Tuesday, June 18, 2024
Home / Kuchnia  / Wiosenne porządki – 5 faktów o sposobach na czysty dom

Wiosenne porządki – 5 faktów o sposobach na czysty dom

Zdradzamy, co zrobić, by szybko, skutecznie i co nie mniej ważne – tanim kosztem, wyczyścić każdy zakamarek naszego domu zwłaszcza teraz kiedy czas na wiosenne porządki!

Spray Power Formula marki Brait - detergent do walki z tłuszczem i kamieniem

Spray Power Formula marki Brait - detergent do walki z tłuszczem i kamieniem

Może sprzątanie nie należy do największych przyjemności domowników, za to świeżość i czystość miejsc, w których przebywamy – na pewno tak. Dziś zdradzamy, co zrobić, by szybko, skutecznie i co nie mniej ważne – tanim kosztem, wyczyścić każdy zakamarek naszego domu zwłaszcza teraz kiedy czas na wiosenne porządki!

 wiosenne porządki

1.    Samodzielnie czy przy pomocy specjalistów?

Co się bardziej opłaca? Zakup detergentów do czyszczenia czy wynajem specjalistycznej firmy, która używając własnych produktów i własnych sił wypucuje nasze cztery kąty? To zależy…

Wynajem profesjonalnej ekipy czyszczącej to koszt ok. 600 zł, sprzątaczka skasuje nas ok. 300 zł. W porządkach mogą pomóc także studenci, którym za wykonane prace trzeba będzie zapłacić ok. 200 zł. Plusem tych rozwiązań jest fakt, że nie ma konieczności zakupu własnych produktów. Minusem – oczywiście cena. Poza tym nie każdy lubi, gdy po domu kręcą się obcy ludzie.

Z drugiej strony zakupione przez nas detergenty starczą oczywiście na więcej niż jedno sprzątanie. Zakładając, że przeciętny Kowalski przeprowadza porządki w domu średnio raz na tydzień – własnoręczne sprzątanie będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem.

Koszt profesjonalnego spray’u do mebli to cena od ok. 7 do ok. 9 zł, płynu uniwersalnego – ok. 5-6 zł, a płynu specjalistycznego – ok. 9-11 zł. Nawet, gdy wybierzemy kilka produktów – tj. do czyszczenia mebli, szkła i stali czy paneli i drewna, to za całość zapłacimy nie więcej niż pięćdziesiąt parę złotych. A co najważniejsze – raz zakupione produkty starczą na pewno na dłużej niż efekt czystości po sprzątaniu profesjonalnej ekipy – wyjaśnia Maciej Szymański, przedstawiciel marki Brait.

Zatem jeżeli nie myślimy o zatrudnieniu sprzątaczki na stałe, lepiej uzbroić się w odpowiednią liczbę odpowiednich detergentów, którymi szybko i skutecznie zwalczymy nawet największy brud.

 

2.    Spray czy płyn?

– Wybierając spray’e do mebli warto zwrócić uwagę na nowoczesne receptury zawarte w produktach. Na przykład „Protect System+„ oraz „AntiDust System+” to formuły, które chronią meble przed ponownym osadzaniem się kurzu i wnikaniem brudu, pozostawiając powierzchnie czystsze na dłużej – tłumaczy Maciej Szymański.

Spray Power Formula marki Brait - detergent do walki z tłuszczem i kamieniem

Spray Power Formula marki Brait – detergent do walki z tłuszczem i kamieniem

Dostępne na rynku detergenty do czyszczenia dzielą się na dwie podstawowe grupy, w zależności od ich przeznaczenia. Konsumenci mogą zdecydować się na spray’e lub wybrać płyny – uniwersalne lub specjalistyczne. Czym się różnią i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dodatkowo, spray do czyszczenia mebli, w którego składzie znajdziemy wosk pszczeli, będzie skuteczniej radził sobie z zabezpieczeniem czyszczonych powierzchni przed zabrudzeniami, plamami z wody, zaciekami, a nawet zarysowaniami. Z kolei za ochronę przed ponownym osadzaniem się kurzu będą odpowiadać zawarte w produkcie związki amoniowe.

W przypadku płynów do czyszczenia podłóg na rynku znaleźć można produkty, których formuła została oparta na Nano Technologii. Tego typu płyn będzie gwarantował nie tylko perfekcyjną czystość i blask mytych powierzchni, ale także długotrwały, świeży zapach.

Warto wiedzieć, że zastosowana w preparatach Nano Technologia chroni przed powstawianiem smug oraz tworzy dodatkową warstwę zabezpieczającą powierzchnie przed zabrudzeniami. W zależności od podłogi, można zdecydować się na płyny uniwersalne lub specjalistyczne – dedykowane powierzchniom drewnianym i panelom.

 

3.    Tłuszcz i kamień – twój wróg!

Przypalony tłuszcz, lepki brud, trudne do doczyszczenia zacieki, osady, w tym kamień czy rdza, to prawdziwa zmora każdej pani domu. By stoczyć zwycięską walkę z zanieczyszczeniami w kuchni czy łazience, warto sięgnąć po sprawdzone produkty. Taki preparat, najczęściej dostępny w spray’u, skutecznie usunie kamień, rdzę, żółte zacieki, uporczywe osady oraz przypalony tłuszcz czy oleisty, lepki brud. Odkamieniacz będzie stanowił idealny środek do czyszczenia kabin prysznicowych, wanien, umywalek, toalet oraz posadzek, a odtłuszczacz przyda się w kuchni – do czyszczenia piekarników, płyn, rusztów, okapów czy innych elementów wyposażenia.

 

Ważne!

Sprawdź czy wybrany preparat nie będzie rysował czyszczonej powierzchni oraz nie pozostawiał smug! Istotny jest także czas działania – aby nie przekraczał 15-20 minut. Po takim czasie przetarcie ściereczką lub spłukanie wodą powinno przynieść pożądane efekty.

 

4.    Gdy w domu jest alergik

Pamiętajmy, że produkty do czyszczenia mebli i podłóg mogą być szkodliwe dla alergików. Dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na ich skład. Produktem odpowiednim będzie tylko taki, którego zawartość będzie wolna od alergenów – radzą specjaliści marki Brait.

Oczywiście dom, w którym przebywają alergicy, powinien być szczególnie czysty i wolny od kurzu, roztoczy czy pleśni. Tym istotniejsze jest dokładne zadbanie o porządek, aby dom nie drażnił delikatnego nosa czy skóry osoby cierpiącej na alergię.

Ważne!

Stosowanie przez alergików produktów niedostosowanych do specyficznych wymagań związanych z tą dolegliwością może prowadzić do zniszczenia lipidowo-kwasowej osłony ochronnej skóry, co w efekcie zwiększa jej przepuszczalność dla substancji drażniących!

 

 

5.    Sprzątaj z umiarem!

Niezależnie od tego jak skutecznych produktów czyszczących użyjemy, sprzątanie to wyczerpująca czynność. Załóżmy, że praca ręczna w pozycji siedzącej kosztuje nasz organizm 4% wysiłku. Ta sama czynność, jednak wykonywana na stojąco, obciąży nas w 16%, a w pochyleniu – aż w 30%!

Właśnie dlatego żadna praca nie powinna odbywać się bez odpowiedniego odpoczynku – ponieważ im bardziej nadwyrężymy nasz organizm, tym więcej czasu będzie potrzebował na regenerację. Czasem wystarczy 15 minut przerwy w czasie sprzątania, by skutecznie rozluźnić mięśnie i zmniejszyć napięcie – nie tylko fizyczne, ale także psychiczne. Warto poświęcić choć kilka chwil na odpoczynek i pamiętać – że czysty dom jest ważny, ale nie ważniejszy niż nasze zdrowie!

 

Źródło: www.brait.com.pl – specjalistyczne środki do czyszczenia mebli i innych powierzchni, typu: metal, szkło i sprzęt elektroniczny.

 

 

Spray’e do czyszczenia mebli marki Brait:

Brait Multiclean – przeznaczony do wielu powierzchni, takich jak: metal, szkło, drewno oraz sprzęt elektroniczny

No Allergens – spray do mebli nie zawierający alergenów.

Classic Beeswax– czyszczący i pielęgnujący meble,

Classic Aloe Vera – przeznaczony specjalnie do delikatnych powierzchni

Antistatic – chroniący meble przed osadzaniem się kurzu

Pojemność – 300 ml. Cena – 6,99 zł.

 

Płyny do czyszczenia podłóg marki Brait:

płyny uniwersalne (Lilly of the Valley, Oceanic, Orchid Flowers, Lemon)

Aloe Vera – dedykowany powierzchniom drewnianym

Lotus Flower – do podłóg drewnianych

Pojemność –1 l. Cena – 5,49 zł.

 

Produkty Brait do walki z tłuszczem i kamieniem:

Odkamieniacz Power Formula – środek do czyszczenia kabin prysznicowych, wanien, umywalek, toalet oraz posadzek

Odtłuszczacz Power Formula – do czyszczenia piekarników, płyn, rusztów, okapów czy innych elementów wyposażenia.

Pojemność – 750 ml. Cena – 8,99 zł

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anna 8 marca, 2015

    fajne pomoce znalazłam jeszcze tutaj http://blogimpel.pl/wiosenne-porzadki/ przyda sie Panom? 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ