Sunday, July 14, 2024
Home / Uroda  / Choroby oczu – jak leczyć je nowocześnie?

Choroby oczu – jak leczyć je nowocześnie?

Problemy ze wzrokiem pojawić mogą się na każdym etapie życia. Niezależnie jednak od wieku, niezbędne jest podjęcie skutecznego leczenia.

Problemy ze wzrokiem pojawić mogą się na każdym etapie życia. Niezależnie jednak od wieku, niezbędne jest podjęcie skutecznego leczenia. Wybierając specjalistę, czyli gabinet okulistyczny, warto sprawdzić, czy jest on wyposażony w nowoczesny sprzęt. Rozwój technologii spowodował bowiem liczne zmiany w konstrukcji urządzeń wykorzystywanych przez okulistów. Najlepsze gabinety wyposażone są m.in. w lasery.

megalens

Laseroterapia siatkówki – by widzieć lepiej 

Wśród innowacyjnych metod leczenia wskazać należy na laseroterapię siatkówki. W ten sposób od kilku lat leczy się np. zmiany cukrzycowe na dnie oka, AMD suche, zakrzep żyły siatkówki. Zastosowanie tej metody leczenia jest nie tylko bezbolesne dla pacjenta, lecz także przynosi oczekiwane efekty w krótkim czasie. Laseroterapia siatkówki MikroPulsami (Warszawa to miasto, w którym metodę tę stosuje np. Specjalistyczna Lecznica Okulistyczna Mega-Lens) to jednocześnie nie jedyna, wprowadzona w ostatnich latach, nowoczesna metoda leczenia. Warto jednak podkreślić, że wielu specjalistów uważa ją za bardzo skuteczną i dlatego coraz częściej jest ona oferowana pacjentom.

Potrzebne okulary?

Wśród metod, za pomocą których możliwe jest korygowanie zaburzeń widzenia wskazać należy także na okulary i soczewki. Te pierwsze sprawdzają się w przypadku najmłodszych, choć korzystają z nich również osoby, które z pewnych względów nie chcą nosić soczewki kontaktowych. Bywa, że okulista zaleca noszenie właśnie okularów lub soczewek. Zarówno pierwszy, jak i drugi produkt nabyć można u optyka. Pacjenci powinni pamiętać, że korzystanie z pomocy specjalistów jest wskazane – nabywanie np. okularów w aptece czy drogerii nie jest dobrym pomysłem. Takie mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Z tego względu optyk (Warszawa to miasto, gdzie znajduje się m.in. Specjalistyczna Lecznica Okulistyczna Mega-Lens) jest najlepszym rozwiązaniem. Doświadczony specjalista będzie potrafił pomóc również w doborze oprawek.

To nowoczesne rozwiązanie

Gdy okulista stwierdza współwystępowanie kilku wad wzroku, może pojawić się konieczność wypisania pacjentowi recepty na kilka par okularów. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się specjalne okulary progresywne. Co je wyróżnia? Przede wszystkim pozwalają na zastąpienie dotychczas noszonych szkieł jedną parą. Są one bowiem zbudowane w taki sposób, że umożliwiają wyraźne widzenie przedmiotów znajdujących się w rożnych odległościach. Dobry okulista powinien zaproponować je pacjentom stosującym więcej niż jedną parę okularów.

www.megalens.com.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ