Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Cierpisz na bóle kręgosłupa? To rozwiązanie zniweluje je całkowicie

Cierpisz na bóle kręgosłupa? To rozwiązanie zniweluje je całkowicie

Ruch i relaksujący sen ‒ oto recepta

sposób na bóle kręgosłupa

fot. Envato Elements

Ból kręgosłupa może mieć zróżnicowane podłoże. Jego powody oraz intensywność powinny nakreślić sposób leczenia dolegliwości, jednak jeśli ból kręgosłupa jest sporadyczny i pojawia się w efekcie konkretnych obciążeń, możesz zminimalizować go z pomocą niezawodnie działających sposobów. Jakie rozwiązanie pomoże Ci zniwelować ból kręgosłupa?

 

Zdrowy tryb życia a minimalizacja bólu kręgosłupa

Twój kręgosłup jest złożonym zestawem elementów, współpracujących by służyć Ci każdego dnia, w każdej, przybieranej przez Ciebie pozycji oraz przy okazji wykonywania wysiłku. Zarówno podczas wykonywania zadań czyli w pozycjach czynnych, jak i w pozycji biernej Twój kręgosłup pracuje, narażony jest na wiele obciążeń, a często ulega nietypowym ułożeniom, powodującym otarcia elementów i w efekcie ryzyko powstawania deformacji. Aby zniwelować ból kręgosłupa, koniecznie zadbaj o zdrowy tryb życia. Codziennie dostarczaj organizmowi choćby niewielką porcję ruchu. Na ból kręgosłupa świetnie działa jazda rowerem, spacery, pływanie. Odżywiaj się zdrowo, dbając o zachowanie prawidłowej wagi. Unikaj używek oraz obciążeń, związanych z przesileniem fizycznym kręgosłupa.

bóle kręgosłupa

fot. Envato Elements

Zdrowy sen – odpowiednio dobrany materac zniweluje ból kręgosłupa

Zdrowy sen to codzienna regeneracja organizmu. Jest on niezwykle ważny zarówno dla ciała jak i formy psychicznej. Odpowiednia pozycja podczas snu oraz otoczenie w postaci zdrowego środowiska snu pozwoli Ci wypoczywać efektywnie i czerpać energię do codziennych obowiązków. Wybierz materac, dopasowany do swojej wagi, posiadający siedem stref twardości, regulujących siłę nacisku na powierzchnię produktu w konkretnych miejscach. Materace dla osób z bólem kręgosłupa to produkty średnio twarde lub twarde. Przykładem może być materac Melody marki Hilding, posiadający nowoczesne, lateksowe wypełnienie oraz komfortowy, antyalergiczny pokrowiec, wzmacniający komfort użytkowania oraz doskonałą wentylację. Podobnie materac Rock and Roll wykonany z dwóch rodzajów pianek o otwartokomórkowej strukturze, przeznaczony dla nastolatków i osób lżejszych oraz tych, którzy są na co dzień aktywni fizycznie. Wysoka jakość, trwałość, wytrzymały materac w pokrowcu Tencel lub Italiano dostosowany jest do regulowanych stelaży.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa

Zdrowy sen oraz tryb życia wpływają niezawodnie na dobrą kondycję kręgosłupa, jeśli jednak dodatkowo zależy Ci na całkowitym zniwelowaniu bólu, warto wykonywać regularnie ćwiczenia, dedykowane na wzmocnienie mięśni kręgosłupa. Jeżeli zamierzasz wykonywać je profilaktycznie, możesz dobrać je dzięki ogólnodostępnym propozycjom. Jeżeli cierpisz na intensywny, przewlekły ból kręgosłupa i chcesz go całkowicie zniwelować, wybierz się do lekarza i fizjoterapeuty, gdzie uzyskasz indywidualnie dopasowany do Twojego problemu zestaw ćwiczeń. Przy regularnym wykonywaniu zyskasz poprawę, zauważalną długoterminowo. Ćwiczenia na mięśnie kręgosłupa wraz z odpowiednio dobranym materacem oraz prowadzeniem zdrowego trybu życia pozwolą Ci ograniczyć dolegliwości bólowe, które towarzyszą Ci zarówno przewlekle, jak i sporadycznie. Ból kręgosłupa można zminimalizować, dzięki czemu znacznie poprawi się jakość życia. Wybierz skuteczne rozwiązania, dzięki którym zapomnisz o dyskomforcie, spowodowanym bólem w okolicy krzyżowej lub lędźwiowej.

fot. Envato Elements

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ