Tuesday, July 23, 2024
Home / Rozwój  / Horoskop  / Chiński horoskop 2024 – Rok Smoka

Chiński horoskop 2024 – Rok Smoka

Energia Drewnianego Smoka pomoże Ci spełnić życiowe cele

chiński rok drewnianego smoka

Chiński Rok Smoka 2024 rozpoczyna się 10 lutego i potrwa do 28 stycznia 2025 roku/ il. Canva

Chińczycy już w lutym hucznie powitają Chiński Nowy Rok Smoka. Kiedy konkretnie przypada ta data? Chiński Rok Drewnianego Smoka 2024 rozpoczyna się 10 lutego i potrwa do 28 stycznia 2025 roku. To szczególnie owocny czas dla wszystkich osób, których chińskim znakiem zodiaku jest Smok. Jakie są zodiakalne Smoki i jak na nich wpłynie energia Drewnianego Smoka? Co przyniesie nam Rok Smoka – wiele owocnych sukcesów czy dni pełne wyzwań?

Rok Smoka – daty

Horoskop chiński składa się z 12 chińskich znaków zodiaku, którym odpowiadają zwierzęta. Są to kolejno: Szczur, Bawół (Wół), Tygrys, Królik/Zając (Kot), Smok, Wąż, Koń, Koza/Kozioł (Owca), Małpa, Kogut, Pies, Świnia (Dzik). Każde z nich przyporządkowane jest konkretnym latom, w związku z czym jeden znak w chińskim horoskopie występuje co 12 lat. Smok jest piątym z kolei chińskim znakiem zodiaku i przypada kolejno na lata: 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024, 2036,2048 itd.

 

Poznaj 12 zwierząt chińskiego zodiaku

Chiński zodiak – jakie są znaki? Co mogą o tobie mówić?

2024 – Chiński Rok Drewnianego Smoka

Kalendarz chiński podzielony jest na 60-letnie cykle, składające się z lat przypisanych do 12 zwierząt, związanych z 5 żywiołami (Drzewo, Ogień, Ziemia, Metal, Woda). Oznacza to, że rok pod danym znakiem i żywiołem w kalendarzu chińskim występuje raz na 60 lat.

 

Zgodnie z chińską astrologią w 2024 roku wypada Rok Smoka. Chiński horoskop opiera się na kalendarzu księżycowo-słonecznym, dlatego w Chinach Nowy Rok nie ma stałej daty. Chiński Nowy Rok obchodzi się w drugi nów Księżyca, następujący po zimowym przesileniu Słońca, stąd jego inne nazwy Księżycowy Nowy Rok i Święto Wiosny. Ruchome daty Chińskiego Nowego Roku znajdują się w przedziale między 21 stycznia, a 20 lutego. W tym roku przypada on 10 lutego i rozpoczyna Chiński Rok Smoka w żywiole Drewna.

Smok – chiński znak zodiaku

smok chiński znak zodiaku

Potężny Smok – chiński znak zodiaku osób „w czepku urodzonych”/ il. Canva

 

W Chinach Smok jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej spotykanych symboli. Dzięki historii i mitologii głęboko zakorzenił się w chińskiej kulturze i związany jest głównie z pozytywnymi aspektami. Symbolizuje potęgę, siłę, szczęście, dobrobyt i sukces. Nic dziwnego, że według astrologów chiński znak zodiaku Smok jest najbardziej szanowany.

 

W czasach chińskiej tradycji te mityczne stworzenia utożsamiane były z cesarską władzą i do tej pory odzwierciedlają potęgę i niepodważalną siłę. Figurki lub grafiki Smoka często umieszcza się w domach, biurach, siedzibach czy w logo firm. Ma on przynieść dobrobyt, pomyślność i przyciągać do nas bogactwo, a także chronić przed niepowodzeniami. W opowieściach i legendach Smok uważany jest za istotę boską, zdolną kontrolować pogodę i przynosić deszcz. Przypisuje się mu moc władania żywiołem wody i zdolność panowania nad jej formami, takimi jak wodospady, rzeki, morza i oceany.

 

Podczas tradycyjnych chińskich uroczystości w tym obchodów Chińskiego Nowego Roku, Smok odgrywa szczególną rolę. W trakcie parad i festiwali można zobaczyć kolorowe i okazałe figury smoków. Praktykuje się wtedy tzw. taniec smoka (Dragon Lantern Dance), który ma przynieść szczęście i odstraszyć złe duchy.

 

 

Powszechnie uważa się, że chiński znak zodiaku Smok to oznaka sukcesu, dlatego urodzenie się w roku Smoka jest uznawane za szczególnie korzystne. Zodiakalne Smoki mają silną intuicję, są pełne energii i są zdolne do wielkich osiągnięć.

Charakterystyka osób urodzonych w Roku Smoka

Smok – znak zodiaku w chińskim horoskopie, uważany jest za jeden z najbardziej pozytywnych i szczęśliwych znaków. Pomimo szeregu zalet, może okazać się, że ma skomplikowaną osobowość i trudny charakter. Jakie są osoby z roku Smoka? Charakterystyka i symbolika Smoka określa je mianem silnych, wytrwałych i pewnych siebie. Smoki w swoich działaniach są stanowcze i zdeterminowane. Angażują się we wszystkie ambitne i kreatywne projekty. Chociaż z natury są niecierpliwe, ich silny upór sprawia, że zacięcie dążą do postawionych sobie celów i osiągają wiele sukcesów.

 

Osoby urodzone w Roku Smoka cenią sobie indywidualizm i niezależność. Mają swoje poglądy i zasady, według których żyją, nie podporządkowując się nikomu. Ważna jest dla nich wolność, nie znoszą narzucania własnej woli i stawiania granic. Z pewnością nie wytrzymają u boku osoby zazdrosnej i zaborczej, która nie rozumie ich potrzeby zachowania swobody i osobistej przestrzeni.

 

Zodiakalne Smoki są charyzmatyczne i z łatwością potrafią zjednać sobie ludzi. Wobec przyjaciół i bliskich Smoki są lojalne i życzliwe, zawsze można na nie liczyć. Same jednak, w razie potrzeby prawdopodobnie nie poproszą nikogo o pomoc, gdyż są na to zbyt dumne. Ich wygórowana ambicja i perfekcjonizm sprawiają, że mogą być ciężkie we współżyciu. Są osobami bardzo wymagającymi zarówno wobec siebie, jak i innych i niełatwo je zadowolić.

Charakterystyka osób urodzonych w Roku Smoka – zalety i wady

Osoby z Roku Smoka – wady: perfekcjonizm, arogancja, upór, skłonność do fanatyzmu, władczość, impulsywność, brak cierpliwości, materializm, pycha, nietolerancyjność, próżność

 

Osoby z Roku Smoka – zalety: czar osobisty, pewność siebie, entuzjazm, sumienność, ambicja, kreatywność, słowność, odwaga, lojalność

Jaki będzie 2024 – Rok Smoka

chiński smok

2024 Rok Smoka. Co nas czeka?/il. Canva

 

Rok Drewnianego Smoka związany jest z rozwojem osobistym i wspiera w pozbyciu się tego, co zbędne, by zrobić przestrzeń na nowe i lepsze. Będzie sprzyjał zdobywaniu nowych umiejętności i kwalifikacji, a wytężona praca przyniesie mierzalne efekty. To dobry czas na planowanie i rozpoczęcie nowych projektów. W tym roku szczególnie ważne będą nasze decyzje. Te nierozważne i impulsywne szybko dadzą konsekwencje, dlatego Rok Smoka będzie sprzyjał zwłaszcza zdecydowanym i pewnym siebie zodiakalnym Smokom.

 

Sprawdź, co przyniesie Rok Smoka

Horoskop chiński 2024: Sprawdź, co przyniesie ci Rok Drewnianego Smoka

 

Rok Smoka – co przyniesie?

Co nas czeka w Roku Smoka w żywiole Drewna? Silny i ambitny Smok przyniesie ze sobą ciekawość świata i chęć do podejmowania kreatywnych działań i nowych wyzwań. Drewno symbolizuje dynamikę i rozwój, co zwiastuje czas wielkich zmian i szansę na poprawę naszego życia i spełnienie wyznaczonych sobie celów. Rok w energii Drewnianego Smoka to doskonały czas na zakładanie biznesów i rozpoczynanie nowych projektów. Zwiastuje rozwój kariery i zyski pieniężne. Niesie przekaz, że tylko sumienna praca i wytrwałość są kluczem do sukcesu.

 

Smok sprzyja stabilizacji, przynosi szczęście, pomyślność i mądrość. Nie oznacza to jednak, że nadchodzący Rok Smoka będzie pozbawiony zawirowań. Jeżeli pojawi się chaos i frustracja, to znak zbliżających się zmian. Nie bój się ich, bo chociaż z obecnej perspektywy mogą wydawać się negatywne, w rzeczywistości są drogą otwierającą przed tobą nowe możliwości i ostatecznie prowadzą do czegoś pięknego. Skup się wtedy na bieżącym problemie. Szukaj rozwiązań i bądź przy tym pewna siebie. Smok nie lubi prokrastynacji, dlatego jego energia sprzyja wszystkim tym, którzy zdecydowanie dążą do celu.

 

Z wykształcenia zielarka i florystka z zamiłowaniem do pisania. Jest prawdziwym plant freakiem. Kocha przyrodę i kontakt z naturą, dlatego w każdej wolnej chwili chodzi na piesze wędrówki po lesie i amatorsko robi zdjęcia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ