Wednesday, June 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Bonding zębów – sposób na wymarzony uśmiech

Bonding zębów – sposób na wymarzony uśmiech

Białe zęby? To łatwe

bonding zębów

fot. Canva

Istnieje wiele różnych metod na zmianę wyglądu zębów. Różnią się one między sobą: inwazyjnością, efektywnością, czasem potrzebnym na uzyskanie upragnionych efektów oraz ceną. Jednak w ostatnim czasie stomatologia estetyczna zaproponowała całkowicie nowe rozwiązanie. Takie, które pozytywnie wyróżnia się w każdej z wymienionych kategorii. Poznajcie bonding!

 

Do tej pory jedyną opcję całościowego zadbania o wygląd uzębienia stanowiły licówki. Ten sposób korekty uśmiechu nie cieszy się jednak szczególną popularnością. Wszystko ze względu na dużą inwazyjność zabiegu oraz jego wysoką cenę. Aby doprowadzić do trwałej zmiany wyglądu zębów należy oszlifować je, uszkadzając przy tym cenne szkliwo. Takie rozwiązanie nie znalazło miejsca w nowoczesnej metodzie, jaką jest bonding zębów. Bonding polega na użyciu materiału kompozytowego w celu wykreowania upragnionego kształtu uzębienia. Dodatkowo, odcień wykorzystywanego kompozytu może zostać w pełni spersonalizowany w zależności od upodobań Pacjenta. Dlatego, poza korektą formy, ta metoda stanowi świetną alternatywę dla standardowych zabiegów wybielania zębów.

 

Całość procedury zamyka się w czasie dwóch wizyt w Klinice Demeter. Podczas pierwszej pobierane są wyciski, na których podstawie powstanie projekt zrewitalizowanego uzębienia. Na następnej odbywa się aplikacja kompozytu i voilà! Dzięki takiej charakterystyce zabiegu, upragnione rezultaty są osiągane w bardzo krótkim czasie. Dla pełnej satysfakcji z efektów, należy kontrolować je dwa razy do roku. Dzięki temu zwiększy się ich trwałość.

Wszechstronne rozwiązanie ‒ bonding

Bonding zębów nie jest zarezerwowany wyłącznie do rekonstrukcji niewielkich uszkodzeń uzębienia. Ta wyjątkowa metoda idealnie sprawdzi się również w większych problemach, jak zamknięcie diastemy (przerwy między zębami), korekta wymiarów zębów a nawet ich kompletna odbudowa. To tylko niektóre z zastosowań bondingu. Nie można również zapomnieć o spektakularnym efekcie wybielającym. Rozjaśnienie uśmiechu może stanowić cel wykonywania zabiegu. Jednak równie dobrze może stanowić wyłącznie przyjemny dodatek w walce z mankamentami kształtu zębów. Możliwość precyzyjnego doboru koloru materiału kompozytowego do potrzeb pacjenta, to jedna z najważniejszych cech bondingu. Dzięki temu ta metoda stanowi świetne narzędzie w walce z przebarwieniami szkliwa. Biorąc pod uwagę inne dostępne zabiegi stomatologii estetycznej, bonding zębów wychodzi na prowadzenie zarówno w efektywności, jak i ogólnym komforcie okołozabiegowym. Zabieg nie powoduje nadwrażliwości zębów. Widoczną na pierwszy rzut oka zaletą bondingu jest z pewnością odświeżony, olśniewający uśmiech.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ