Saturday, June 22, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Cecylia Malik: z drzewa do wody!

Cecylia Malik: z drzewa do wody!

Artystka, autorka wielu wystaw i projektów artystycznych m.in. akcji 365 drzew tym razem stawia na wodę. Oto Cecylia Malik i jej nowy projekt 6 rzek

Niekonwencjonalna malarka, performerka, kuratorka i edukatorka. Autorka wielu wystaw i projektów artystycznych m.in. akcji 365 drzew. Tym razem postawiła na wodę. Oto Cecylia Malik i jej nowy projekt 6 rzek

JAKIE RZEKI PŁYNĄ PRZEZ KRAKÓW?

Cecylia Malik: 6 rzek

Zdjęcie 1 z 5

6 Rzek - Cecylia Malik i Piotr Pawlus, fot. Piotr Dziurdzia

[Not a valid template]

Cecylia Malik, aby zrealizować swój nowy projekt podjęła się niezwykle trudnego zadania. Od kilku miesięcy pływa rzekami Krakowa, bo jak twierdzi, aby poznać rzekę, trzeba nią spłynąć. Wraz z Piotrem Pawlusem (który filmuje całą podróż) planuje stworzyć 6 krótkich filmów o każdej z krakowskich rzek w różnych porach roku. Trasy podróży będą się ciągły od granic miasta aż do ujścia w Wiśle, na terenie Krakowa.

– Prawdopodobnie nikt jeszcze nie spłynął wszystkimi rzekami Krakowa i wbrew pozorom zadanie to wcale nie jest proste. Filmy pokażą zupełnie nieznaną i dziką część miasta i zderzenie cywilizacji z naturą – wyjaśnia Cecylia.

Oprócz Wisły Cecylia przepłynie jeszcze takimi krakowskimi rzekami jak Rudawa, Prądnik, Wilga, Dłubnia oraz Potok Kościelnicki.

Artystka postanowiła poznać miasto, w którym mieszka od urodzenia od zupełnie nowej i nieznanej strony. Projekt nawiązuje do zabawa z dzieciństwa, którym towarzyszyło odkrywanie nowych miejsc, nadawanie im nazw i trzymanie w tajemnicy. Przewodnikiem autorki projektu po krakowskich rzekach jest ornitolog dr Kazimierz Walasz.

Premiera filmów 6 rzek planowana jest na czerwiec 2012… pod mostem Grunwaldzkim w Krakowie!

Aleksandra Lebryk

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Homepage 6 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Information here to that Topic: miastokobiet.pl/cecylia-malik-6-rzek/ […]

  • 토토사이트 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Here you can find 93810 additional Information on that Topic: miastokobiet.pl/cecylia-malik-6-rzek/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ