Saturday, March 2, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Tytuł „Krakowianka Roku” 2017 przyznany!

Tytuł „Krakowianka Roku” 2017 przyznany!

Zobacz kto został Krakowianką Roku!

CECYLIA MALIK KRAKOWIANKA ROKU, DOM POLONII 2018

11 kwietnia 2018 roku odbyła się coroczna uroczystość nadania tytułu „Krakowianka Roku” przez krakowski Klub Soroptymist International działający w Polsce od 1990 roku.

CECYLIA MALIK Krakowianka Roku, DOM POLONII 2018 / fot. materiały prasowe

Tym razem zaszczytny tytuł przypadł nietuzinkowej, niezwykle barwnej artystce, edukatorce i miejskiej aktywistce Cecylii Malik.

CECYLIA MALIK Krakowianka Roku, DOM POLONII 2018 / fot. materiały prasowe

To nie pierwsze osiągnięcie Cecylii Malik, ta „totalna” artystka, malarka uczestniczyła w wielu akcjach i projektach artystycznych, m.in. w 2010 r. projekt „365 drzew”, uświadamiający życie w przestrzeni miejskiej, za który otrzymała tytuł „Kulturystki roku” oraz „Artystki roku” w plebiscycie Gazety Wyborczej Odloty Kulturalne; w 2011 r. aby bronić parku krajobrazowego Zakrzówek, przed zabudową powołała akcję „Modraszek Kolektyw”, która znacząco wpłynęła na decyzje miasta w sprawie terenów zielonych; 2012 rok projekt „6 rzek”, 2013 roku „Warkocze Białki”, „Matki Polki na wyrębie” akcja przeciwko masowym wycinkom drzew jak i wiele innych akcji angażujących ekspertów oraz organizacje ekologiczne.

CECYLIA MALIK Krakowianka Roku, DOM POLONII 2018 / fot. materiały prasowe

W tym roku odbyła się 20 edycja nadania wyróżnienia Krakowianki Roku, której celem jest uhonorowanie kobiet szczególnie zasłużonych, szanowanych i cenionych, a ich działalność przyczynia się do szeroko rozumianej kultury Krakowa.

Soroptimist International to międzynarodowa organizacja kobieca działająca w 125 krajach na świecie, skupiająca kobiety różnych zawodów, wieku i doświadczeniu. W Polsce od 1990 roku poprzez swoje szerokie działania S0roptymistki wpływają i budują lepszy świat dla kobiet i dziewcząt. 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ