Sunday, March 3, 2024
Home / Moda  / Buty do wody – czym są i po co je nosić?

Buty do wody – czym są i po co je nosić?

Ekstrawagancja czy potrzeba?

Buty do wody – czym są i po co je nosić?

Ekstrawagancja cyz potrzeba? / fot. materiały prasowe

Buty do wody jeszcze kilka lat temu były uznawane za zbędną ekstrawagancję, a ich widok na plaży budził zdumienie. Dzisiaj coraz więcej plażowiczów i miłośników spędzania czasu nad zbiornikami wodnymi zaczyna doceniać ich walory. Dlaczego warto zaopatrzyć się w obuwie do wody i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

 

Czym tak naprawdę są buty do wody?

Obuwie wodne to lekkie i elastyczne buty wkładane na stopę w celu ochrony skóry przed rozcięciami, poślizgnięciami i innymi uszkodzeniami. Wykonane są z materiałów, które nie podrażniają skóry, a przede wszystkim nie ulegają zniszczeniu przy długim kontakcie z wodą. Spędzanie czasu nad naturalnym zbiornikiem wodnym niesie sporo zagrożeń dla skóry na stopach. W jaki sposób możesz uszkodzić ją w czasie kąpieli w morzu, rzece lub jeziorze?

  • Kamieniste plaże – ostre kamienie mogą spowodować rozcięcia skóry. Nawet jeśli uda Ci się tego uniknąć, stąpanie po kamienistej plaży może być po prostu bolesne.
  • Poślizgnięcia – mokre kamienie stanowią duże niebezpieczeństwo. Chodząc po nich, narażasz się na poślizgnięcia i upadki, które mogą być bolesne lub powodować kontuzje.
  • Jeżowce i inne zwierzęta wodne – jeśli wybierasz się nad cieplejsze morza, możesz spotkać na plażach jeżowce, meduzy i inne zwierzęta. Nadepnięcie na nie spowoduje nie tylko ból, ale również może mieć konsekwencje zdrowotne wywołane przez jad.
  • Zanieczyszczenia – pamiętaj o tym, że nie wszyscy plażowicze są odpowiedzialni. Niekiedy niestety możesz natknąć się na kawałki szkła lub puszki, które spowodują bolesne rozcięcia Twojej skóry. Te z kolei mogą utrudnić Ci korzystanie z dobrodziejstw kurortu.

Buty do wody dla dzieci

Na skaleczenia szczególnie narażone mogą być dzieci. Często biegają po plaży lub nabrzeżu jeziora, nie patrząc pod nogi. Zapewniając im odpowiednie buty do wody dla dzieci, oszczędzisz im bólu i przymusowej przerwy w zabawie. W naszej ofercie znajdują się odpowiednio małe rozmiary obuwia do wody, dzięki czemu bez problemów znajdziesz coś dla swojej pociechy.

 

Wybierz najlepsze obuwie wodne

Buty do wody posiadają różne cechy. Warto dokładnie zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać obuwie, które zagwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru obuwia do wody.

 

Materiał

Wybieraj buty wykonane z miękkich materiałów lub specjalnych pianek. Zapewniają one najwyższą wygodę, ponieważ są elastyczne i lekkie. Materiały te gwarantują również wysoką trwałość i długą żywotność butów nawet przy intensywnym użytkowaniu w wodzie. Staraj się unikać obuwia do wody wykonanego z gumy lub plastiku. Są mniej komfortowe, a stopa mocno się w nich nagrzewa. Powoduje to nadmierną potliwość.

 

Pamiętaj o tym, by materiały miały zdolność do szybkiego schnięcia. Dzięki temu po wyjściu z wody nie musisz czekać zbyt długo, by wybrać się np. na spacer po plaży.

 

Podeszwa

Zwróć uwagę na optymalną grubość podeszwy. Nie zawsze najgrubsza musi oznaczać najlepszą. Te sprawdzają się przede wszystkim na plażach z ostrymi kamieniami. Jeśli korzystasz z kąpieliska, gdzie kamienie są raczej gładkie, a jeżowce i inne zwierzęta nie występują, wówczas możesz postawić na buty z miększą podeszwą. Na rynku dostępne są również buty do wody z podeszwami zawierającymi małe przyssawki. Dzięki nim unikniesz poślizgnięć na mokrych kamieniach.

 

Krój

Niezwykle ważnym elementem jest cholewka buta. Wybierz buty, których cholewki są wykonane z jednego kawałka materiału. Unikniesz wtedy nieprzyjemnych, bolesnych otarć skóry w miejscu szwów. Możesz postawić na buty wsuwane, sznurowane lub zapinane na rzep. Obuwie wsuwane musi być bardzo elastyczne i idealnie dopasowane do stopy. Rzepy lub sznurowadła pomagają lepiej utrzymywać buty na stopach.

 

Zwróć uwagę także na dodatkowe elementy obuwia wodnego. Są nimi choćby przody butów zakończone płetwami. Buty do wody z płetwą nie tylko chronią zatem skórę na stopach, ale również ułatwiają pływanie.

 

Szukasz odpowiednich butów do wody dla siebie? Odwiedź stronę sklepu ze strojami kąpielowymi i akcesoriami do pływania SunBarrel – https://sunbarrel.pl/pl/.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ