Monday, July 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Cellactor walka z cellulitem

Cellactor walka z cellulitem

Cellulit nie oszczędza kobiecych ciał. Koniecznie przeczytajcie o tym, co wpływa na jego powstawanie, oraz o najnowocześniejszej metodzie jego usuwania.

U młodych i starszych, u szczupłych i z nadwagą. Na udach, biodrach, pośladkach, ramionach. Cellulit nie oszczędza kobiecych ciał. O tym, co wpływa na jego powstawanie, oraz o najnowocześniejszej metodzie walki z cellulitem pisze dr Ewa Rybicka, właścicielka warszawskiej Kliniki Estetica Nova.

estetica nova

Cellactor to opatentowane przez firmę Storz Medical urządzenie, wyposażone w głowicę emitującą falę uderzeniową charakteryzującą się wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. / fot. materiał prasowy

Cellulit to powszechnie występująca przypadłość, uprzykrzająca życie wielu kobietom. Wbrew potocznym opiniom występuje nie tylko u osób z nadwagą, ale także u bardzo szczupłych. Również młody wiek nie chroni przed cellulitem – może on występować zarówno u dwudziestolatek, jak i pięćdziesięciolatek. W zaawansowanych stadiach przybiera postać nierównej, pofałdowanej skóry, zwanej „pomarańczową skórką”. Najczęściej pojawia się na udach, biodrach, pośladkach i ramionach.

Od hormonów po dżinsy
Trudno jest zapobiegać pojawianiu się cellulitu, gdyż przyczyn jego występowania jest dużo, są złożone i nie na wszystkie mamy wpływ. Na jego powstawanie mają wpływ hormony żeńskie (estrogeny), jak również niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, a nawet wydawałoby się tak banalne rzeczy, jak obcisłe dżinsy i wysokie obcasy.
Wiedza lekarzy na temat przyczyn powstawania cellulitu pogłębia się, a co za tym idzie, powstają coraz skuteczniejsze metody jego leczenia. Najnowsze badania cellulitu koncentrują się na wpływie estrogenów na tkankę podskórną. Uważa się, że hormony te, stymulując enzym kolagenazę, wpływają na rozluźnienie sprężystej tkanki łącznej, przez co stanowią praprzyczynę powstawania zaburzeń krążenia i drenażu limfatycznego w organizmie.

Dzisiejsza, prężnie rozwijająca się medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów pomagających uwolnić się od niechcianej i nieestetycznie wyglądającej „skórki pomarańczowej”. Niewątpliwym liderem w walce z cellulitem, nawet trzeciego i czwartego stopnia, oraz nadmiarem miejscowej tkanki tłuszczowej jest urządzenie Cellactor.

Siła fali uderzeniowej
Cellactor to opatentowane przez firmę Storz Medical urządzenie, wyposażone w głowicę emitującą falę uderzeniową charakteryzującą się wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. Zakres częstotliwości mieści się w przedziale od kilku kHz do ponad 10 MHz. Działanie i siła fali uderzeniowej rozrywa włókna w tkance podskórnej, co powoduje zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, z których uwalniane są kwasy tłuszczowe oraz glicerol. W procesach metabolicznych komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu. Warto dodać, że fala dźwiękowa wprowadzając w drgania tkankę podskórną, wspomaga drenaż nagromadzonych płynów oraz pobudza układ krążenia do prawidłowego funkcjonowania. Najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu serii 6-10 zabiegów. W Klinice Estetica Nova skutecznie łączymy zabiegi z użyciem fali dźwiękowej z endermologią i karboksyterapią. Na podstawie naszego doświadczenia stworzyliśmy własne protokoły zabiegowe, które zwiększają skuteczność leczenia cellulitu.

Wszystkie kobiety, zarówno młode, jak i starsze, zapraszam do podjęcia walki z cellulitem i do regularnego dbania o ciało, aby zachwycało przez długie lata.

Dr Ewa Rybicka 

Estetica Nova, Klinika Medycyny Estetycznej, Warszawa, ul. Opaczewska 43 lok. 4,
tel. 505 301 233, 22 415 70 90, www.esteticanova.com.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ