Monday, May 27, 2024
Home / Kultura  / Ciuch za ciuch w MOCAK-u!

Ciuch za ciuch w MOCAK-u!

Jak bez pieniędzy odświeżyć własną garderobę lub zmienić styl dowiedzą się ci, którzy 10 sierpnia przyjdą do MOCAK-u Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Odbędzie się tam akcja Ciuch za ciuch! czyli bezgotówkowe targi wymiany ubrań.

Ciuch za ciuch w MOCAK-u

Ciuch za ciuch w MOCAK-u / fot. materiał prasowy

Jak bez pieniędzy odświeżyć własną garderobę lub zmienić styl dowiedzą się ci, którzy 10 sierpnia przyjdą do MOCAK-u Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Odbędzie się tam akcja Ciuch za ciuch! czyli bezgotówkowe targi wymiany ubrań.

Ciuch za ciuch w MOCAK-u

Ciuch za ciuch w MOCAK-u / fot. materiał prasowy

Sentyment, tendencja do gromadzenia rzeczy, a może zwykła przyjemność z robienia zakupów – wiele jest powodów przepełnienia damskich i męskich szaf. Paradoksalnie pełna garderoba rzadko kiedy ułatwia podjęcie decyzji, co na siebie włożyć. Podczas akcji Ciuch za ciuch będzie można w prosty sposób pozbyć się tego dylematu. Wystarczy przyjść ze swoimi ubraniami i wymienić je na te, które przyniosą inni. Odzież na wymianę niezależnie od tego czy była używana czy nie, musi być w dobrym stanie. Maksymalnie można przynieść 20 sztuk ubrań. Dodatkowo zdobyte podczas wymiany pieczątki upoważniają do 10 procent zniżki na wybrane książki dotyczące mody z MOCAK Bookstore.

To już trzecia odsłona bazArtu, cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie „Ekonomia w sztuce”, poruszającej problem relacji pomiędzy pieniądzem a sztuką. Jednym z motywów przewodnich wystawy jest banknot. BazArty przewrotnie z niego rezygnują sugerując, że życie bez pieniędzy byłoby możliwe.

Uczestników bazArtu czeka m.in. kreatywne spotkanie ze Szkołą Szycia Németh & Stypulska, podczas którego pod okiem mistrzów będzie można przerobić unikatowe torby rozdawane przez Muzeum.

Dla tych, którzy wolą oglądać niż tworzyć odbędzie się oprowadzanie po wystawie, na której prezentowane są prace interpretujące tematy związane z rynkiem, pojęciem wartości, kapitalizmem i buntem przeciwko niemu. Wśród artystów, których prace zgromadzono na wystawie są m.in. Banksy, Jota Castro, Oskar Dawicki i Whielki Krasnal.

MOCAK na ten dzień przygotował również zajęcia dla dzieci w wieku 8- 12 lat, w ramach których uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, a także będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i obejrzeć wystawę. Na warsztaty obowiązują zapisy.

W czasie bazArtu przeprowadzona zostanie także zbiórka karmy i zabawek dla szczeniąt i kociąt z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Zapraszamy na stronę wydarzenia!

PROGRAM:

12.00– Rozpoczęcie wymiany ubrań

Przerabialnia – stoisko Szkoły Szycia Németh & Stypulska – doszywanie, haftowanie przerabianie toreb MOCAK-u Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

12.oo – Warsztaty dla dzieci (8-12 lat) Bogactwo sztuki ze zwiedzaniem wystawy „Ekonomia w sztuce”

14.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Ekonomia w sztuce

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, ul. Lipowa 4,

otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 11–19, www.mocak.pl

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ