Tuesday, July 16, 2024
Home / Kuchnia  / Zdrowie z dostawą do domu – catering dietetyczny

Zdrowie z dostawą do domu – catering dietetyczny

Dieta, mająca na celu utratę wagi, musi być planowana z należytą starannością. Jeśli jednak nie chcemy tracić czasu na planowanie posiłków i robienie przemyślanych zakupów, warto skorzystać z oferty cateringu dietetycznego

catering dietetyczny miasto kobiet

Właściwe zbalansowanie posiłków, aby spełniały wymogi diety, to nie lada wyzwanie / fot. Adobestock

Dieta cud. Ile razy słyszeliśmy połączenie tych dwóch wyrazów? Niestety, większość skutecznych diet nie ma w sobie ani odrobiny cudowności – to tylko połączenie wyników lat badań naukowych nad ludzkim organizmem i samozaparcia osoby stosującej dietę

 

I o ile to pierwsze nie jest najczęściej naszym problemem, o tyle brak dostatecznej motywacji i woli jest gwoździem do trumny wielu naszych prób zmiany swojego jadłospisu. Mówiąc wprost: to my jesteśmy najsłabszym ogniwem naszych diet. Są jednak sposoby, żeby temu zaradzić. Jednym z nich może być coraz popularniejszy w dużych miastach, takich jak Gdańsk, catering dietetyczny. Jest to nic innego jak usługa dostawy jedzenia prosto do naszego domu, uwzględniająca różne diety i plany żywieniowe. Dieta 1800 kcal? Wegańska? Mniej węglowodanów? Bez laktozy i glutenu? O jakim sposobie żywienia by sobie nie pomyśleć, z dużym prawdopodobieństwem któryś z dostawców cateringu dietetycznego ma to w swojej ofercie.

Catering dietetyczny: mniej kalorii i mniej roboty

Niewątpliwą zaletą takiej usługi jest to, jak bardzo odciąża nas z obowiązków domowych. Decydując się na catering dietetyczny, zrzucamy ze swoich barków obowiązek zrobienia zakupów i ich wcześniejszego dokładnego zaplanowania tak, żeby spełniały wymagania naszego planu żywieniowego. Nie musimy gotować, robią to za nas prawdziwi kucharze (i najczęściej, nie oszukujmy się, robią to lepiej). Zamiast liczeniem kalorii i sprzątaniem kuchni, zajmujemy się tylko i wyłącznie tym, co lubimy najbardziej – pałaszowaniem.

 

Wiele stron oferujących catering dietetyczny ma też dla nas inne udogodnienia, takie jak porady dietetyków albo kalkulatory kalorii. Pozwalają one zgrubnie oszacować zapotrzebowanie energetyczne naszego organizmu w zależności od wieku, masy ciała czy stopnia aktywności fizycznej. Te informacje mogą pomóc nam dokonać lepszego wyboru planu żywieniowego. O ile jest to dość proste, jeżeli naszym celem jest tylko odstawienie pewnych produktów czy ich rodzajów (jak na przykład mięso czy laktoza), o tyle dieta, mająca na celu utratę wagi, musi być planowana z należytą starannością. Musimy pilnować, by ograniczyć spożycie energii. To po to, aby nasz organizm zaczął spalać zbędne kilogramy, ale jednocześnie miał jej dość, żeby pracować prawidłowo.

Niektórzy dostawcy oferują również posiłek na próbę. Zamiast deklarować się od razu, możemy najpierw własnymi kubkami smakowymi sprawdzić jakość proponowanych dań. Nie musimy przy tym polegać tylko na smakowitych opisach ze stron internetowych. Jest to szczególnie ważne, zważywszy na to, że mamy w Gdańsku z czego wybierać.

Zamiast stać przy kuchni, idź na spacer

Pamiętajmy jednak, że najlepsza nawet dieta nie zastąpi aktywności fizycznej. Warto więc wykorzystać zaoszczędzony dzięki takim usługom czas i wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerową po Gdańsku. Jak zostało powiedziane na początku tego artykułu, dieta cud nie istnieje. Tylko od nas zależy, czy catering dietetyczny da pożądany efekt w postaci zdrowia, lepszego samopoczucia lub utraty wagi.

Wszystko jest w naszych rękach – a narzędzia do celu są na ich wyciągnięcie.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Asia 22 grudnia, 2020

    Coraz modniejsze staje się korzystanie z cateringu nie tylko tego dietetycznego. Zamawiają go firmy dla swoich pracowników na codzienny obiad, zamawiany jest na różnego rodzaju rodzinne uroczystości, kiedy to sami nie chcemy przygotowywać jedzenia, tylko wolimy to zlecić komuś

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ