Saturday, January 16, 2021
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Twórcy „Mojego Vincenta” namalują „Chłopów”. Mamy niepublikowany dotąd zwiastun! Zagrają Małgorzata Kożuchowska i Julia Wieniawa

Twórcy „Mojego Vincenta” namalują „Chłopów”. Mamy niepublikowany dotąd zwiastun! Zagrają Małgorzata Kożuchowska i Julia Wieniawa

Historia o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności

chłopi

Chłopi KF Jagna i Antek / rys. Małgorzata Kuźnik

Studio animacji znane z przełomowych, artystycznych i osiągających komercyjny sukces filmów takich jak „Twój Vincent” oraz „Piotruś i wilk” rozpoczyna zdjęcia do nowego projektu. „Chłopi” Doroty Kobieli to film oparty na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta pod tym samym tytułem. Prezentujemy niepublikowany dotąd zwiastun koncepcyjny, który pokazuje, co planują twórcy!

 

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny.

Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile.

– opowiada Dorota Kobiela, reżyserka i scenarzystka filmu. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

„Chłopi” – zobacz zwiastun koncepcyjny

W rolę olśniewającej Jagny wcieli się Kamila Urzędowska. Na srebrnym ekranie zobaczymy również m.in. Mirosława Bakę (Boryna), Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek) oraz Ewę Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzeja Konopkę (Wójt). A także Małgorzatę Kożuchowską oraz Julię Wieniawę.

View this post on Instagram

on set 🤫 #soon

A post shared by Julia Wieniawa-Narkiewicz 🐍 (@juliawieniawa) on

View this post on Instagram

#Repost @l.u.cbook ・・・ Moi Drodzy. Tej Pani chyba nie trzeba przedstawiać. Gosia jest świetną aktorką i wspaniałą, energiczną kobietą. Kiedy sława idzie w parze z dobrym sercem dzieją się piękne rzeczy. Gosia z okazji miliona fanów rozpoczęła ambitną akcję #milionnamilion, w której organizuje zbiórkę na sprzęt do domowej nauki dla najbiedniejszych dzieciaków. Zachęcam Was do wsparcia. Mnóstwo młodych ludzi nie ma bowiem sprzętu, na którym może się komfortowo uczyć, bawić i rozwijać. Trzymam kciuki Gosiu i dziękuję Ci także za Twój wieloletni support dla mojej twórczości. Niektórzy pamiętają, że w 2018 roku Gosia dołączyła do @rebelbabel film orchestra i nagrała z nami singiel Vabank – Tribute dla wspaniałego kompozytora Henryka Kuźniaka, któremu przy okazji życzę zdróweczka! Całym sercem wspieram akcję zwłaszcza, że wraz z rebel babel i @operalesna wprowadzamy właśnie warsztaty perkusyjne przeznaczone do ćwiczeń przy ekranie i planujemy kolejne koncerty i działania edukacyjne. Cholernie wierzę w to, że pasje i rozwój nadają sens naszemu życiu. Link do akcji w instastories. Piąteczka! — Friends! Gosia is a great actress and a wonderful, energetic woman. When fame goes hand in hand with a good heart, beautiful things happen. Gosia, because of one million followers, launched the ambitious campaign #milionnamilion, in which she organizes a collection for home learning equipment for the poorest kids. I encourage you to support the campaign. Lots of young people do not have equipment on which they can comfortably learn, play and develop. Gosia, I keep my fingers crossed and thank You also for your many years of support for my work. Some people remember that in 2018 Gosia joined the rebel babel film orchestra and recorded with us the single Vabank – Tribute for the great composer Henryk Kuźniak, whom BTW I wish health! I support the action, especially since together with the rebel babel we are introducing drum workshops designed for screen exercises and are planning further activities. I damn believe that passion and development give meaning to our lives. Link to share in instastories! Cheers! @malgorzatakozuchowska_ #milionnamilion #charity #zbiórka #pomocdzieciom

A post shared by @ dorota_kobiela on

Koronkowa robota na ekranie

„Chłopi” zostaną zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.

Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek. By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie

– wyjaśnia Tomasz Wochniak, producent liniowy studia BreakThru Films.

Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.
Muzykę do filmu stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów.
Premiera „Chłopów” planowana jest na 2022 rok. Dystrybutorem filmu w Polsce będzie NEXT FILM.

Reżyserka i scenarzystka – Dorota Kobiela

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pomysłodawczyni, współautorka scenariusza, reżyserka i montażystka filmu „Twój Vincent”. Film powstawał z udziałem ponad 100 malarzy z całego świata. Ta pierwsza pełnometrażowa animacja malarska na świecie zdobyła między innymi: Europejską Nagrodę Filmową za Najlepszy Film Animowany, główną nagrodę w konkursie filmów animowanych na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju, Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej „Orzeł” za najlepszy montaż i scenografię oraz ponad 40 innych nagród na całym świecie. Film został nominowany do tak prestiżowych nagród jak Oscar®, BAFTA, Złoty Glob; cieszył się również dużą oglądalnością na całym świecie jako pierwsza w historii polska produkcja, przekraczając 40 mln dol. w światowym box office. Dorota jest członkinią Amerykańskiej, Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. Pracuje w komisji artystycznej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Od 10 lat jest związana zawodowo ze studiem BreakThru Films.

Producent – BreakThru Films Studio

chłopi

Chłopi / rys. Piotr Dominiak

BreakThru Productions Sp. z o.o. zostało założone przez producentów: Hugh Welchmana oraz Seana Bobbitta w 2012 roku. Znane jest z przełomowych, artystycznych i osiągających komercyjny sukces filmów animowanych, m.in. „Piotrusia i wilka” nagrodzonego ponad 20 nagrodami, w tym Oscarem® w kategorii najlepsza animacja krótkometrażowa.

Ostatnia produkcja studia, „Twój Vincent”, zdobyła zarówno światowy sukces, jak i liczne nagrody na festiwalach filmowych, w tym dla najlepszego filmu animowanego w ocenie Europejskiej Akademii Filmowej. Była również nominowana do Oscara®, nagrody BAFTA oraz Złotego Globu jako najlepszy film animowany.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach