Thursday, July 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Bombki styropianowe, czyli jak zrobić własnoręcznie ozdoby choinkowe

Bombki styropianowe, czyli jak zrobić własnoręcznie ozdoby choinkowe

Świetna okazja do kreatywnej pracy z dzieckiem

Bombki ze styropianu

Bombki ze styropianu są trwalsze / fot. Shutterstock

Co sezon w modzie świątecznej pojawiają się nowe inspiracje, jak udekorować bożonarodzeniowe drzewko. Jednym z najefektowniejszych trendów są własnoręcznie zrobione ozdoby na choinkę, które możesz wykonać z papieru, suszonych owoców lub wykorzystując do tego bombki ze styropianu. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Przygotowaliśmy kilka propozycji, którymi możesz się zainspirować!

 

Jak samodzielnie zrobić dekoracje?

Samodzielnie wykonane dekoracje świąteczne sprawią, że choinka nabierze indywidualnego charakteru i wprowadzi do wnętrza domową atmosferę. To świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu wolnego i zaangażowanie do tego dzieci. Wbrew pozorom własnoręczne ozdobienie bombki styropianowej https://sportservice.pl/pol_m_Swieta_Bombki-choinkowe_Bombki-styropianowe-3065.html nie wymaga wysokich umiejętności manualnych ani dostępu do specjalnych materiałów. Możesz do tego wykorzystać to, co masz pod ręką, gdyż tak naprawdę ogranicza Cię jedynie wyobraźnia, aby wdrożyć autorskie pomysły na bombki ze styropianu. Jak zrobić takie ozdoby i czego możesz użyć do dekoracji?

 

decoupage ‒ bombki styropianowe możesz okleić kawałkami kolorowych serwetek,
pasmanteria – do dekoracji sprawdzą się też guziczki, tasiemki, włóczka, cekiny czy koraliki,
tkaniny ‒ ciekawy efekt uzyskasz, oklejając bombkę ze styropianu strzępkami połyskujących tkanin lub koronką, którą możesz dodatkowo pomalować farbami,
naturalne materiały ‒ jako elementy ozdobne sprawdzą się również kolorowe kwiaty, różne rodzaje listków czy gałązki przymocowane do bombki ze styropianu.

 

Najprostszym rozwiązaniem jest pomalowanie bombki styropianowej, jednak warto zaopatrzyć się w specjalne farbki, aby ściśle przywarły do powierzchni i nie rozmazywały się. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać kilka technik zdobienia, łącząc decoupage ze wstążkami i dodatkiem błyszczącego brokatu.

bombki ze styropianu

fot. Shutterstock

Bombki ze styropianu – jakie wybrać i co z nich zrobić?

W sprzedaży oprócz klasycznych bombek styropianowych w różnych wielkościach znajdziesz też inne formy do zdobienia. Mogą to być gwiazdki, stożki lub oponki do wykonania stroików świątecznych. Planując robienie dekoracji wspólnie z dzieckiem, staraj się wybierać większe bombki styropianowe, które będą bezpieczniejsze i wygodniejsze dla malucha. Taka własnoręcznie wykonana ozdoba może być też świetnym pomysłem na świąteczny prezent dla bliskich, który stanie się sentymentalną pamiątką.

 

Do własnoręcznego udekorowania bombek ze styropianu potrzebujesz tylko kleju, podstawowych materiałów oraz nieco wyobraźni. To najlepsza okazja, aby wykazać się kreatywnością i poćwiczyć zdolności manualne, a jednocześnie w ciekawy sposób spędzić czas wolny.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ