Saturday, June 22, 2024
Home / Moda  / Design  / Niezwykłe domki dla lalek

Niezwykłe domki dla lalek

Domki dla lalek, które wyglądają jak prawdziwe domy, tylko 6 lub 12 razy mniejsze. Zobaczcie sami.

fot. materiał prasowy

Domki dla lalek, które wyglądają jak prawdziwe domy, tylko 6 lub 12 razy mniejsze. Docenione nagrodą Top Design Award oraz wyróżnieniem Must Have. Pokazywane w największych magazynach o dizajnie, jak Wallpaper czy Elle Decoration. Stoją w domach w Australii, Hong Kongu, Stanach i Europie. A powstają w Krakowie. Rozmawiamy z Joanną Kruszec, właścicielką marki Boomini.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Do kogo kierowane są Państwa domki?
Do wszystkich, którzy lubią otaczać się pięknymi przedmiotami. Którzy mają odwagę spełniać swoje marzenia z dzieciństwa. Którzy chcą, aby zabawka była ponadczasowa – a taką są domki dla lalek Boomini. Ostatnio pewna klientka z Anglii napisała nam, że ten domek będzie wspaniałą pamiątką rodową, którą chciałaby aby córka przekazała swoim dzieciom.

Oczywiście, że zmienia się moda i zmieniają się zabawki, ale pewne rzeczy i zabawy pozostają uniwersalne i są naturalnie związane z rozwojem dziecka. Zabawa w dom, naśladowanie dorosłych, to etap rozwoju poznawczego dziecka niezależny od płci, czasu i lokalizacji. A nasze domki są nowoczesne i świetnie wpisują się we współczesne wnętrza.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Kim są Państwa odbiorcy?
W Polsce większość klientów to rodzice i dziadkowie, kupujący domki do pokoju dziecięcego. Drugą grupę odbiorców stanowią placówki, których właściciele szukają niebanalnych zabawek do kącików dziecięcych (placówki medyczne, hotele, przedszkola).

Zagranicą także przeważają rodzice robiący prezent swoim dzieciom – częściej są to mężczyźni kupujący domek swoim córkom i żonom. Ale zdarzają się również kolekcjonerzy. Osobną grupę stanowią też architekci, graficy i twórcy, którzy domek traktują jako część szerszego projektu. Ostatnio nasze miniaturowe meble były elementem teledysku.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Co Państwo proponują klientom, dla których barierą jest cena?
Cena wynika z jakości i z ilości detali, z jakich składa się domek i jego wyposażenie. W tym temacie nie potrafię pójść na kompromis, bo domek zrobiony z innych materiałów będzie już po prostu innym domkiem.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Tańsza opcja, to tzw. „roomboxy”, które również mamy w ofercie. Można kupić podstawowe elementy, bez których trudno bawić się w dom, takie jak wyposażenie łazienki czy kuchni (meble, które ciężko wykonać amatorowi), a całą resztę zrobić samemu (uszyć pościel, dywan itd.) Tak właśnie często robią dorośli miłośnicy domków dla lalek. Kupują pojedyncze elementy z różnych firm i tworzą swój własny, unikatowy domek.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Domek znalazł się na tegorocznej ekspozycji podczas targów meblowych w Mediolanie pośród produktów wiodących polskich projektantów i producentów. Czy to pierwsza okazja, przy której uczestniczą Państwo w wystawie?
Wystawa „Do it your way” nie jest pierwszą. W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność być częścią wystawy „Polish Design: In the Middle of” w Eindhoven, „Let’s play! Kids design from Poland” prezentującą polskie wzornictwo dla dzieci w Izmirze. Gościliśmy też w Poznaniu podczas „Areny Design”, w Łodzi podczas „Łódź Design Festival”, w Stalowej Woli w czasie Dni Dizajnu z wystawą „Pobawmy się w dom” czy w Kielcach jako stała ekspozycja w tamtejszym Instytucie Dizajnu. Uważam, że wszystkie te miejsca są świetnym pomostem między światem dorosłych a światem dzieci, pokazującym, że domek dla lalek Boomini nie jest tylko zabawką, ale po prostu miniaturą dorosłego świata. A jeśli ten świat jest piękny, to również jego miniatura powinna być taka.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Więcej o Bomini&Friends znajdziecie tutaj

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ