Saturday, April 13, 2024
Home / Inne  / Bristol ART & SPA Sanatorium

Bristol ART & SPA Sanatorium

Bristol ART & SPA Sanatorium w Busku-Zdroju to nowe, unikalne miejsce na mapie polskich obiektów kategorii medical SPA.

Bristol ART & SPA Sanatorium w Busku-Zdroju to nowe, unikalne miejsce na mapie polskich obiektów kategorii medical SPA. To kompleks, który łączy secesyjną architekturę z nowoczesnym designem, zabiegi lecznicze z rytuałami dbania o urodę oraz najwyższą jakość kuchni z wybitnymi dziełami sztuki współczesnej.

Bristol Art&SPA (r)

Bristol ART & SPA Sanatorium / fot. materiał prasowy

Bristol Art & SPA Sanatorium to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, które wykorzystuje zarówno najnowsze technologie pielęgnacji zdrowia i urody, naturalne złoża mineralne Buska-Zdroju jak i arteterapię, czyli terapię poprzez kontakt ze sztuką. Zabytkowy kompleks, powstały w zrewitalizowanej, secesyjnej kamienicy pełen jest wyjątkowych dzieł sztuki słynnych polskich artystów. Na terenie całego obiektu znajduje się imponująca kolekcja ponad 100 prac blisko 20 uznanych polskich artystów współczesnych, m.in. Maurycego Gomulickiego, Antoniego Fałata, Sylwestra Ambroziaka czy Łodzi Kaliskiej.

Bristol ART & SPA Sanatorium / fot. materiał prasowy

Bristol ART & SPA Sanatorium / fot. materiał prasowy

SPA usytuowane jest w ścisłym centrum Buska-Zdroju, w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodu łazienkowskiego. Miejscowość już od XIX wieku uznawana jest za największe uzdrowisko w kraju, słynne dzięki leczniczym właściwościom wód siarczkowych oraz jodkowo-bromkowych i borowiny. Dobroczynne działanie naturalnych wód w połączeniu z najnowszymi technologiami stwarza nieograniczone możliwości dla gości SPA, którzy chcą w kompleksowy sposób zadbać o swoje zdrowie i urodę.

Bristol ART & SPA Sanatorium / fot. materiał prasowy

Bristol ART & SPA Sanatorium / fot. materiał prasowy

Bristol Art & SPA Sanatorium to wyjątkowy obiekt sanatoryjny w Polsce, w którym powietrze jest krystalicznie czyste. To wynik działania elektrostatycznego oczyszczacza powietrza, nawilżającego i jonizującego przestrzeń hotelową. Tak powstałe powietrze „jak po burzy” jest najzdrowsze dla ludzkiego organizmu – ułatwia odchudzanie, dobroczynnie wpływa na skórę i wspomaga leczenie licznych chorób. W kompleksie znajduje się basen oczyszczany nanosrebrem – to nowoczesna technologia filtrowania, dzięki której woda kąpielowa zapewnia kuracjuszom pełen komfort i bezpieczeństwo. Osoby uczestniczące w rehabilitacji mogą skorzystać z unikalnej bieżni antygrawitacyjnej ALTER-G, która znacznie ułatwia ćwiczenia i gwarantuje szybki, bezbolesny powrót do zdrowia. W konstrukcji bieżni zastosowano technologię wynalezioną przez NASA – dzięki niej ciało zostaje odciążone o 80 procent, a kuracjusz czuje, jakby unosił się w powietrzu.

W Bristol Art & SPA Sanatorium przeprowadza się także: zabiegi balneoterapi, wykorzystujące naturalne złoża mineralne, hydroterapii polegającej na relaksujących i leczniczych masażach ciepłą i zimną wodą, a także fizykoterapii i termoterapii, które bazują na uzdrawianiu różnymi formami energii. W kompleksie Bristol Art & SPA Sanatorium można skorzystać z szerokiej oferty masaży i kinezyterapii, a także wykonać specjalistyczne zabiegi estetyczne i dermoterapeutyczne z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zabiegi w salonie urody kompleksu przywracają skórze witalność i zdrowy wygląd. Dopełnieniem relaksującego pobytu jest starannie skomponowane menu restauracji, które gwarantuje najwyższą jakość wykorzystywanych składników i doskonałe połączenie smaków przygotowywanych potraw.

Bristol ART & SPA Sanatorium / fot. materiał prasowy

Bristol ART & SPA Sanatorium / fot. materiał prasowy

Właściciele obiektu wierzą w uzdrawiającą moc sztuki oraz w to, że człowiek, który z nią obcuje szybciej wraca do zdrowia. Połączenie najnowszych technologii z tradycją wykorzystywania naturalnych właściwości leczniczych wód, w otoczeniu secesyjnej architektury i wybitnych dzieł sztuki współczesnej stwarza doskonałe warunki do rekonwalescencji i weekendowego wypoczynku.

Bristol**** Art & SPA Sanatorium, Busko-Zdrój, ul. 1 maja 1; www.bristolbusko.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ