Tuesday, June 25, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Chudnij z głową – od czego zacząć?

Chudnij z głową – od czego zacząć?

Osoba odchudzająca się powinna być gotowa na podjęcie wielomiesięcznych wysiłków, a nagrodami będą nowa sylwetka i dobry nastrój.

Utyć jest łatwo, jednak utrata kilogramów wymaga ciężkiej oraz intensywnej pracy. Osoba odchudzająca się powinna być gotowa na podjęcie wielomiesięcznych wysiłków, a nagrodami będą nowa sylwetka i dobry nastrój.

Zamiast dwóch godzin przed telewizorem lepiej zafundować sobie tyle samo trwający spacer. To wszystko przyczyni się do odzyskania zdrowia oraz pomoże poprawić kondycję i utracić zbędne kilogramy. / fot. fotolia

Odchudzanie wymaga przygotowania planu walki z wrogiem, czyli zbędnymi kilogramami. W takiej walce sojusznikami będą rodzina, przyjaciele, znajomi, trener personalny. Najważniejsze jednak są silna wola oraz motywacja. Osoba mająca na celu utratę kilogramów powinna przestawić się z poszukiwania przyjemności polegających na jedzeniu pysznych przekąsek oraz gotowaniu pysznych dań na inne atrakcje życia codziennego. Zamiast batonika lepiej zjeść jabłko, zamiast słodkiego kakao można wypić szklankę aromatycznej zielonej herbaty. Zamiast dwóch godzin przed telewizorem lepiej zafundować sobie tyle samo trwający spacer. To wszystko przyczyni się do odzyskania zdrowia oraz pomoże poprawić kondycję i utracić zbędne kilogramy.

Zbawienna moc ruchu

Aktywność fizyczna jest niezbędna do tego, aby pozbyć się niechcianych kilogramów. Poprawia nastrój, wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia, pomaga gubić kilogramy, daje radość i szczęście. Można uprawiać jogging, pływać, jeździć na rowerze, grać w tenisa ziemnego, jeździć na nartach lub łyżwach. Każdy sport jest dobry. Niektóre osoby preferują też wysiłek w fitness klubie. Ćwiczenia dobrze jest jednak wesprzeć odpowiednimi preparatami. Spalacze tłuszczu czy odżywka białkowa wspomogą utratę zbędnych kilogramów. Nie wolno jednak spożywać nadmiernych dawek takich wspomagaczy odchudzania i rzeźbienia ciała. Na opakowaniu zawsze podane są zalecenia. W razie wątpliwości można porozmawiać z trenerem, który powie, jakie dawki są optymalne właśnie dla nas i czy ten akurat preparat zadziała efektywnie. Więcej informacji można znaleźć także w samych sklepach lub na ich stronach internetowych takich jak np. swiatsupli.pl.

Dobra dieta i dużo wody

Dobra dieta, czyli jedzenie bez cukru, soli, tłuszczu, na pewno pomoże w utracie wagi. Poprawi także nastrój. Owoce, warzywa, chude i białe mięso, dużo wody mineralnej – takie produkty zdecydowanie są wskazane. Hamburgery, słone i słodkie przekąski, pizzę należy już zostawić innym. Słodkie lub gazowane napoje powinna z kolei zastąpić niegazowana woda mineralna. Codziennie dobrze jest wypić co najmniej dwa jej litry, aby organizm został odpowiednio nawodniony.

Przepis na sukces

Ruch, dieta oraz suplementy diety pozwolą wrócić do dobrej kondycji. Utrzymanie wagi wymaga jednak stałego dbania o organizm. Powrót do starych, złych nawyków żywieniowych nie może mieć absolutnie miejsca. Zmiany w odżywianiu, ruch oraz picie wody mineralnej muszą „wejść w krew” osobie odchudzającej się. Wylegiwanie się na tapczanie, słodycze oraz chipsy powinny stać się przeszłością. Szczupła sylwetka uwielbia bowiem owoce, warzywa, wodę oraz ruch (źródło: www.odchudzamsie.pl/).

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Ajlar 19 marca, 2015

    Zaczac odchudzanie na pewno trzeba z glowa – potrzebna jest do tego motywacja i zapal. Ja niestety nie posiadam tego, dlatego musze sie wspomagac suplementami diety, aby cokolwiek zauwazyc na wadze. Ostatnio korzystam z pomocy Therm Line Fast – w miesiac 3kg poooszlooo, wiec ok!:>

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ