Thursday, July 18, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / CELLULIT – co zrobić, żeby nigdy nie wrócił

CELLULIT – co zrobić, żeby nigdy nie wrócił

Marzysz o gładkim, jędrnym ciele. Masz dość powracającego cellulitu? Jesteś zmęczona wydawaniem pieniędzy na kolejne cudowne kremy, które nie przynoszą oczekiwanego efektu. Przeczytaj porady Pawła Widulińskiego ze Studia Pięknego Ciała Lados i zmień swoją skórę

fot. Studio Pięknego Ciała Lados

Rozmowa z Pawłem Widulińskim – rehabilitantem, masażystą, właścicielem Studia Pięknego Ciała Lados w Warszawie.

Czym jest cellulit?

Cellulit, potocznie nazywany skórką pomarańczową, to lipodystrofia czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Objawem cellulitu jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry. Najczęściej występuje na udach, biodrach, kolanach, pośladkach oraz ramionach. W miejscach występowania cellulitu widoczne są guzki i zgrubienia, czasami przy dotyku bolesne. Cellulit występuje u coraz młodszych dziewcząt a nierzadko również u mężczyzn.

fot. Studio Pięknego Ciała Lados

Jakie są jego przyczyny?

Nie da się określić jednej konkretnej przyczyny. To może być zła dieta, niedostosowana do potrzeb własnego organizmu, brak ruchu (choć w większości przypadków nawet intensywne ćwiczenia nie zapobiegają cellulitowi), zaburzenia krążenia krwi oraz układu limfatycznego, uwarunkowania genetyczne (decydują o tym, czy nasze komórki tłuszczowe mają mniej, czy więcej receptorów wiążących tłuszcz), gospodarka hormonalna, duża liczba wypalanych papierosów (nikotyna zwęża naczynia krwionośne, co znacznie utrudnia dostarczanie komórkom tlenu i hamuje proces spalania tłuszczu), picie nadmiaru kawy, która ma duży wpływ na zatrzymywanie płynów w tkankach. Ciekawostka – kawa nie dodaje energii, tylko ją zabiera. Organizm potrzebuje bardzo dużo energii aby ją spalić, więc zjadamy wysokokaloryczne pokarmy.

Co kobiety mogą robić, żeby się pozbyć cellulitu?

Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Mam duże doświadczenie jeżeli chodzi o masaże, wykonuję je 11 lat. Klientki, które regularnie korzystają z moich usług, choć wyglądają i czują się dobrze, nie przerywają masaży. Najczęściej jest to raz na tydzień lub co dwa tygodnie. Ich wygląd i stan zdrowia przypisuję tej regularności i diecie, o którą staramy się wspólnie dbać. Kładę też duży nacisk na przyjmowanie naturalnych suplementów. Ten sam schemat można przełożyć na walkę z cellulitem. Nie mówię tutaj o używaniu kremów, tylko o samodzielnym wykonywaniu w domu masaży i naprzemiennie ciepłych i zimnych natrysków, lub raz na dwa tygodnie o zabiegu w gabinecie kosmetycznym.

Prowadzi pan gabinet, który specjalizuje się w walce z cellulitem oraz tkanką tłuszczową. Co pan proponuje klientkom podczas pierwszej wizyty?

Zaczynam od bezpłatnej konsultacji. Sprawdzam stopień cellulitu i stan skóry, ponieważ są zabiegi, które nie mogą być wykonane na każdym rodzaju skóry. Bardzo ważna jest ocena wrażliwości naczyń krwionośnych na pękanie. Nie wszystkie gabinety dysponują sprzętem, uwzględniającym ten problem. Efekt jest taki, że klientka pozbywa się cellulitu ale pękają jej naczynka. Na koniec dobieram zabiegi, biorąc pod uwagę stopień cellulitu, stanu skóry, czas jakim dysponuje klient oraz jego możliwości finansowe.

Jakimi zabiegami dysponuje pan w swoim gabinecie?

Staram się mieć najbardziej skuteczne urządzenia dostępne na rynku. W swojej ofercie mam ich aż jedenaście. Dzięki temu w sposób bardzo indywidualny możemy dopasować zabieg do potrzeb każdej klientki. Na ogół zalecam przede wszystkim zabiegi drenażu limfatycznego. Bez prawidłowego drenażu walka z cellulitem czy nadmiarem tkanki tłuszczowej będzie mało skuteczna. Ostrzegam przed zabiegami, które nie będą wspomagane drenażami limfatycznymi.

Czego klientka może oczekiwać po takich zabiegach?

Zawsze będzie to efekt redukcji cellulitu, jednak nie zawsze udaje się go całkowicie zlikwidować. Skuteczność zależy na przykład od tego, czy klientka z nami współpracuje, i od liczby wykonanych zabiegów. Natomiast kiedy widzimy, że klientka jest zadowolona z naszych usług, ale jej cellulit nie zszedł jeszcze na tyle, aby przerwać zabiegi, a przeszkodą w ich kontynuacji jest cena, nie odsyłamy jej do domu. „Można się z nami dogadać”, jak mówią klientki. Nasza klientka musi być zadowolona. Wówczas i my też jesteśmy zadowoleni, bo przychodzi jej koleżanka, a potem następna następna, itd.

Czy zabiegi na urządzeniach to wszystko?

Nowoczesne zabiegi dają bardzo dobre efekty, ale nie wolno zapominać o diecie. Jak już wcześniej mówiłem, kładę silny nacisk na przyjmowanie naturalnych suplementów z najwyższej półki. Moim ulubionym suplementem są algi. Podajemy naszym klientkom czysty koncentrat z alg. Mają one bardzo silne działanie oczyszczające, usuwają toksyny, drenują układ limfatyczny i odżywiają. Należy również pamiętać o wypijaniu minimum 1,5 l wody dziennie. Wodę można zastąpić zieloną herbatą lub herbatami ziołowymi. To przyspiesza odprowadzenie toksyn z organizmu i efekty zabiegów będą zdecydowanie lepsze.

Jakie kobiety najczęściej korzystają z zabiegów na cellulit?

Do gabinetu przychodzą coraz to młodsze klientki, można powiedzieć – nastolatki, które już zaczynają mieć problem z odkładającym się cellulitem czy nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najczęściej jednak są to panie w wieku 25 – 40 lat. Nie ma znaczenia, czy jest to studentka czy pani dyrektor wielkiego banku, szczupła czy otyła. Z moich obserwacji wynika, że dziewięć na dziesięć kobiet ma cellulit.

Co pan sądzi o kremach na cellulit, niekiedy bardzo drogich?

Moje opinia jest niezmienna: kremy są niewielkim dodatkiem do całej kuracji. Ale jeśli już jakaś pani zdecyduje się na krem, proponuję rozejrzeć się wśród polskich marek. Mimo, że tańsze od markowych, zagranicznych kremów, nie są wcale gorsze. Proponuję stosować kremy, które zawierają cynamon i imbir. Działają one rozgrzewająco, przez co silnie pobudzają krążenie krwi i pomagają w usuwaniu toksyn.

Czy na koniec ma pan jakąś radę dla Naszych czytelniczek?

Tak, i mówiłem o tym już wcześniej: lepiej zapobiegać niż leczyć. Lepiej co dwa, trzy tygodnie wybrać się do gabinetu na dobry zabieg na cellulit, niż wpadać w panikę przed urlopem, że „nie będę mogła założyć wymarzonego stroju kąpielowego”.

 

Studio Pięknego Ciała Lados
ul. Berezyńska 26 (wejście od ul. Francuskiej)
Saska Kępa, Warszawa
tel. 22 616 08 49 lub 503 693 204
email: studiolados@o2.pl
www.studiopieknegociala.pl

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ