Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Ciało bogini za nic się nie wini?

Ciało bogini za nic się nie wini?

Krok w stronę samoakceptacji

Warto nauczyć się samoakceptacji! / fot. Fotolia

Instagramowa rzeczywistość znacznie odbiega od codziennego życia. Doskonale wie o tym Aleksandra Domańska, która w social mediach rozpoczęła rewolucję i opatrzyła ją hasztagiem „Ciało bogini za nic się nie wini”. Aktorka bez skrępowania publikuje na swoim profilu w pełni naturalne zdjęcia – takie, na których widać wystające boczki czy cellulit. W ślad za Domańską poszły inne celebrytki, bo przecież nikt nie jest idealny

 

Od czego się zaczęło?

Akcja „Ciało bogini za nic się nie wini”, jest protestem przeciwko promowaniu nierealnych standardów piękna. Aleksandra Domańska zaczęła działać, kiedy po głośnej premierze filmu „Podatek od miłości” media bardziej interesowały się jej figurą niż karierą aktorską. Domańska postanowiła wówczas rozpocząć polemikę z kanonem piękna proponowanym przez social media.

Bogini to szczęśliwa kobieta, swobodna w ciele i w sercu. Potężna, nieprzewidywalna, głęboka, potencjalnie dzika i destrukcyjna lub spokojna i łagodna, ale zawsze pełna życia, oddana i kierowana przez wielką siłę oceanu jej serca

– tłumaczy aktorka w jednym z instagramowych postów. Do akcji dołączyły między innymi: Aleksandra Żebrowska, Agnieszka Sienkiewicz, Maffashion, Karolina Malinowska, Elżbieta Romanowska i wiele innych znanych kobiet.

 

Krok w stronę samoakceptacji

Posty znanych osób, które dołączyły do akcji Oli Domańskiej pokazują między innymi: niedoskonałości cery, cellulit , wystające fałdki czy boczki – jednym słowem wszystko to, co przywykliśmy skrzętnie ukrywać pod warstwami ubrań lub makijażu. Czego natomiast na zdjęciach gwiazd nie widać? Odpowiedź jest prosta: wstydu i zażenowania. Każda z celebrytek wydaje się być dumna ze swojego ciała, nawet jeśli nie jest perfekcyjne, w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Zdjęcia, pod którymi widnieje hasztag #ciałoboginizanicsięniewini tworzą przesłanie. Mówi ono, że my – kobiety – powinnyśmy zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy. Dlaczego? Bo analizowanie niedoskonałości to zwykła strata czasu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

The sun came out 💛 #wyszloslonce #cialoboginizanicsieniewini 🙌 #learnto #loveyourbody #stretchmarksunday 🐅#tigermama

Post udostępniony przez Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska)

Akcja „Ciało bogini za nic się nie wini” to ogromny krok w stronę samoakceptacji. Dzięki pogodzeniu się z własną cielesnością możemy skupić się na rozwoju osobistym – doskonalić to, co w nas najpiękniejsze.

 

Różnorodność jest dziś w cenie

Ruch body positive , do którego z pewnością można zaliczyć akcję „Ciało bogini za nic się nie wini” skutecznie zmienia świat. Propaguje życie w zgodzie ze sobą, promuje #selflove – całkowitą akceptację własnego ciała. Żyjemy w czasach mediów społecznościowych, gdzie wszystko jest „idealne” i wykreowane. Od jakiegoś czasu, bardziej niż udawanej perfekcji potrzebujemy jednak szczerości i prawdziwości. O tym jak bardzo akcja Aleksandry Domańskiej była potrzebna świadczy ogromne zainteresowanie – hasztag z dnia na dzień jest coraz bardziej popularny – nie tylko w Polsce. Sama aktorka na swoim instastory publikuje zdjęcia kolejnych osób, które postanowiły wyluzować i zacząć walkę z kompleksami.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

#ciałoboginizanicsięniewini

Post udostępniony przez Aleksandra Domańska (@aleksandra.domanska)


 

Monika Janusz

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Avatar
    Limonka Sierpień 5, 2019

    Fajna opcja, jednak nie każda kobieta zaakceptuje cellulit i zacznie sie z niego cieszyć. Sama nie mogłam. Polecam ogólnie picie dużej ilości wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu, czyli minimum dwa litry płynów dziennie, zaś w upały odpowiednio więcej, wspomagają prawidłową przemianę materii i poprawiają kondycję skóry. Jeżeli wcześniej organizm kobiety był regularnie odwadniany, a w ciągu kilku tygodni zapewnimy jego stosowne nawodnienie, to problem cellulitu może się zmniejszyć.
    U mnie osobiście dobre efekty dał równiez zabieg endermologii https://beautytower.pl/modelowanie-sylwetki/endermologia/ – znacznie zmniejszył nasilenie cellulitu!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Czemu pytam?

Chcę być informowany/a o odpowiedziach