Wednesday, May 29, 2024
Home / Inne  / Co znaczy naturalne?

Co znaczy naturalne?

Czy wiesz wszystko na temat naturalnych kosmetyków? Jeżeli nie, koniecznie to przeczytaj!

Jest wiele powodów by sięgnąć po kosmetyki naturalne. To nie tylko kwestia ekologicznej filozofii życia. One po prostu świetnie działają!

clochee in

 1.Tylko naturalne surowce

W kosmetykach naturalnych cała receptura powinna być przygotowana na bazie naturalnych surowców. Dopuszczanych jest tylko kilka procent składników, które nie są naturalne – i to tylko takich, których faktycznie nie można zastąpić składnikami z naturalnych źródeł. Radzimy – naucz się czytać etykiety i sprawdzaj czy producent faktycznie korzysta z naturalnych surowców, czy umieścił tam tylko jeden i chwali się naturalnością na etykiecie. Nie daj się zmylić.

2. Długofalowe działanie!

Substancje aktywne w takich kosmetykach, to przede wszystkim naturalne oleje i ekstrakty z roślin, które mają niepowtarzalną moc i dobroczynne właściwości. Nie ma w nich nic syntetycznego. Nie trzeba wymyślać udziwnionych nazw i dodawać do nich słowa: mega-, ekstra-, super-. Naturalne surowce są przyswajane przez organizm i pielęgnują skórę nie tylko przez kilka dni. Długofalowo nawilżają, ujędrniają, widocznie poprawiają napięcie Twojej skóry.

3. Mogą zawierać konserwanty

Ale tylko takie, które są dopuszczone przez jednostki certyfikujące. W produktach, które mają trwałość ponad kilka miesięcy znajdują się środki konserwujące, także w kosmetykach naturalnych. Dzięki temu możesz cieszyć się swoim ulubionym kosmetykiem nieco dłużej.

4. Mogą uczulać

Każdy z nas inaczej przyswaja produkty mleczne, orzechy, czy miód. Podobnie dzieje się ze składnikami w naturalnych kosmetykach. Dlatego tak ważne jest aby czytać etykiety i nauczyć się rozpoznawać substancje, które wywołują u nas stany alergiczne, aby potem eliminować te kosmetyki, które mają w sobie niepożądany przez nas surowiec. Dobra wiadomość jest taka, że podrażnienia wywołane substancjami naturalnymi powinny zniknąć dość szybko, ponieważ składniki takich kosmetyków nie akumulują się w ciele.

Wybierając Clochee pomagasz środowisku, ponieważ stosujesz surowce, które pochodzą z upraw lub hodowli organicznych, daje to pewność, że przy ich wzroście, produkcji i wytwarzaniu nie były zastosowane nawozy sztuczne.

Nasze opakowania także nie są przypadkowe. Nie pakujemy produkty w zbędne kartoniki owinięte ochronną folią. A wszystkie butelki i słoiki wykonane są z materiałów po recyklingu, takich które ulegają szybkiej degradacji pod wpływem tlenu oraz nadających się do recyklingu.

Jak widzisz, masz wiele powodów by sięgnąć po naturalne kosmetyki.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ