Friday, March 1, 2024
Home / PARTNER MK  / Bóle głowy, karku, szyi i ramion – czy przyczyna może tkwić w zębach?

Bóle głowy, karku, szyi i ramion – czy przyczyna może tkwić w zębach?

Przyczyna tych dolegliwości może tkwić w zupełnie innym miejscu

kobieta trzymająca się za bolącą od zęba głowę

Ból głowy może być spowodowany brakami uzębienia / fot. materiały prasowe

Nawet po ośmiu godzinach snu wstajesz rano z bólem głowy, sztywną szyją albo uczuciem drętwienia ramion? Przyczyna może tkwić tam, gdzie zupełnie się jej nie spodziewasz. Dowiedz się więcej z naszego artykułu i zmień z Dentestetica swój uśmiech i życie – na lepsze

Czy od zęba może boleć szyja?

Za nawracające migreny oraz ucisk w górnych partiach ciała zazwyczaj obwinia się siedzący tryb życia, zbyt mało ruchu, nieprawidłową postawę, notoryczny stres, złą dietę oraz wiele innych czynników czy schorzeń. To także czytelny sygnał od organizmu, który w ten sposób domaga się naszej uwagi i podjęcia odpowiednich kroków.

Czasem jednak, kiedy diagnozy nie może postawić internista, neurolog czy psycholog, warto poprosić o opinię właśnie specjalistę stomatologa. Myślisz, że to dziwny pomysł? O tym, że brak nawet jednego zęba może powodować powyższe dolegliwości, nasi pacjenci dowiadują się z reguły dopiero na fotelu, w klinice. Gdyby mieli tę wiedzę wcześniej i świadomie mogli rozpocząć leczenie, wiele godzin bólu i dyskomfortu mogłoby w ogóle nie zakłócić ich codziennego życia.

Ból szyi od zęba

Jak brak zęba czy zębów może wpływać na bóle głowy, karku czy ramion? Przyczyna nie jest wcale taka oczywista. Staw skroniowo-żuchwowy, łączący żuchwę z czaszką jest jednym z najbardziej skomplikowanych stawów w całym ciele. To dzięki niemu i licznym mięśniom możemy otwierać i zamykać usta, a także gryźć i przeżuwać.

Nasz zgryz przez całe życie przechodzi przemiany. Część z nich wiąże się z wiekiem i naturalnymi procesami w ludzkim organizmie, inne są wynikiem urazów lub innych czynników. Kiedy w zgryzie brakuje zęba lub kilku, zaburzone zostają punkty podparcia, żuchwa zaczyna wysuwać się do przodu, a mięśnie muszą bardziej pracować, żeby utrzymać zgryz na miejscu. To, co dla nas bywa pozornie mało uciążliwe – „jeden ząb to jeszcze nie tragedia” – dla naszych mięśni stanowi prawdziwe wyzwanie.

Braki w uzębieniu a bóle głowy, karku i ramion

Ten stan nazywany jest w stomatologii TMJ (Temporomandibular Joint Disorders) – zaburzeniem stawu skroniowo-żuchwowego. Im dłużej i intensywniej mięśnie muszą pracować, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo i częstotliwość wywoływanych przez nie bólów głowy, karku czy szyi. Często towarzyszą im również dolegliwości podczas jedzenia oraz bóle w okolicach uszu przy próbie szerszego otwierania ust.

Każda z tych dolegliwości, nawet jeśli pojawia się incydentalnie lub w większych odstępach czasu, to dobry powód, żeby skonsultować się z lekarzem stomatologiem. A jeśli brakuje nam zębów w zgryzie, zdecydowanie powinniśmy działać jak najszybciej.

Dni Otwarte już 31 marca! / fot. materiały prasowe

Dni Otwarte już 31 marca! / fot. materiały prasowe

Dni Otwarte Osstem i Dentestetica

Dentestetica to doświadczona klinika stomatologii estetycznej z Krakowa, która specjalizuje się w kompleksowym leczeniu stomatologicznym i ortodontycznym. Gwarantujemy naszym pacjentom opiekę najlepszych specjalistów, komfort i doskonałą atmosferę, dogodne plany leczenia, a co najważniejsze – terapię na najwyższym poziomie.

31 marca 2017, zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką uzupełnienia brakujących zębów i wszystkim co się z nią wiąże, na Dni Otwarte Osstem & Dentestetica.

Dlaczego warto nas odwiedzić?
➡ Bezpłatne konsultacje ze specjalistami implantologii
➡ Dostępne opcje leczenia – bez żadnych kosztów i zobowiązań
➡ Kameralna i dyskretna atmosfera
➡ Możliwość poznania nowoczesnych implantów Osstem
➡ Czas tylko dla Ciebie i Twoich potrzeb

Co: Dni Otwarte Osstem & Dentestetica
Kiedy:
31 marca 2017, piątek
Gdzie: Dentestetica, ul. Kamienna 21, Kraków, Fronton, IV piętro
Kontakt: 887 05 05 01 lub biuro@dentestetica.pl Bardzo prosimy o umawianie się na godzinę.

Dentestetica, ul. Kamienna 21, Kraków / fot. materiały prasowe

Dentestetica, ul. Kamienna 21, Kraków / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Natalia 26 kwietnia, 2023

    U mnie przyczyna tkwiła w złym materacu, po zmianie od razu ustąpiły dolegliwości. Skorzystałam z https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ