Monday, February 6, 2023
Home / Uroda  / Trendy  / Bye bye, tłuszczyku!

Bye bye, tłuszczyku!

O braku motywacji do odchudzania i złych nawykach; o tym, dlaczego w każdym wieku warto inwestować w siebie oraz na czym polega metoda Cavi Lipo – opowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej, właścicielka kliniki

Dr Urszula Brumer / fot. archiwum własne

O braku motywacji do odchudzania i złych nawykach; o tym, dlaczego w każdym wieku warto inwestować w siebie oraz na czym polega metoda Cavi Lipo – opowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej, właścicielka kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Urody.

Co roku jest to samo…Długa zima pozwala mi ukryć zbędne fałdki pod grubą kurtką, a ja codziennie sobie obiecuję, że pójdę na siłownię. Przyznajmy jednak szczerze, brzydka pogoda nie skłania do wyjścia z domu. Ale w końcu nadchodzi wiosna i kolejny rok mam wyrzuty sumienia, że zimą nie zrobiłam nic, by się wbić w nową sukienkę. Chcę nosić rozmiar mniejszy, ale wciąż brakuje mi motywacji…

Niemal każda kobieta ma ten sam problem. Chcemy być szczuplejsze, ale nie mamy ochoty się ruszać. Chcemy wyglądać pięknie, ale w natłoku spraw brakuje nam czasu na zadbanie o siebie, właściwą pielęgnację, relaks, maseczkę…W codziennym biegu warto powiedzieć sobie STOP i uważnie się sobie przyjrzeć. Czy podoba mi się to, co widzę w lustrze? Czy dbam o to, by zdrowo się odżywiać?

Powtarzam swoim pacjentkom, że w każdym wieku da się zrobić coś, by czuć się lepiej we własnym ciele. Czasem wystarczy samo zwolnienie tempa, ograniczenie stresu, wprowadzenie do codziennej diety większej ilości warzyw i owoców, zapisanie się na zajęcia fitness. Zmiana nie musi być duża, by po krótkim czasie poczuć wyraźną różnicę. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy pacjentki potrzebują efektu „wow”. Chcą być szczupłe od razu, bez wysiłku. Planują np. ślub za miesiąc i nie podoba im się ich obecna waga. W tym wyjątkowym dniu chcą być szczuplejsze o rozmiar lub dwa, lecz pozostało im za mało czasu na stosowanie tradycyjnych diet.

Doskonałym zabiegiem wyszczuplającym, dającym efekt w stosunkowo krótkim czasie jest Cavi Lipo. Jest to metoda nieinwazyjna, polegająca na tzw. kawitacji ultradźwiękowej. Co to dokładnie oznacza? Nadwaga jest niczym innym jak nagromadzeniem wypełnionych komórek tłuszczowych. Przypominają one baloniki, które powiększają się, kiedy jemy za często i/lub za dużo. Cavi Lipo jest jednym z najbardziej zaawansowanych obecnie urządzeń do modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej. Emitowane przez nie fale uderzają w komórki tłuszczowe, które pękają, a ich zawartość jest uwalniana i ulega metabolizmowi. Aby proces ewakuacji tłuszczu zaszedł jak najszybciej, po każdym zabiegu zalecam pacjentkom masaż limfatyczny okolicy poddanej zabiegowi. W rezultacie już po pierwszym spotkaniu widać redukcję 1-2 cm w obwodzie pasa lub uda. Za to po całej serii (optymalna ilość to 3-6 zabiegów raz w tygodniu) możemy się spodziewać ubytku nawet do 6 cm!

Bolączką pacjentów jest także nadmiar tkanki tłuszczowej…na ramionach lub podbródku. W takich przypadkach najlepiej stosować terapię skojarzoną – Cavi Lipo z liPolizą – która w tych partiach ciała daje najszybsze efekty. Drogie Panie, często pytacie, czy zabiegi wyszczuplające są bezpieczne dla organizmu. Tak, moim zdaniem w żaden sposób nie zagrażają naszemu zdrowiu. Nie ma też obawy, że zniszczone komórki tłuszczowe się odrodzą. Nie zapominajmy jednak o tym, że w sprzyjających warunkach (kiedy np. jemy często smażone rzeczy lub kiedy podjadamy „w biegu”) mogą powstać nowe komórki tłuszczowe. Dlatego poza wizytą w gabinecie medycyny estetycznej polecam wszystkim ciągłą pracę nad choćby jednym swoim złym nawykiem. Może ona polegać na porzuceniu jedzenia fast-foodów, zapisaniu się na siłownię lub nawet większej liczbie spacerów wiosną. Wybór należy do Ciebie. Powodzenia!

Dr Urszula Brumer / fot. archiwum własne

Dr Urszula Brumer Medycyna Urody, Warszawa, ul. Oświatowa 14 (róg Strąkowej), tel. 22  353 84 98, 22 394 65  94, www.drbrumer.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ