Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Buty z Piñateksu – niemasowe i etyczne

Buty z Piñateksu – niemasowe i etyczne

Przejdź przez jesień w eko-butach!

Basic / fot. materiały prasowe

Coraz częściej chcemy kupować odpowiedzialnie i myślimy o tym, jak nasze wybory wpływają na rzeczywistość – na ludzi, zwierzęta, środowisko. Nie od dziś wiadomo, że naszymi konsumenckimi wyborami kształtujemy otaczający nas świat

Basic / fot. materiały prasowe

Przejdź przez jesień w eko-butach / fot. materiały prasowe

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie coraz częściej powstają m.in. nowoczesne materiały, stanowiące alternatywę dla surowców tradycyjnie stosowanych w produkcji obuwia. Jednym z nich jest Piñatex, wytwarzany z włókien liści ananasa – materiał naturalny i uniwersalny, a przy tym mocny, miękki, oddychający, lekki i elastyczny. Do jego produkcji nie potrzeba dodatkowych terenów, nawadniania, nawozów czy pestycydów, bo liście są produktem ubocznym istniejących już upraw ananasów. Nie dość, że proces produkcji tego materiału nie zanieczyszcza środowiska, to w jego trakcie powstaje biomasa nadająca się na organiczny nawóz lub bio-gaz przynoszący farmerom dodatkowy dochód.
Jednak nie tylko surowiec ma znaczenie. Ważna jest wygoda, estetyka i wzornictwo, a także sposób produkcji wykonanego z niego obuwia. Przykładem modnych i niemasowych sneakersów są produkowane z Piñateksu buty Basic, wytwarzane z poszanowaniem praw człowieka (uczciwa płaca za wykonaną pracę) oraz zwierząt (są w 100 proc. wegańskie) przez portugalską firmę NAE (Non Animal Expolitation). Gdzie można kupić te etyczne buty? W Fairma Ethical Design! To jeden z pierwszych sklepów z modą etyczną, działający stacjonarnie przy ulicy Dajwór na Kazimierzu oraz online. Znajdziecie tu mnóstwo pięknych butów, a także ubrania i akcesoria – wszystko tworzone w duchu sprawiedliwego handlu. Buty z Piñateksu dostępne są w dwóch kolorach – białym i czarnym.

Model Basic / fot. materiały prasowe

Model Basic / fot. materiały prasowe

Fairma Ethical Design, Kraków, ul. Dajwór 20, www.fairma.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ