Monday, May 27, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Boska klinika L’experta, czyli cuda w medycynie estetycznej

Boska klinika L’experta, czyli cuda w medycynie estetycznej

Czy medycyna estetyczna to cuda czy nauka?

Kamila Wasiluk i Marek Wasiluk

Kamila Wasiluk i Marek Wasiluk / fot. materiały prasowe

Określenie „boska” odmieniane było przez wiele przypadków w czasie otwarcia kliniki L’experta. Mimo iż klinika jest nowa, to jej założyciele, lek. ortodontka Kamila Wasiluk i lek. medycyny estetycznej Marek Wasiluk działają w swoich branżach od kilkunastu lat, tyle że wcześniej robili to pod nazwą Triclinum.

– Mimo że w L’expercie korzysta się z zaawansowanych technologii, a nie magicznych różdżek, dzieją się CUDA. Cały team L’experty to ludzie – ANIOŁY, którzy sprawiają, że po tutejszych terapiach pacjenci czują się i wyglądają NIEZIEMSKO. Pozostając w tej boskiej narracji, założyciele L’experty Kamila Wasiluk i Marek Wasiluk, mają wiele NADLUDZKICH CECH, podsycanych pasją, ciężką pracą, ciągłym samodoskonaleniem, które sprawiają, że należą do najbardziej rozpoznawalnych specjalistów w swojej branży

– mówiła Aneta Pondo, prowadząca wydarzenie.

Kobieta z blizną

Cuda w postaci efektów zabiegów można było zobaczyć na prezentacji dr Kamili Wasiluk (z zakresu ortodoncji) oraz dr. Marka Wasiluka (z zakresu medycyny estetycznej).

A na żywo potwierdziła je Katarzyna Dacyszyn, projektantka bielizny, która do dr Marka Wasiluka trafiła kilka lat temu na leczenie blizn po tym, jak została oblana kwasem siarkowym przez stalkera.

Katarzyna opowiedziała o swoim doświadczenia stalkingu oraz jego konsekwencjach. Projektantka miała oparzenia chemiczne na twarzy i ciele. Pierwsze dwa miesiące to była walka o uratowanie jej życia, zabiegi chirurgiczne, przeszczepy, po których konieczna była dalsza rehabilitacja, a przede wszystkim zajęcie się bliznami, które deformowały ciało, ale też utrudniały funkcjonowanie, bo tworzyły się zrosty, przykurcze, nie można było rozprostować rąk, obrócić szyją, itp.

Zobacz koniecznie:

Katarzyna Dacyszyn: Poparzenie kwasem siarkowym – prawdziwa historia

 

Całą historię opisuje w książce „Kobieta z blizną”. Jest tam też fragment o tym, jak trafiła pod opiekę Marka Wasiluka:

Jeszcze w Siemianowicach, gdy powiedziano mi, że po wyjściu ze szpitala wybór metod leczenia zależy ode mnie, zaczęłam szukać w Internecie lekarzy. Znalazłam Marka Wasiluka – najlepszego specjalistę od blizn. Napisałam do niego e-maila, dołączyłam zdjęcia. Pomyślałam, że pewnie dostanę odpowiedź za tydzień. Przyszła tego samego dnia, w niedzielę wieczorem. Napisał, że słyszał o moim wypadku. Poprosił, abym pojawiła się na wizycie jak najszybciej po wyjściu ze szpitala, ponieważ duże znaczenie w terapii laserowej blizn ma czas. Należy zająć się blizną jak najszybciej, żeby kontrolować jej wzrost, a w zasadzie nie pozwolić jej rosnąć. Podjął się tej walki zupełnie za darmo. To jest prawdziwy lekarz z powołania; człowiek o wielkim sercu. Myślę, że w prezencie dostałam jakieś dwieście tysięcy złotych. Nigdy nie zapomnę dnia, w którym się u niego zjawiłam. Zapytałam, ile to będzie kosztować, a on przytulił mnie i powiedział: „Pani Kasiu, pani już wystarczająco dużo wycierpiała. Niech pani nie myśli o pieniądzach. Zrobię wszystko, aby pani pomóc”. Tak spotkałam na swojej drodze kolejnego, wśród wielu, fantastycznego człowiek opisała tę historię w książce „Kobieta z blizną”.

Katarzyna Dacyszyn i Marek Wasiluk

Katarzyna Dacyszyn i Marek Wasiluk / fot. materiały prasowe

Naturalność i pokora

Na otwarciu, oprócz dziennikarek i dziennikarzy wiodących w Polsce mediów lifestylowych i urodowych, obecne były przedstawicielki świata artystycznego, będące jednocześnie pacjentkami dr Wasiluka: Anna Oberc, Olga Frycz, Aneta Todorczuk, Aleksandra Prykowska. Ta ostatnia trafiła do dr. Wasiluka po pogryzieniu przez psa i dzięki szybkiej terapii po głębokiej bliźnie na twarzy nie ma już w tej chwili śladu.

Aleksandra Prykowska, Kamila Wasiluk, Marek Wasiluk

Kamila i Marek Wasilukowie z Aleksandrą Prykowską / fot. materiały prasowe

Aktorki zwracały uwagę na to, że wygląd w ich zawodzie jest ważny, a jednocześnie, że nie można go popsuć sztucznością zabiegów medycyny estetycznej. Dlatego doceniają metody dr .Wasiluka, które opierają się na regeneracji skóry, a nie na wypełniaczach. Podkreślały też, że mają pełne zaufanie do dr. Wasiluka.
Ten z kolei na pytany, co najbardziej świadczy o eksperckości, odpowiedział: 

„Pokora. Bo w medycynie estetycznej, tej premium, nie ma utartych schematów. Albo się jest zwykłym rzemieślnikiem, który robi gotowce nie do każdego dobrze dopasowane, albo jest się artystą i potrafi się zdziałać cuda, zarówno w zakresie odmładzania, upiększania, jak i korygowania efektów.”

Zobacz też:

Odmładzanie środkowej części twarzy

Od medycyny estetycznej do mental SPA

A co dokładnie znajduje się w L’expercie? Klinik rozmieszczona jest na trzech kondygnacjach o powierzchni ponad 500 m2. Sercem L’experty jest strefa medycyny estetycznej (kilka gabinetów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt) oraz część stomatologiczno-ortodontyczna, kompleksowo wyposażona nie tylko w gabinety, ale również zaawansowany technologicznie pokój diagnostyczny, który pozwala stomatologom w interdyscyplinarny i całościowy sposób zadbać o zdrowe zęby i uśmiech.
Na parterze L’experty znajdują się gabinety kosmetyki pielęgnacyjnej, masażu, strefa wypoczynku i sala wykładowa (tutaj odbywają się szkolenia dla lekarzy z zakresu medycyny estetycznej).
I wreszcie – dolna kondygnacja to nowoczesne Mental SPA, do odpoczynku, regeneracji i wspomagania procesów anti-aging. Poza jacuzzi i specjalistycznymi saunami, znajdują się tu kabina do floatingu i komora hiperbaryczna.

Kim są Kamila Wasiluk i Marek Wasiluk, założyciele L’experty

Kamila Wasiluk, lekarka ortodontka, od dziecka bardzo ambitna, pracowita i zdeterminowana, by wykonywać swój zawód; po ukończeniu stomatologii od razu pokochała ortodoncję i właśnie ją wybrała na swoją specjalizację. A że ma doskonałe podejście do dzieci i trójkę dzieci, założyła blog mamaortodonta.pl. Jest też autorką książki: „Zdrowe zęby, opowieść o pięknym uśmiechu.” Jest zwolenniczką holistycznego podejścia do leczenia i współpracy między specjalistami różnych dziedzin.

Zobacz koniecznie:

Zaskakujące odkrycie! Wpływ oddychania przez usta na wady zgryzu

 

Marek Wasiluk, obiektywnie rzecz biorą najlepiej w Polsce wykształcony lekarze medycyny estetycznej, jako jedyny Polak może się poszczycić dyplomem magistra medycyny estetycznej, zdobytym na studiach w Anglii, na Queen Mary University of London. Twórca autorskich terapii, autor bloga medycyna estetyczna bez tajemnic pod adresem marekwasiluk.pl. Autor książki „Medycyna estetyczna bez tajemnic”. W tej chwili w przygotowaniu jest jego kolejna książka, która ukaże się w tym roku. Nazywany jest lekarzem od trudnych przypadków. Ma umysł naukowca, najbardziej w życiu kocha wyzwania, a najbardziej nie lubi się nudzić. Dlatego nawet jak odpoczywa to w jakiś sposób pracuje.

Zobacz też:

7 grzechów głównych pacjentów

 

L’experta mieści się w Warszawie, przy ul. Przy Bażantarni 11 F, www.lexperta.pl

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ