Saturday, April 20, 2024
Home / Kultura  / Chiński Nowy Rok

Chiński Nowy Rok

Wasze motywacje i postanowienia noworoczne przygasły? Nie martwcie się! Właśnie rozpoczyna się Chiński Nowy Rok - ROK SMOKA!

chinski nowy rok

chinski nowy rok

Wasze motywacje i postanowienia noworoczne przygasły? Nie martwcie się! Właśnie rozpoczyna się Chiński Nowy Rok – ROK SMOKA! Szansa, by wszystko zacząć od nowa!

chinski nowy rok

Wasze motywacje i postanowienia noworoczne przygasły? Nie martwcie się! Właśnie rozpoczyna się Chiński Nowy Rok - ROK SMOKA!

Chiński Nowy Rok 2012
Jeżeli wasze motywacje i postanowienia noworoczne przygasły, nie martwcie się! Właśnie rozpoczyna się chiński nowy rok i kilka miliardów ludzi od Pekinu i Szanghaju po dzielnice chińskie Chinatown w Nowym Jorku i Londynie zaczyna świętować koniec Roku Królika i wejście w najbardziej płodny – Rok Smoka. Uroczysty korowód ze smokiem, tradycyjne ciasteczka z chińską wróżbą i kilka dni świętowania tworzą prawdziwe Święto Wiosny, które zakończy dopiero barwne – Święto Latarni.

chinatown nowy rok

Postanowienia noworoczne
Schudnę, znajdę lepszą pracę, będę systematycznie biegać, nauczę się nowego języka – wszystkie postanowienia w Roku Smoka mają szansę ruszyć z nową mocą. Ale uwaga! Choć pełen pozytywnych emocji, energii i mocy twórczych, Rok Smoka może też nieść ze sobą pewne obawy i niepokoje – zwłaszcza, że zwyczajowo związany z nim jest czas kataklizmów. Największe powodzie i trzęsienia ziemi miały miejsce zawsze w okresie Roku Smoka – teraz, kiedy cały świat czeka na spełnienie się przepowiedni o końcu świata w 2012 roku, apokaliptyczne przesłanki dziwnym zbiegiem okoliczności łączą się…

Ale portal Miasto Kobiet i tak życzy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku – nawet tego chińskiego! Przecież nie taki smok straszny, jak go malują…

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • poster presentation printing 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Info here on that Topic: miastokobiet.pl/chinski-nowy-rok/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ