Thursday, June 20, 2024
Home / Kultura  / Książka  / Co czytać dzieciom? Sięgnij po kultową serię Disneya

Co czytać dzieciom? Sięgnij po kultową serię Disneya

Na jesienne wspólne wieczory z najmłodszymi

książki Disneya

fot. Unsplash

Wybór książek dla dzieci to nie zawsze łatwa decyzja. Młodzi czytelnicy lubią wracać do ulubionych bohaterów lub wręcz przeciwnie – porzucają ich na rzecz nowych opowieści. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być seria. Przykładem jednej z najlepszych są książki Disney

 

Książka Disney to cała plejada uwielbianych przez dzieci postaci. Znajdziemy tu takich bohaterów jak Myszka Miki, Bambi, Mała Syrenka, 101 Dalmatyńczyków, czy też nowsze produkcje jak Vaiana bądź siostry z Krainy Lodu. Kolejne wydania serii ukazały bogactwo uniwersum Disneya, w którym dziecko może zanurzyć się na długi czas.

Kultowe postaci w formie książki

Zainteresowanie fikcyjnymi bohaterami można podzielić na dwie kategorie: tych, którzy najpierw obejrzeli bajki w formie filmowej oraz drugą grupę, dla których pierwszym zetknięciem z bajkowym światem pełnym wróżek i niesamowitych stworzeń były książki. Bez względu na to, do której grupy zalicza się twoja pociecha, książki ze świata Disneya to znakomity sposób na to, by młody czytelnik poznał niezwykle bogaty świat. Warto też wspomnieć, że historie takie jak Król Lew czy Kubuś Puchatek, zostały stworzone z myślą o najmłodszych, dlatego z pewnością możesz przedstawić wszystkie historie nawet najmniejszym dzieciom.

 

Książki z serii, która dostępna jest m.in. w sieci Empik, podzielone są na przygody poszczególnych bohaterów lub pojedyncze opowieści na temat jelonka Bambi czy innych bohaterów wybranej bajki. Książki są opatrzone nie tylko fascynującą treścią, ale też niepowtarzalną oprawą graficzną, która bez wątpienia przykuje uwagę młodych czytelników. Całość jest w pełni spójna z wersjami filmowymi, dlatego nie zakłóci to zainteresowań dzieci. Książki Disney mają wspaniałe ilustracje, będące ozdobą tekstu. Niektóre książki to także komiksy, z krótkimi sekwencjami dialogowymi idealnymi do nauki czytania. Sprawdź, jak twoje dziecko może zainteresować się czytelnictwem dzięki jednemu z przywołanych tytułów.

Najpiękniejsze historie na wyciągnięcie ręki

Książki z bajkowego uniwersum Disneya to również okazja do sentymentalnej podróży dla rodziców, którzy nierzadko pamiętają małego Simbę z lat młodości. Książki są pełne mądrości, a morał, jaki niesie za sobą poszczególna historia, jest uniwersalny i promuje wśród dzieci pozytywne wzorce oraz wartości. Warto zatem sięgnąć po książki Disneya, jeśli szukamy pewnego i sprawdzonego źródła lektur ze swoim dzieckiem. Polecamy zacząć od pojedynczej opowieści, by skończyć na wydaniu z 365 opowieściami na każdy dzień roku.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ