Sunday, May 19, 2024
Home / Kuchnia  / Catering dietetyczny ‒ czy warto?

Catering dietetyczny ‒ czy warto?

Zdrowe jedzenie z dostawą pod drzwi

Catering dietetyczny

Catering dietetyczny od Heroes Diet / fot. materiały Partnera

Życie w ciągłym biegu, wiele godzin w pracy, brak czasu na gotowanie, robienie zakupów, dbanie o sobie. Tak wygląda życie większości Polaków, zwłaszcza mieszkańców dużych miast. Niestety, taki tryb życia szybko odbija się na zdrowiu, kondycji i samopoczucie. Co zrobić, by odżywiać się zdrowo, ale nie tracić cennego czasu na przygotowywanie posiłków? Rozwiązanie jest jedno. To catering dietetyczny, usługa, która podbiła serca miliona osób na całym świecie. Na czym polega i czy naprawdę warto z niej korzystać?

 

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, czyli inaczej dieta pudełkowa lub dieta z dowozem pod drzwi, to usługa, która polega na dostarczaniu we wskazane miejsce, najczęściej do domu lub miejsca pracy, zestawu posiłków. Żywność dostarczana jest w wygodnych pudełkach, podzielona na porcje, wymaga jedynie ewentualnego podgrzania. Po zjedzeniu pudełko wystarczy wyrzucić, nie trzeba zaprzątać sobie głowy myciem i sprzątaniem. Usługa znana jest od dawna, ale jej popularność wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Moda na bycie fit, kult pięknego ciała oraz chęć zdrowego jedzenia spowodowały, że wiele osób zrezygnowało z jedzenia kupionych w biegu fast foodów, a przeniosło się na zdrowe, odpowiednio skomponowane posiłki.

Jak wybrać firmę cateringową?

Zapotrzebowanie na catering dietetyczny rośnie, dlatego pojawiają się liczne firmy, oferujące posiłki pod drzwi. Warto jednak wykazać się ostrożnością, bo nie każda firma jest godna uwagi. Przed podjęciem decyzji warto przetestować kilka ofert, zamówić zestaw próbny, a także zapoznać się z opiniami innych klientów. Osoby mieszkające w stolicy i jej najbliższych okolicach mogą z powodzeniem wybrać catering dietetyczny Warszawa, który wyróżnia wysoka jakość, świeże składnik, różnorodność oraz idealny smak. Heroes Diet pilnuje, aby dieta była zdrowa, ale również smaczna, dopasowana do indywidualnych gustów. O odpowiednią ilość kalorii dbają wykwalifikowani dietetycy i kucharze, którzy układają dietę dopasowaną do celów, jakie chcą osiągnąć klienci. Można wybrać dietę, która pomoże schudnąć, nabrać masy, poprawić zdrowie, zadbać o sprawność umysłową i fizyczną. Co ważne, Herosi dbają, aby posiłki były przygotowane w oparciu o nowoczesne technologie, w poszanowaniu środowiska naturalnego, wdrażają system HACCP oraz korzystają z urządzeń, które posiadają odpowiednie atesty. Czego chcieć więcej?

Dla kogo przeznaczona jest dieta pudełkowa?

Może lepiej spytać, czy jest ktoś, kto nie powinien korzystać z cateringu dietetycznego? Ciężko znaleźć taką grupę osób, ponieważ z diety pudełkowej mogą korzystać wszyscy, dzieci, młodzież, dorośli i osoby w sędziwym wieku. Oczywiście, dla każdego przeznaczone są inne propozycje, uwzględniające zapotrzebowanie kaloryczne, stan zdrowia czy indywidualne gusta. Można zamówić dietę wegetariańską, wegańską, sportową, bezglutenową, dla cukrzyków, osób uczulonych na laktozę lub inne składniki. Dietetycy mogą dopasować posiłki dla dzieci w każdym wieku, wspomagające koncentrację, ułatwiające naukę i gwarantujące prawidłowy rozwój. Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla osób starszych, które wiedzą, że dobrze skomponowane posiłki to klucz do długiego życia i dobrej kondycji. To również doskonała opcja dla wszystkich, którzy chcą zdrowo jeść, ale nie mają czasu ani ochoty na stanie w kuchni, komponowanie posiłków, szukanie składników.

Czy warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Coraz więcej osób przekonało się, że dieta pudełkowa to nowa, lepsza jakość życia. Jest wiele korzyści, dlatego warto korzystać z tego rozwiązania.

Główne zalety, jakie można wymienić, to:

 

• Skład posiłków ustalany jest z dietetykiem, według potrzeb i upodobań klienta. Przed wyborem klient może podać swoje preferencje oraz ustalić cel, jaki chce osiągnąć. Może to być utrata wagi lub po prostu zdrowe, wartościowe jedzenie.

• Posiłki można zamówić na cały miesiąc, tygodnie lub poszczególne dni. Wiele osób zamawia dietę pudełkową tylko na dni robocze, a w weekendy samodzielnie przygotowuje jadłospis.

• Ogromna oszczędność czasu, który w obecnych czasach jest na wagę złota. Każdy wie, ile czasu zajmuje robienie zakupów, wymyślanie codziennych posiłków, które spełnią oczekiwania domowników, gotowanie, a potem sprzątanie i układanie naczyń. Dzięki diecie pudełkowej można tego wszystkiego uniknąć. To oszczędność 2-3 godzin dziennie. Ten czas można przeznaczyć na wiele przyjemniejsze rzeczy, np. hobby, rozwój zawodowy, zabawy z dziećmi czy aktywność fizyczną.

• Więcej przestrzeni w kuchni i brak konieczności posiadania dużej ilości garnków i naczyń. W diecie z dowozem do domu dania dostarczone są w pudełkach, razem ze sztućcami. Nie ma potrzeby przekładania ich na talerze, dlatego nie są potrzebne zestawy garnków i talerzy, nie potrzeba również dużo miejsca do przechowywania produktów.

• Posiłki mają odpowiednie porcje, które pozwalają zaspokoić głód. Na dzień można zamówić od 3 do 5 posiłków. Zjadane regularnie eliminują ataki wilczego głodu, które są zmorą wielu zapracowanych osób.

• Jedzenie się nie marnuje, ponieważ posiłki są podzielone na odpowiednie porcje. W przypadku samodzielnego przygotowania jedzenia w domu najczęściej zostają resztki, które często są wyrzucane. To niezbyt ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, ale dieta pudełkowa je skutecznie eliminuje.

• Posiłki są odpowiedni zbilansowane, zawierają wszystkie niezbędne witaminy, minerały i składniki odżywcze, dopasowane do wieku i stanu zdrowia klienta.

• Dzięki diecie pudełkowej można poznać nowe smaki i nieznane dotąd składniki. Wiele firm cateringowych stosuje różnorodne warzywa, owoce oraz przyprawy, które nie są stosowane w domowej kuchni. W diecie proponowanej przez Heros Diet znajdują się dania, pochodzące z kuchni całego świata. Dietetycy i kucharze dbają, aby nie zabrakło również czegoś dla łasuchów. Klienci otrzymują desery, które są nie tylko pyszne, ale również zdrowe. Przygotowywanie posiłków jest dla wielu osób przykrym obowiązkiem, a dieta pudełkowa pozwala odnaleźć przyjemność w zdrowym jedzeniu.

• Catering dietetyczny pozwala nabrać zdrowych nawyków. Dzięki temu, że posiłki dostarczone są na cały dzień, nie trzeba czekać na ich dostawę, można nauczyć się regularności, jedzenia co 3-4 godziny. To na pewno szybko zaowocuje, organizm będzie wdzięczny za stały dopływ energii, poprawi się kondycja oraz stan zdrowia. Nawet po zaprzestaniu korzystania z diety dobre nawyki pozostają.

• Dietę można zamówić w dowolne miejsce. Klienci najczęściej wybierają dietę prosto pod drzwi domu, ale wiele osób decyduje się na dowóz jedzenia do miejsca pracy czy na uczelnie. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które mają nieregulowany czas pracy. Jedzenie wożone jest w auto chłodniach, to gwarantuje, że do klientów zawsze trafia świeże.

Jak zamówić dietę z dostawą pod drzwi?

catering dietetyczny

Przykładowy posiłek od Heroes Diet / fot. materiały Partnera

Proces zamawiania jedzenie jest niezwykle prosty. Wystarczy wybrać firmę cateringową, np. Heroes Diet, przejrzeć ofertę i wybrać jedną z kilku dostępnych diet. Zamówienie można złożyć w dowolny sposób, dopasowany do swoich preferencji. Można zadzwonić, wysłać SMS, skontaktować się z firmą przez media społecznościowe lub formularz dostępny na stronie. Oczywiście jest możliwość porozmawiania z dietetykami i ustalenie optymalnej diety. To wszystko, co trzeba zrobić. Reszta leży po stronie firmy cateringowej, która codziennie, we wskazane miejsce dostarczy całodniowe wyżywienie.

 

Jak widać, catering dietetyczny to świetne rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Pozwala odżywiać się zdrowo, zgodnie ze swoimi potrzebami. Oferowane dania są świeże, bogate w wartościowe składniki, a przy tym pyszne i kolorowe. Zaspokajają potrzeby wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów. Warto to sprawdzić i przekonać się, że jedzenie może być przyjemnością, a jego przygotowanie nie musi oznaczać wielu godzin w kuchni.

 

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ