Monday, April 22, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Botoks i wypełniacze jako blokada smutku i zmarszczek – test zabiegu w Alfa Dental & Beauty

Botoks i wypełniacze jako blokada smutku i zmarszczek – test zabiegu w Alfa Dental & Beauty

Sprawdź efekty zabiegu

kobieta po 50 podczas zabiegu medycyny estetycznej

Przez tydzień robiłam test nie mówiąc nikomu, ze miałam zabieg z użyciem wypełniaczy / fot. Canva

Mój kod to 52. Grawitacja mocno działa na twarz. Lwia zmarszczka, bruzdy marionetki, pin code, zapadnięte policzki, zmarszczki na czole. Niejednokrotnie w ostatnim czasie usłyszałam pytanie o to, dlaczego jestem smutna. A to nie smutek, wręcz przeciwnie jestem bardzo pogodną, pozytywną osobowością, to tylko rydwan czasu odcisnął na mojej twarz zmiany obrazujące niechciany smutek. Czas to zmienić, to etap w moim życiu, kiedy rodzę się na nowo i mocno skupiam się na sobie. Niech brzmi to nieco egoistycznie, ale jeśli zadbam o siebie to innym będę mogła dać więcej

 

Wypełniaczem w smutek

Współcześnie dbamy mocno rozwój na różnych płaszczyznach, warsztaty, szkolenia, kino, teatr, studia podyplomowe, kluby dyskusyjne… Podchodzę do rozwoju holistycznie, dlatego postanowiłam zadbać również o wygląd – w zdrowym ciele zdrowy duch. Jestem estetka, uwielbiam otaczać się pięknymi rzeczami, wygląd mój i mojej twarzy ma również olbrzymie znaczenie oraz wpływ na moje samopoczucie. Udałam się do kliniki Alfa Dental & Beauty w Krakowie (ul. Blich 3/1), decydując się na zastosowanie wypełniaczy, lato to idealny czas na tego typu zabiegi. W medycynie estetycznej, znaczna większość zabiegów laserowych odchodzi na bok.
Miałam to szczęście, że byłam w rękach dwóch specjalistek – lek. med. Eweliny Kubańskiej oraz dr n. med. Marty Maciak.
Panie zaproponowały mi likwidację zmarszczek na czole i w okolicy oczu przy użyciu toksyny botulinowej Azzalure (firma (Galderma) oraz wolumetrię z wykorzystaniem Neauwia Organic Stimulate. Przy połączeniu różnych terapii, chciałyśmy osiągnąć jeden cel – młodszy wygląd twarzy. Jak wyszło?

Przebieg zabiegu w Alfa Dental & Beauty

Iniekcję wykonywała dr Ewelina Kubańska. Obie lekarki cały czas konsultowały przebieg „rzeźbienia twarzy”. Dr Marta Maciak nie pozwoliła, abym chociaż na minutę pozostała w stanie niewiedzy, przez cały czas pytając się o moją opinie i aprobatę zaproponowanych działań. Byłam spokojna i całkowicie zaufałam lekarkom, wszak byłam w rękach nie jednej, a w aż dwóch ekspertek.

Botoks – toksyna botulinowa na górną część twarzy

Klasyka w medycynie estetycznej, nadal pozostaje niezastąpiona w odzyskiwaniu efektu odmłodzenia w niektórych przypadkach. Botoks to kompleks toksyny botulinowej typu A. Jest on zarejestrowany jako lek, może być podany przez lekarza. Botoks zaburza przewodnictwo nerwowo-mieśniowe, co sprawia spłycenie zmarszczek mimicznych. Na kilka miesięcy paraliżuje miejsce w które zostaje wstrzyknięty, w momencie podania przykurcz ustępuje, zmarszczki się rozprasowują, a mięśnie się rozluźnią.
Botoks jest stosowany również w przy objawach bruksizmu, nadpotliwości, a w bardziej rozcieńczony, w formie mezobotoksu – działa spłycająco na zmarszczki na szyi, policzkach, wokół ust. Botoks jako lek służy również do leczenia zaburzeń neurologicznych, i coraz częściej jest także wykorzystywany w leczeniu migren.

Pani doktor Ewelina Kubańska w moim przypadku zastosowała toksynę botulinową na górną część twarzy: czoło i okolice oczu. Głównym zamierzeniem było rozciągnięcie zmarszczek. Botoks to moja premiera, i miałam obiekcje przed jego zastosowaniem, ale lekarka zapewniła mnie, że botoks jest jedynym sensownym rozwiązaniem, aby rozprostować zmarszczki w górnej części twarzy i jest bardzo bezpieczną substancja stosowaną w medycynie estetycznej od lat 90, a co najważniejsze, efekt jest widoczny natychmiastowo.

Wolumetria z wykorzystaniem Neauwia Organic Stimulate

Dr Ewelina Kubańska zastosowała ją na środkową partię twarzy partię twarzy, w okolice policzka, w okolicę jarzmową. Przy tym zabiegu potrzebne było wcześniejsze znieczulenie maścią Anesderm. Aplikacja wypełniacza przebiegła sprawnie i bezboleśnie przy użyciu kaniuli.

Neauvia – to marka powszechnie znana i ceniona w branży medycyny estetycznej od wielu lat. Wypełniacze oparte są na unikalnej technologii SMART CROSSLINKING TECHNOLOGY, czyli inteligentnej technologii sieciowania wykorzystującej PEG, który sprawia, że produkty są elastyczne i doskonale integrują się z tkanką nadając jej naturalny wygląd. Właściwości PEG powodują, że są one odporne na kompresje i nacisk charakteryzują się doskonałym profilem bezpieczeństwa i tolerancji.
Neauvia Organic Stimulate łączy w sobie kwas hialuronowy o stężeniu 26 mg/ml z zawartością 1% hydroksyapatytu wapnia. Jest to unikalny wypełniacz strukturalny, który dodaje objętości, naturalnie integruje się z tkanką. Tworzy biologiczne/mechaniczne rusztowanie o podwójnym działaniu, które daje idealne środowisko dla zapewnienia fizjologicznej produkcji kolagenu. Wypełnia i biostymuluje tkankę, stymuluję fibroblasty do produkcji kolagenu.


Przeczytaj koniecznie:

Ile jest kwasu hialuronowego w kwasie hialuronowym? Tego wam nie powiedzą w gabinecie

Holistyczne zastosowanie wypełniaczy: toksyna botulinowa Azzalure oraz kwas hialuronowy Neauwia Organic Stimulate – efekty

Przez tydzień robiłam test nie mówiąc nikomu, ze miałam zabieg z użyciem wypełniaczy.

Przez ten czas, miałam szansę usłyszeń niewymuszone komplementy o tym, że świetnie wyglądam. Efekt doskonały, naturalny bez przerysowania i nadmiernego „nadmuchania”. Zmarszczki na czole i w okolicach oczu idealnie się wyprostowały, natomiast wypełnienie kwasem hialuronowym zmniejszyło bruzdy marionetki i wyraźne zaznaczyła się linii żuchwy – owal zadawalający, poza tym mam wrażenie, że gęstość i sprężystość mojej tkani jest znacznie w lepszej kondycji. A aminokwasy glicyna i l-prolina zawarte w kwasie hialuronowym dadzą na przyszłość moim komórkom dodatkowy kopniak do produkcji kolagenu na ładne parę miesięcy.
Pozostaje mi się teraz cieszyć urokami lata.

Zalecenia po zabiegu

Pani doktor Ewelina Kubańska skrupulatnie poinformowała mnie, czego nie wolno robić po zabiegu: lecieć samolotem, korzystać z sauny i uprawiać aktywności fizycznej – joga całkowicie odpada, nie zaleca się stania na głowie. W tym dniu można również odpuścić sobie nakładanie makijażu, raczej nie pić alkoholu.

Barbara Fijał

 

O ekspertkach Alfa Dental & Beauty

Lek. med. Ewelina Kubańska

Ewelina Kubańska

dr Ewelina Kubańska / fot. MAMI Foto Studio Mikołaj Mikołajczyk

Ukończyła wydział lekarskiego SUM w Katowicach, zdobyła specjalizację w zakresie neurologii i od 2007 r. pracuje na stanowisku kierowniczym w Oddziale Neurologicznym i Oddziale Udarowym Szpitala Wielospecjalistycznego w Chrzanowie. Obszar jej zainteresowań to leczenie i diagnostyka chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, a w szczególności terapia migrenowych bólów głowy. Jest również absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie oraz czynnym członkiem PTMEiAA.
Przygodę z medycyną estetyczną, którą rozpoczęła wiele lat temu, przerodziła się w pasję. Swoją wiedzę Dr Ewelina Kubańska pogłębia na licznych szkoleniach w kraju i za granicą, a zdobyte doświadczenie wykorzystuje w codziennej praktyce. W pracy z pacjentami stawia przede wszystkim na holistyczne podejście, łącząc różne terapie, by osiągnąć jak najlepsze efekty wykonywanych zabiegów.
Dr Ewelina Kubańska wykonuje wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej (korekta zmarszczek, leczenie nadpotliwości, bruksizm, migreny), wypełniaczy (korekta ust, wolumertia ) imezoterapię.

Dr n. med. Marta Maciak

dr. Marta Maciak trzyma złoty kwadrat

dr. Marta Maciak/fot. MAMI Foto Studio Mikołaj Mikołajczyk

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W 2007 roku uzyskała specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endododoncją. Doświadczenie zawodowe zdobywała prywatnych klinikach w Niemczech.
W latach 2004-2009 pracowała na stanowisku asystenta Białostockiego Uniwersytetu Medycznego, a w 2009 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych z zakresu dermatologii. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej.
Jest absolwentką Międzynarodowych Studiów Akademii Stomatologii Laserowej (ALD) oraz zaawansowanej stomatologii laserowej BAIRD. Jest prezesem ALD (Academy of Laser Dentistry) Study Club Poland oraz AMERIAA Poland (American Aesthetic Association).
Autorka wielu publikacji z zakresu endodoncji, stomatologii i laseroterapii; od 2005 roku prowadzi wykłady i szkolenia praktyczne dla lekarzy w Polsce i na świecie w dziedzinie stomatologii estetycznej, medycyny estetycznej i zastosowania laserów, zarówno w stomatologii, jak i medycynie estetycznej.
Jest lekarzem obdarzonym cierpliwością, ciepłem i niezwykłymi umiejętnościami manualnymi.

O klinice

Alfa Dental & Beauty to wyjątkowe Centrum Medyczne na mapie Krakowa, gdzie specjaliści z różnych dziedzin stomatologii, medycyny i kosmetologii dbają kompleksowo samopoczucie pacjentów.
Alfa Dental & Beauty
Blich 3/1, Krakow
www.alfadentalbeauty.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ