Tuesday, June 18, 2024
Home / Kuchnia  / Ciasto z owocami i kruszonką

Ciasto z owocami i kruszonką

Korzystamy, korzystamy z dobrodziejstw lata w postaci owoców - tak radzi Ring the belly i podsuwa przepis na ciasto z owocami i kruszonką.

Ciasto z malinami, porzeczkami i kruszonką / fot. Ring the belly

ringthebellyCodziennie powtarzam sobie, że to lato kiedyś musi minąć, a wraz z nim świeże i soczyste owoce. Niestety nie znam nikogo kto potrafiłby najeść się na zapas, a każdy letni dzień jest na wagę złota, więc ratuj się kto może, JEMY OWOCE!

 

 

CIASTO Z MALINAMI, PORZECZKAMI I KRUSZONKĄ 

Ciasto z malinami, porzeczkami i kruszonką / fot. Ring the belly

Ciasto z malinami, porzeczkami i kruszonką / fot. Ring the belly

CO BĘDZIE CI POTRZEBNE?

– 100g mąki ryżowej i jaglanej (ja zmieliłam 100gr kaszy jaglanej)

– 50ml oleju

– ćwiartka szklanki brązowego cukru

– łyżeczka proszku do pieczenia (jeśli ciasto ma być bezglutenowe, użyj właśnie takiego proszku)

– ćwiartka szklanki wody

– odrobina soku z cytryny

– szklanka czerwonej porzeczki

– szklanka świeżych malin

JAK PRZYGOTOWAĆ CIASTO?

Umyj porzeczki i pozwól im wyschnąć. Nastaw piekarnik na 170stopni. Wymieszaj dokładnie wszystkie suche składniki. Zacznij mieszać dodająć powoli oleju i wody. Mieszaj i ugniataj aż ciasto osiągnie konsystencję masy. Wyłóż formę papierem do pieczenia (przepis na formę o powierzchni około 40cm2) i wyłóż na nią ciasto pozostawiając odrobinę do posypania owoców. Posyp ciasto owocami i pozostałą częścią masy, która po upieczeniu przybierze formę kruszonki. Piecz przez 30minut. Przed krojeniem zostaw do ostygnięcia.

***

Blog Ring the belly został stworzony z myślą o osobach, które jak jego autorka zostały zmuszone do zmiany swoich dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych. Przepisy, które w nim znajdziecie to połączenie składników nie tylko eko, ale także prozdrowotnych. Na ringthebelly.com znajdą się sprawdzone potrawy, przekąski i napoje, które dzięki swojej zawartości pomagają nam przenosić góry. Koncepcją bloga są przepisy bezglutenowe, niskotłuszczowe i wegetariańskie.

Ring the bellyBlog ringthebelly.com dołączył do Miasta Kobiet, gdzie pojawiają się ciekawe przepisy. Zapraszam Was do polubienia profilu www.facebook.com/ringthebelly oraz odwiedzenie strony internetowej www.ringthebelly.com

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ