Saturday, July 13, 2024
Home / Kuchnia  / Restauracja & Pub Česká Chodba

Restauracja & Pub Česká Chodba

Kto nigdy nie jadł czeskich knedlików i gulaszu, musi spróbować. Kto jadł, wie że to nieskomplikowane danie potrafi zachwycić bardziej niż niejeden śródziemnomorski specjał.

Kto nigdy nie jadł czeskich knedlików i gulaszu, musi spróbować. Kto jadł, wie że to nieskomplikowane danie potrafi zachwycić bardziej niż niejeden śródziemnomorski specjał.

Czeska kuchnia to dania delikatne i łagodne w smaku. Podstawowym dodatkiem są knedliki, czyli rodzaj pieczywa gotowanego na parze. W restauracji Ceska Chodba knedliki są własnoręcznie wyrabiane przez kucharza na podstawie oryginalnego przepisu. Warto spróbować też wersję szpinakową, której nie znajdziecie tak łatwo nawet w samych Czechach.

Restauracja & Pub Česká Chodba

Zdjęcie 1 z 4

fot. Česká Chodba

Ale nie o samych knedlach ten artykuł…

Ceska Chodba to nie tylko restauracja, gdzie można nasycić się tradycyjnymi czeskimi potrawami (vepro-knedlo-zelo, smazeny syr, gulasz, palacinky, …), ale także miejsce, gdzie powstają nowe fascynujące smaki na bazie czeskich składników. Warto spróbować roladki z cukinii z czeskim serem Niva i suszonymi pomidorami, roladkę drobiową faszerowaną porami, czy inne propozycje pojawiające się w sezonowych menu -właściciele restauracji nie spoczywają na laurach i przynajmniej 4 razy w roku opracowują nowe dania. Czy może istnieć czeska kuchnia bez czeskiego piwa? Oczywiście nie -i rzecz jasna w Ceskiej Chodbie wybór piw jest ogromny, jest lany Staropramen i Bernard i wiele innych w butelce (w tym również bezalkoholowy Radegast). Kto nie zna czeskich win, powinien tutaj zawitać i wypróbować -Czesi w jakości wina nie ustępują swoim niemieckim sąsiadom.

Restauracja Ceska Chodba mieści się w podziemiach zabytkowej kamienicy przy Zwierzynieckiej 30. Nie spodziewajcie się tutaj czeskiej hospody -to miejsce ma swój własny, nowoczesny styl, a kameralne sale zapewniają komfort dyskrecji. Dlatego to doskonałe miejsce nie tylko na rodzinny obiad czy kolację we dwoje, ale też na spotkania biznesowe. W lecie warto odwiedzić zaciszny ogródek w podwórzu kamienicy. To wszystko, uzupełnione o czeską muzykę oraz życzliwy i uśmiechnięty personel, gwarantuje przyjemnie spędzony czas.

Restauracja & Pub “Česká Chodba” ul. Zwierzyniecka 30 (wejście w bramie), Kraków; tel. (0-12) 421-05-62, 533-594-055; -mail: restauracja@chodba.pl

Zapraszamy na naszą stronę: www.chodba.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ