Monday, May 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Brak ochoty na seks po porodzie – jak sobie z nim poradzić?

Brak ochoty na seks po porodzie – jak sobie z nim poradzić?

Jak pogodzić roję kochanki i młodej mamy?

brak ochoty na seks kobieta i mężczyzna

Brak ochoty na seks po porodzie ma wiele przyczyn / fot. Envato Elements

Okres ciąży i połogu to stan, gdy hormony szaleją. Ciało kobiety się zmienia, a ona wchodzi w nową rolę. Poczucie obowiązku, odpowiedzialność, skupienie nad malutkim dzieckiem, mogą sprawić, że trochę zapomnicie o tym, że nie jesteście tylko rodzicami, ale też kochankami. Niektóre z pań przez długi czas po porodzie skarżą się na brak ochoty na seks

 

 Macierzyństwo to piękna sprawa, ale potrafi odciągnąć od własnych potrzeb. Dzieci z czasem urosną, a więź między Wami będzie ciężko odbudować, jeśli nie pozwolicie dojść do głosu tej iskierce, która gdzieś tam się tli i czasem przypomina, że Wy też zasługujecie na chwile przyjemności.

Skąd ten brak ochoty na seks?

Okres połogu trwa sześć tygodni. Po tym czasie macie zielone światło, jeśli chodzi o powrót do gry. Możecie śmiało się zabawiać – tyle, jeśli chodzi o teorię. W praktyce wygląda to nieco inaczej. Niektóre świeżo upieczone mamusie mają zwiększony apetyt na seks po porodzie, ale nie wszystkie są takimi szczęściarami. Duża część nie potrafi przełamać oporu przed namiętnymi igraszkami. Składa się na to kilka czynników:

• Traumatyczny poród – wydanie dziecka na świat to ogromny wysiłek; odczuwanie bólu i dyskomfortu może trwać jeszcze przez długi czas,
• baby blues – zmiany hormonalne  też wpływają na brak ochoty na seks. W sytuacji, gdy nastrój się obniża i towarzyszy temu poczucie wyczerpania, ciężko wykrzesać energię i chęć na miłosne zabawy,
• niezadowolenie ze swojego wyglądu – brak ochoty na seks często wiąże się ze spadkiem poczucia własnej wartości. Dodatkowe kilogramy, rozstępy, wystający brzuszek, zmiany w obrębie krocza, mogą mocno zaburzyć poczucie atrakcyjności,
• przemęczenie, poczucie braku wsparcia i zrozumienia u partnera – pojawienie się małej istotki potrafi wywrócić świat do góry nogami. Tryb życia się zmienia, musicie być na każde zawołanie malucha, a jeśli ojciec dziecka nie jest zbyt pomocny, cały ciężar obowiązków spoczywa na kobiecie, której libido w ciąży i przed ciążą mogło być wysokie, ale po przeorganizowaniu życia i nawale obowiązków spadło do zera.

Jak przywrócić udane współżycie po porodzie?

Co poradzić na brak libido? Z pewnością trzeba zadziałać na kilku płaszczyznach, by przypomnieć sobie, jak piękne emocje płyną z bliskości i poczucia spełnienia. Jeśli czas połogu minął, a dyskomfort w trakcie stosunku wciąż nie pozwala na penetracje, warto skonsultować się ze specjalistą, choć najczęściej problemem jest blokada w głowie, która nie pozwala się rozluźnić. Spięte ciało, suchość pochwy, nastawianie się na to, że z pewnością będzie niewygodnie i boleśnie, skutecznie hamują radość z odczuwanych doznań. Z czysto fizycznego punktu widzenia patrząc, skuteczne są także https://www.erotino.pl/41-kulki-gejszy-do-treningu-miesni-kegla. Są to akcesoria polecane przez seksuologów i pisma kobiecie, pozwalające szybciej wrócić do formy miejscom intymnym.

 

Kobiety mają to do siebie, że lubią wyręczać wszystkich wokół, szczególnie gdy wchodzą w rolę matki. Partner nie zawsze jest winny, chce pomóc, ale nie wie jak. Drogie Panie, pozwólcie się wyręczyć! Partnerski związek i odciążenie od obowiązków pozwoli znaleźć czas dla siebie: na trening, który wyzwala endorfiny, zrobienie maseczki, pomalowanie paznokci, zakup nowej bielizny lub cokolwiek, co sprawi, że poczujecie się bardziej atrakcyjne. W tym trudnym czasie zbliżenie może wywoływać dyskomfort. Na początku nie musicie iść na całość. Wystarczą delikatne pieszczoty, dłuższa gra wstępna, czułość i dawkowanie rozkoszy. Warto przetestować stymulujące żele i lubrykanty (np. z oferty https://www.erotino.pl/), co może pomóc partnerce otworzyć się, odprężyć i rozluźnić. A w końcu poczuć upragnioną przyjemność.

Gdy zadajecie sobie pytanie, dlaczego nie macie ochoty się kochać, wypiszcie na kartce wszystkie powody swojej niechęci. Pomyślcie, że to problem Waszej przyjaciółki i po drugiej stronie dopiszcie porady i możliwe rozwiązania, które byście jej podsunęły. Bądźcie dla siebie wyrozumiałe. Analizując problem z partnerem, razem znajdziecie odpowiedź, jak pokonać brak ochoty na seks w Waszym związku.

Źródło: materiał partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ