie zawierają tabletki na libido dla kobiet

Sekretem suplementów na libido jest unikalna mieszanka składników roślinnych, uzupełniona o kluczowe minerały i witaminy. Oto niektóre z nich:

 

● cynk ‒ głównym winowajcą obniżonego libido u kobiet i mężczyzn jest zbyt niski poziom testosteronu. Ten jest zależny od cynku, który reguluje produkcję tego cennego hormonu.
● L-arginina ‒ bierze udział w wytwarzaniu tlenku azotu, od którego zależy funkcjonowanie układu krwionośnego ‒ w tym dopływ krwi do narządów płciowych.
● Niacyna ‒ również jest związana z układem krwionośnym, rozszerza naczynia, zwiększając przepływ krwi. Wspiera też funkcjonowanie układu nerwowego
● N-acetyl tyrozyna ‒ pełni ważną funkcję w centralnym układzie nerwowym, wspomagając stabilizację procesów emocjonalnych i wyraźnie poprawiając samopoczucie.
● Witamina B6 ‒ reguluje aktywność hormonalną, wpływając także na objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
● Ekstrakty roślinne ‒ w zwiększaniu sprawności seksualnej od wieków sprawdza się m.in. maca czy korzeń eurycoma. Zwiększają poziom testosteronu, poprawiają ukrwienie narządów płciowych i redukują poziom kortyzolu.

 

To, co jest dobre dla kobiet na libido, często pokrywa się z zapotrzebowaniem mężczyzn. W składzie męskich preparatów również znajdziemy cenne ekstrakty roślinne, jak np. korzeń maca (pozytywnie wpływa bowiem na ilość i mobilność plemników). Nie obejdzie się także bez L‒-argininy, cynku i witaminy B6, które u obu płci pełnią kluczową funkcję w układzie rozrodczym. Niektórzy producenci zapewniają uzupełniające się preparaty dla dwojga ‒ warto wówczas postawić na tak kompleksowe rozwiązanie. Nie tylko wieczorne zmęczenie przestanie wam doskwierać, ale także zauważycie wyraźną poprawę wzajemnego nastawienia do siebie.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ