Wednesday, April 17, 2024
Home / PARTNER MK  / By infekcja intymna nie popsuła Ci urlopu

By infekcja intymna nie popsuła Ci urlopu

Podczas beztroskiego wypoczynku pamiętaj o kilku zasadach dotyczących ochrony miejsc intymnych.

fot. fotolia

Na wakacyjny wyjazd czekasz z utęsknieniem, bo to czas, kiedy w końcu możesz zapomnieć o pracy, codziennych problemach i domowych obowiązkach. Podczas beztroskiego wypoczynku pamiętaj jednak o kilku zasadach dotyczących ochrony miejsc intymnych – pomogą Ci one ustrzec się przed grzybiczymi i bakteryjnymi infekcjami pochwy, o które latem nietrudno.

woman waiting for flight at airport

fot. fotolia

Wybierz szybki prysznic
W hotelu czy innym miejscu, w którym mieszkasz podczas urlopu, unikaj przesiadywania w wannie, bo niestety długie ciepłe kąpiele przesuszają delikatną śluzówkę pochwy i sprawiają, że jest ona bardziej podatna na atak drobnoustrojów chorobotwórczych. Poza tym nigdy nie masz gwarancji, że wanna została dobrze umyta po poprzednich użytkownikach. Na co dzień zdecydowanie bardziej higieniczny będzie szybki prysznic. Do mycia okolic intymnych używaj tylko sprawdzonych kosmetyków – na wakacyjny wyjazd koniecznie weź swój płyn do higieny intymnej, który nie podrażnia śluzówki pochwy. Pamiętaj, by prysznic brać po każdej kąpieli w basenie oraz po powrocie z plaży.

Noś ze sobą dwa ręczniki
Jeden niech służy Ci wyłącznie do wycierania się po kąpieli w morzu czy basenie, drugi do podkładania pod pupę – koniecznie rozłóż go, zanim usiądziesz na piasku, ogólnodostępnych leżakach czy brzegu basenu, bo tam aż roi się od bakterii i grzybów (zapamiętaj, na której stronie ręcznika siadasz, i zawsze siadaj na tej samej!). By nie przeziębić miejsc intymnych, unikaj siadania na kamieniach, murkach i zimnym piasku.

Uważaj w toaletach publicznych
To właśnie tu najszybciej możesz złapać infekcję intymną, bo z toalet publicznych korzysta mnóstwo osób. W takim miejscu nie dotykaj za wielu przedmiotów i nigdy nie siadaj bezpośrednio na desce sedesowej – koniecznie połóż na niej własną chusteczkę higieniczną lub specjalną papierową nakładkę. Po skorzystaniu z toalety dokładnie umyj ręce mydłem pod bieżącą wodą.

fot. fotolia

fot. fotolia

Ostrożnie z seksem
Lato sprzyja nowym znajomościom i czasem zdarza nam się zrobić coś naprawdę szalonego. Pamiętaj jednak, że seks z nowo poznanym partnerem niesie ze sobą ryzyko nie tylko infekcji pochwy, lecz także innych schorzeń. Zanim dasz się ponieść emocjom, dobrze zastanów się nad konsekwencjami, a jeśli zdecydujesz się na współżycie z kimś nowym, pamiętajcie o prezerwatywie.

Stosuj probiotyki ginekologiczne
Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Należy jednak pamiętać, że probiotyk probiotykowi nierówny. Nie każdy dostępny preparat probiotyczny jest w stanie zahamować rozwój chorobotwórczych szczepów bakteryjnych i grzybiczych, wytwarzać bardzo ważny kwas mlekowy, czy nawet – osiedlić się w „trudnym” dla siebie środowisku jakim jest błona śluzowa pochwy. Istnieją jednak preparaty najnowszej generacji, jak Gynomed Vaginal™, który spełnia wszystkie te warunki. Dzięki zawartości Lcr Regenerans®, czyli unikalnej kompozycji probiotyku, prebiotyku (pożywki dla bakterii) a także postbiotyku (aktywnych substancji produkowanych przez bakterie i wspierających ich działanie), Gynomed Vaginal™ działa skuteczniej i szybciej niż zwykły probiotyk: hamuje rozwój bakterii i grzybów, redukuje dyskomfort intymny (upławy, pieczenie, świąd, suchość w pochwie) oraz efektywnie regeneruje florę bakteryjną pochwy zmniejszając ryzyko nawrotów. Gynomed Vaginal™ posiada skuteczność udowodnioną w licznych, wartościowych badaniach naukowych, również z udziałem kobiet w ciąży. Dodatkowym atutem jest fakt, że Gynomed Vaginal™ nie musi być trzymany w lodówce, więc spokojnie możesz zabrać go z sobą na wakacje, gdzie w razie potrzeby pomoże Ci chronić się przed infekcjami.

Literatura dostępna na stronie www.gynomed.pl

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Grażyna 26 maja, 2015

    czy infekcja może być jednym z pierwszych oznak ciąży, słyszałam taką opinię od koleżanki, ale nie wiem czy dawać temu wiarę

  • Debbi 28 maja, 2015

    Twoja koleżanka straszne głupoty gada:P Masz na potwierdzenie opinię lekarza, żebyś na darmo się nie stresowała, że jesteś w ciąży 😉 http://www.medpytania.pl/9685-czy-swiad-i-zaczerwienienie-pochwy-moze-byc-oznaka-ciazy?show=9685#q9685

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ