Friday, May 24, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Co byś powiedziała sobie z przeszłości? (cytaty)

Co byś powiedziała sobie z przeszłości? (cytaty)

Gdybyś mogła spotkać się ze sobą – nastolatką, co byś jej powiedziała? W jaką mądrość wyposażyłabyś ją na dalsze dorosłe życie?

nastolatka z niebieskimi włosami

Co być powiedziała sobie 15-letniej? Fot. Pixaby

Kobietom z poprzedniej edycji projektu Kobiety Krakowa zadałyśmy pytanie: „Co powiedziałbyś 15-letniej sobie?”. Jak Wy odpowiedziałybyście na nie?
 

Powiedziałabym sobie, że każdy człowiek ma swoją rację, według której widzi świat, a życie nie jest jednowymiarowe. Dodałabym do tego, że świat ma swoje tajemnice i ekscytującym jest je odkrywać. (Ewa Kruszyńska)
 
15 letnia ja była w bardzo złym miejscu. Chorowała na depresję i bardzo cierpiała. Myślę, że powiedziałabym jej, że wszystko będzie OK, a przed nią życie naprawdę pełne szczęścia i dobrych momentów. Że wszystko się jakoś ułoży, i żeby z całej siły parła do przodu i się nie poddawała. (Karolina Bugała-Valim)

Zobacz koniecznie – trwa nabór do nowej edycji Kobiet Krakowa

Kobiety Krakowa – tak się buduje relacje w biznesie i życiu
 

Będzie to banalne, ale powiedziałabym jej, żeby nie bała się mierzyć wysoko i żeby nie czekała, aż jej marzenia się spełnią ‒ niech sama je spełnia i nie zwraca uwagi na słowa krytyków, którzy boją się spełniać swoich, albo są po prostu zazdrośni. (Katarzyna Tyrka)
 
Że w wieku 26 lat będę mieć firmę edukacyjno-leśną, i że będę w telewizji. Na pewno byłabym w szoku, pomyślałabym, że świat się kończy. Za to 26-letniej sobie powiedziałabym, żebym jeszcze więcej eksperymentowała i szybciej się uczyła, szybciej testowała hipotezy i odcinała się od pomysłów, które nie działają. (Dorota Stobiecka)
 
Nie musisz jeszcze podejmować decyzji co chcesz robić w życiu. Bądź sobą. Postępuj w oparciu o swoje wartości ‒ rozważnie, a przede wszystkim odważnie. Wyciągaj wnioski. Nieustannie ucz się. Bądź otwarta. Działaj. (Gabriela Zalejska)
 
Spędzaj mniej czasu na nauce, a więcej na zabawie i robieniu tego, co sprawia ci przyjemność. (ale ja naprawdę zawsze dużo się uczyłam) (Aga Siejka)

Może też cię zainteresuje:
Kobiety Krakowa – rusza nabór do 10. edycji
 

Rób to, co podpowiada ci serce. Ufaj swojej intuicji. Nie daj się zawstydzić. Twój indywidualizm jest twoim najcenniejszym darem. Otaczaj się ludźmi o podobnych wartościach. (Sabina Gagaczowska)
 

Gośka, jesteś wspaniałą, wartościową osobą. Masz prawo do bycia sobą, do popełniania błędów ‒ nie ma się czego wstydzić. Słuchaj swego serca i podążaj za jego głosem, nawet jeśli umysł jeszcze nie wie, dlaczego. (Małgorzata Słota)
 
Zawsze pamiętaj o swoich pasjach. (Karolina Michalina Choda-Niespodziewany)
 

Nigdy nie zapominaj o swoich marzeniach. (Beata Morsztyn)
 
Nie bój się. Jesteś wystarczająca. (Magdalena Nowak-Skorupa)
 
Komuna upadnie, zdobądź farby, maluj jak chcesz, nie słuchaj nikogo, ciesz się życiem. (Dorota Łapa-Maik)
 
Jeśli czujesz, że coś Cię ciągnie, czujesz w tym dobrą energię, „flow”, to spróbuj. Nie daj sobie wmówić, że szkoda czasu, że nie teraz, że nie wypada, że to nie dla ciebie. (Anna Bajorek-Dołba)

 
Pasje są najważniejsze. (Orianna Chuda-Rakowska)
 
Bycie nastolatką to koszmar. Wytrzymaj! Potem będzie tylko lepiej. (Aleksandra Błaszczyk)
 
Nie przejmuj się ocenami w szkole. Szukaj tego co kochasz robić, skup się na tym, a całą resztę zostaw. I pamiętaj, że to Ty czujesz, kim chcesz być. Szanuj rodziców, ale idź za swoją intuicją. (Kasia Stefańska)
 
Kochana Marzanko, jesteś piękną, mądrą, inteligentną dziewczynką i trzymaj się tego, a daleko zajdziesz. To nic, że nazywają cię filozofką czy Aleksandrem ze Smerfów – uczyń z tego swój atut a zobaczysz, jak wspaniała czeka cię przyszłość – może napiszesz książkę, której tytuł będzie zaczynał się „Filozofka” . To nic, że nosisz okulary i nazywają cię okularnicą – to kolejna rzecz, która pomoże ci osiągnąć wszystko, czego zapragniesz. Wiedz, że twoja mama i tata cię wspierają pomimo, że nie wyrażają tego tak, jakbyś chciała. To dodaje ci siły. Kocham cię na zawsze Marzanko. (Marzanna Nikliborc)
 

1. Postępuj zgodnie z własnym sumieniem. Co to jest sumienie? To ten głos wewnątrz Twojej głowy. Skąd on się tam wziął? Nosisz go w sobie, zbiera wszystkie mądrości, które w życiu usłyszałaś. Kiedy będziesz wiedzieć, że postępujesz słusznie? Kiedy będzie Ci miękko, radośnie i ciepło na samą myśl, i chciałabyś, żeby ktoś zrobił coś takiego dla Ciebie.
2. Otaczaj się dobrymi ludźmi. Dobrymi, czyli jakimi? Takimi, którzy sprawiają, że chcesz być najlepszą wersją siebie.
3. Pamiętaj, że szczęście to jedyna rzecz, która się pomnaża, jeśli się ją dzieli. Dawaj najważniejszym osobom w Twoim życiu tak dużo uważności, serdeczności i miłości, jak tylko potrafisz.
4. Kiedy jesteś zła, smutna, zdenerwowana lub przygnębiona, zastanów się, dlaczego tak jest. Staraj się zrozumieć swoje uczucia, emocje i swój umysł. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialna za swoje zachowania i postawy. Nie rań innych swoimi słowami lub działaniami.
5. Miej dla siebie, swojego umysłu, swojego ciała i swojej duszy dużo ciepła i miłości. Bądź dla siebie łagodnym, troskliwym nauczycielem.
6. Bądź odważna i wytrwała. Zanim pomyślisz: „nie dam rady”, zastanów się jakie kroki musisz wykonać, żeby to osiągnąć. Jeśli bardzo Ci na tym zależy i jest to zgodne z Twoim sumieniem ‒ idź naprzód, a cały wszechświat pomoże Ci zrealizować Twój cel.
7. Zdobywaj wiedzę przez całe swoje życie. Czytaj dużo książek, oglądaj ciekawe filmy, rozmawiaj z inspirującymi ludźmi i słuchaj ich opowieści o życiu. Mądrość da Ci wolność spełniania swoich marzeń.
8. Bądź jak kwiat, który rozkwita. Rozwijaj swoje talenty i umiejętności.
9. Szanuj innych ludzi, niezależnie od wszystkiego, kim są i co sobą reprezentują. Bądź szlachetna. Jeśli widzisz krzywdę czy niesprawiedliwość, reaguj zgodnie z własnym sercem. Pomagaj innym być lepszymi ludźmi. Pamiętaj, że jeśli pomożesz drugiej osobie dopłynąć do brzegu, sama również tam będziesz.
10. Życie to dar. Miej w sobie zawsze dziecięcą radość z najmniejszych jego przejawów ‒ kropli deszczu, biedronki na liściu, każdego Twojego wdechu i wydechu.
11. Doświadczaj nie-rzeczy. Ceń zawsze wyżej możliwość przeżycia niż posiadania. Rzeczy są tylko materialne i szybko przekształcają się w nicość. Doświadczenia będziesz mieć zawsze ze sobą. To jest to, co tworzy Cię bogatą.
12. Zawsze patrz na jaśniejszą stronę rzeczywistości. (Alicja Ortyniecka)

 

Jeśli masz ochotę zostać Kobietą Krakowa TUTAJ znajdziesz szczegóły dotyczące nowej edycji (nabór trwa do 12 kwietnia lub wyczerpania miejsc)

Kobiety Krakowa baner

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ