Saturday, June 22, 2024
Home / Moda  / Design  / Bukiet na Walentynki? Sprawdź, jakie kwiaty wybrać

Bukiet na Walentynki? Sprawdź, jakie kwiaty wybrać

Jak skomponować bukiet, który powie więcej niż dziesiątki słów?

Kwiaty na prezent

Poczta kwiatowa /fot. materiały prasowe

Piękny, efektowny bukiet kwiatów podarowany ukochanej to idealny sposób, aby wyrazić uczucia – zarówno te skrywane, nieśmiałe, jak i te najgorętsze. Kwiaty będą także wspaniałym prezentem walentynkowym. Kobiety uwielbiają przecież być nimi obdarowywane. Jednak, jakie kwiaty będą odpowiednie na walentynki? Jak skomponować bukiet, który powie więcej niż dziesiątki słów? Podpowiadamy!

 

 

 

Stwórz bukiet z ulubionych kwiatów swojej wybranki

Przypomnij sobie, czy Twoja ukochana nie wspominała kiedyś, że jej ulubionymi kwiatami są tulipany. A może frezje? Czy to nie słoneczniki zawsze wywołują uśmiech na twarzy Twojej wybranki? W domu Twojej dziewczyny najczęściej goszczą radosne, żółte żonkile? Zatem wiesz już, że to jej ulubione kwiaty! Jeśli znasz preferencje swojej wybranki w kwestii kwiatów lub przynajmniej się ich domyślasz, możesz podarować jej bukiet złożony właśnie z nich. W ten sposób wyrazisz nie tylko swoje uczucia, ale także pokażesz ukochanej, że wiesz, co lubi i przywiązujesz do tego dużą wagę.

Czy bukiet na walentynki musi być przygotowany z gotowych propozycji? Jeśli tylko chcesz, możesz stworzyć własną oryginalną kompozycję, która będzie pięknie nawiązywała do preferencji Twojej ukochanej.

Kwiaty idealne na walentynkowy bukiet

Jeżeli nie podejmiesz się stworzenia własnej kompozycji, możesz wybrać gotowe bukiety. Najbezpieczniejszą opcją będzie sięgnięcie po bukiet z kwiatów, które najbardziej kojarzą się z Walentynkami. Róże to klasyczny wariant, zawsze na czasie i perfekcyjnie nadający się na walentynkowy bukiet. Te czerwone będą wyrażać miłość, namiętność, głębokie i gorące uczucia. Różowe sprawdzą się, jeśli zechcesz wyrazić zainteresowanie i sympatię. Dobrym pomysłem będzie także bukiet z róż w kilku kolorach.

Wyrazem skrywanej miłości, tęsknoty i wierności będzie bukiet, w którym znajdą się fiołki. Tulipany – niezależnie od koloru – powiedzą „dobrze, że jesteś”. Czerwonymi wyrazisz natomiast miłość. Inne propozycje kwiatów na walentynkowy bukiet to m.in. margaretka, goździk, frezja i lilia.

Niezależnie od tego, na jaki bukiet się zdecydujesz, doskonałym sposobem na jego zamówienie i podarowanie ukochanej kobiecie, będzie skorzystanie z propozycji kwiaciarni internetowej, np. na https://kwiatowadostawa.pl/pl/i/kwiaciarnia-poznan/16. W ten sposób skorzystasz z kompetencji i doświadczenia profesjonalistów, zatem wybrany bukiet będzie z pewnością odpowiednio przygotowany. Po drugie, zamówiony bukiet zostanie dostarczony bezpośrednio pod wskazany adres – do domu, lub np. do biura, w którym pracuje Twoja wybranka. W ten sposób sprawisz ukochanej niespodziankę. Po trzecie, to doskonała opcja w sytuacji, kiedy nie możesz osobiście wręczyć kwiatów wybrance. Jeśli obowiązki zawodowe, wyjazd służbowy, czy inne okoliczności sprawią, że w Walentynki nie będzie Cię przy ukochanej, podarowany przez kwiaciarnię internetową bukiet kwiatów przekaże jej, że o niej pamiętasz.

Co dołączyć do walentynkowego bukietu?

Piękny, elegancki bukiet świeżych kwiatów to doskonały pomysł na prezent walentynkowy, Jeśli jednak zachcesz, możesz dołączyć do niego coś więcej. Możliwości jest wiele – od wykwintnych, belgijskich czekoladek, poprzez urocze pluszaki, aż po elegancką biżuterię. Świetną opcją w tym wypadku będzie dołączenie do bukietu biletów do kina, do którego udacie się na randkę, lub zaproszenie na kolację do restauracji. W takiej opcji także możesz skorzystać z pomocy kwiaciarni internetowej – niespodzianka będzie jeszcze większa. Twoja wybranka z pewnością doceni taki gest.

Ile kwiatów podarować? Wszystko zależy od Ciebie

Niegdyś ogólnie panująca w tej kwestii zasada mówiła, że ilość kwiatów w bukiecie powinna stanowić liczbę nieparzystą. I reguła to dotyczyła wszelkich bukietów, niezależnie od rodzaju kwiatów, z jakich były skomponowane, czy też okazji, na którą były wybierane. Obecnie nie trzymamy się już sztywno tej zasady. Co prawda nieparzysta ilość kwiatów w bukiecie lepiej się układa, jednak i ten fakt dotyczy przede wszystkim mniejszych bukietów składających się z kilku lub kilkunastu kwiatów. Jeśli kwiatów jest więcej, np. kilkadziesiąt – parzystość, czy nieparzystość nie mają już takiego znaczenia.

Jeśli zatem bukiet ma być z kilku lub kilkunastu tulipanów, czy też róż – niech to będzie np. 5, 9, lub też 15 kwiatów. Natomiast w większy bukiet walentynkowy można dowolnie wkomponować 30, 40, czy 50 kwiatów.

 

źródło: materiały Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ