Wednesday, May 29, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Budzisz się z bólem szyi? Poznaj zalety nowoczesnej poduszki z pianki

Budzisz się z bólem szyi? Poznaj zalety nowoczesnej poduszki z pianki

Dobry sen to zasługa nie tylko dobrze dobranego materaca

poduszka miasto kobiet

Puchowa poduszka to nie jedyna możliwość / fot. Adobe stock

Odpowiednio dobrana poduszka i materac dają szansę na skuteczniejszy wypoczynek. Jak podłoże, na którym śpimy, wiąże się z bólem szyi, pleców i karku?

 

Zdrowy i wygodny sen jest w Twoim zasięgu

Jeżeli zależy Ci na tym, aby zdrowy sen stał się stałym elementem Twojego życia, przyjrzyj się dokładnie podłożu, na którym śpisz. Jeśli nie oferuje ono odpowiedniego podparcia, jest zbyt twarde lub zbyt miękkie, albo jego ergonomia nie spełnia wymogów Twojego ciała, będzie to objawiało się nadmiernym napięciem mięśni. To zaś pierwszy krok do odczuwania każdego ranka sporej dawki bólu i trwałych schorzeń, które będą Ci towarzyszyły przez kolejne lata. Możemy jednak tego uniknąć. Zarówno materac, jak i poduszka, mogą stanowić skuteczne wsparcie dla Twojego ciała w trakcie wypoczynku. By jednak tak było, należy zdecydować się na rozwiązanie nowoczesne, które prezentuje wysoki poziom wykonania, uwzględniający indywidualne cechy anatomii człowieka. Pozornie wydaje się to niemożliwe – w końcu każde ciało jest zupełnie inne. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają na osiągnięcie wysokiego poziomu komfortu w praktycznie każdym przypadku.

poduszka-miasto-kobiet

fot. Adobe stock

Poduszka z pianki – rozwiązanie na miarę XXI wieku

By zapewnić niespotykany dotąd poziom komfortu, współczesne materace wyposażone są w konstrukcję piankową. Tego typu materiały elastyczne, takie jak np. pianka FlexiFoam, doskonale dopasowują swoją ergonomię do potrzeb osoby leżącej. Naukowcy wpadli jednak na pomysł, żeby nie ograniczać tak zaawansowanej metody zapewniania komfortu do konstrukcji materacy. Zaczęto tworzyć poduszki, które również oferują niespotykaną dotąd wygodę wypoczynku. Nowoczesna poduszka z pianki to gwarancja wysokiej higieny snu, zachowania świetnego mikroklimatu, wentylacji i prawidłowego podparcia. Tego typu produkty zdobywają coraz to większe uznanie osób, którym na co dzień przeszkadza ból szyi i pleców. Co się kryje za tym sukcesem? Przede wszystkim to, że producenci mają większą „kontrolę” nad tym, jak zachowywać się ma dany materiał, niż ma to miejsce w przypadku poduszek z puchu. Ich konstrukcja jest bardziej zwarta, można lepiej dostosować parametry do potrzeb osoby leżącej. Ze względu na to, że przynajmniej niektóre marki dysponują odpowiednią wiedzą na temat tego, jak dostosować konstrukcję do anatomicznych potrzeb człowieka, otwiera to szerokie pole dla innowatorów.

Jak producenci poduszek i materacy korzystają z możliwości konstrukcji piankowej?

Laboratorium Sleep Lab przewodzi w badaniach nad ergonomią snu i skutecznym wypoczynkiem. To ośrodek badawczy, który pracuje nad rozwiązaniami dla znanej na całym świecie firmy Hilding Anders. Produkty tej marki powstają na podstawie faktów i naukowych badań przeprowadzanych w ścisłym rygorze metodologicznym. Zapewnia to niesamowitą precyzję i ogromną bazę wiedzy, którą doświadczeni inżynierowie wprowadzają w życie w niesamowitych konstrukcjach materacy i poduszek. Nowoczesne poduszki lateksowe są doskonałym przykładem na to, jak nauka idzie w parze z akcesoriami dla snu. Eksperci Hilding Anders tworzą produkty, które mogą kompleksowo wspierać nasz sen – od każdej strony – psychologicznej, neurologicznej, fizjologicznej, czy anatomicznej. Ergonomia łączy się z biologią – takie połączenie nauk sprawia, że na materacach Hilding wypoczywa się niezwykle wygodnie. Firma współpracuje także z innymi znanymi graczami na rynku – np. Sleepmed, czy Fit 4 Sleep. W jej ofercie znajdziesz przegląd materacy dostosowanych do potrzeb różnych osób – od dzieci, przez dorosłych, czy osoby przechodzące przez rekonwalescencję po wypadku – firma dba o to, by jej klienci mieli dostęp do najlepszych rozwiązań. Jeśli poszukujesz produktów Hilding Anders, odwiedź np. sklep z materacami SleepingHouse – są one dostępne u większości zaufanych dostawców.

 

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Roma 5 marca, 2021

    Taka poduszka na pewno również pozwoli się lepiej wyspac.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ