Saturday, March 2, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Botox co warto o nim wiedzieć?

Botox co warto o nim wiedzieć?

Dla wielu kobiet botox to wciąż temat tabu. Co warto o nim wiedzieć?

Dla wielu kobiet wciąż temat tabu – nie wypada o nim mówić w towarzystwie, nie mówiąc już o przyznaniu się do stosowania tego zabiegu. Mimo że liczba osób, które decydują się na wstrzyknięcie toksyny botulinowej stale rośnie, to jednak wiedza o tym sposobie wygładzania zmarszczek wciąż jest jednak niewielka. Co warto wiedzieć?

Co o botoksie wiedzieć warto? / fot. fotolia

Jak działa botox?

Toksyna botulinowa po prostu paraliżuje mięśnie. Wstrzyknięcie jej pod skórę blokuje zakończenia nerwowe pomiędzy odpowiednimi mięśniami a współdziałającymi z nimi nerwami, co zmniejsza napięcie mięśnia. Dzięki takiemu zabiegowi skóra na powierzchni ulega naciągnięciu, co skutecznie wygładza zmarszczki (www.ptme.pl/index.php/porady-i-dyskusje/124-botox-fakty-i-mity).

Gdzie stosować?

Botox stosuje się najczęściej w profilaktyce starzenia się skóry. Na taki zabieg decydują się panie przed interwencją chirurgiczną, która – jak wiadomo – jest najbardziej inwazyjnym rozwiązaniem. Toksyna botulinowa wydaje się być o wiele bezpieczniejszym, a co równie ważne, tańszym i przynoszącym szybsze efekty sposobem – łagodzi zmarszczki mimiczne, ujędrnia skórę i poprawia rysy twarzy. Gdzie najczęściej wstrzykuje się preparat? Kiedyś bardzo popularne było stosowanie botoxu do poprawy skóry wokół oczu i czoła, jednak w dzisiejszych czasach stosuje się go również do uwydatnienia ust, podniesienia policzków i powiek, a także usuwania zmarszczek na szyi.

Na ile starcza jeden zabieg?

Jak tłumaczy specjalista z www.lekarze-kolber.pl, usuwanie zmarszczek mimicznych to dość złożony proces, dlatego jeden zabieg nie wystarczy – należy je regularnie powtarzać w różnych odstępach czasu, o których decyduje lekarz. Bierze on pod uwagę przede wszystkim właściwości skóry, jej skłonność do regeneracji oraz usposobienie samego pacjenta. Najczęściej jednak przerwy między poszczególnymi zabiegami trwają od 4 do 6 miesięcy – po tym czasie efekt młodzieńczego wyglądu nieco osłabia się, co wymaga powtórzenia iniekcji.

Czy botox jest bezpieczny?

Co jakiś czas można usłyszeć, że zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są niebezpieczne dla zdrowia. Trzeba jednak zaznaczyć, że działanie na skórę botoxem jest jedną z najbezpieczniejszych metod usuwania zmarszczek w dzisiejszych czasach. Odczyny alergiczne w przypadku zastosowania tego preparatu zdarzają się niezwykle rzadko, a racjonalne przerwy między poszczególnymi zabiegami pozwolą uniknąć efektu tzw. „kamiennej twarzy”.

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Kamila 6 lipca, 2016

    Nie wszyscy wiedzą, że botoksem można też leczyć bruksizm. To bardzo dziwne zjawisko polegające na nocnym zgrzytaniu zębów. I bardzo denerwujące. Jak ktoś miał do czynienia, to wie, o czym mówię. 🙂 Polecam lekturę postów na blogu doktor Urszuli Brumer. Tam znajdziecie wiele artykułów na temat leczenia bruksizmu toksyną botulinową typu A

  • Natka 29 grudnia, 2016

    Ja leczyłam botoksem nadoptliwośc bo miałam ogromny problem .Zabieg wykonałam w klinice angel factory i na razie mam spokój.

  • paula 30 grudnia, 2016

    natka mialas wykonywany tez botoks na twarz? czy tylko nadpotliwosc? Pytam, bo mialam na lwia zmarszczke i kurze lapki, a mam tez problem z nadpotliwoscia i chce wiedziec czy odczucia sa takie same?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ