Sunday, May 26, 2024
Home / Kultura  / Bogusław Morka zaprasza na „Najpiękniejsze Melodie Świata”

Bogusław Morka zaprasza na „Najpiękniejsze Melodie Świata”

Pięć koncertów podczas których usłyszymy hity z najbardziej znanych operetek i musicali, światowe przeboje gwiazd estrady, muzykę filmową, pieśni hiszpańskie i włoskie.

W półtoragodzinnym programie znajdą się największe hity z najbardziej znanych operetek i musicali, światowe przeboje gwiazd estrady, muzyka filmowa, pieśni hiszpańskie i włoskie. Agencja Artystyczna Monolit organizuje pięć koncertów w pięciu miastach. Tenora, obdarzonego niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie będzie można wysłuchać w: Krakowie, Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi i Szczecinie.

Polski tenor wykona m.in.: „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica”, „Wesoła Wdówka”, „Clivia”, „My Fair Lady” „Evita”, „Baron Cygański”, „Love Story”, „Południowy Pacyfik”, „Caminito”, „Volare”, „Chitarra Romana”, „La Vie n Rose”, „Viva Espagna”, „El Condor Pasa”, „Besame mucho”, „O sole mio”, „Mamma”, „Moonriver”, „Fascination”, „Tango Jealousie”, „Amigos para siempre”, “Feelings” i wiele, wiele innych.

Koncerty organizowane przez agencję artystyczną Monolit odbywają się:

– Kraków, 23 lutego 2014 r (niedziela), w Filharmonii im. K. Szymanowskiego (ul. Zwierzyniecka 1), godz. 18:00;

– Gdynia, 1 marca 2014 r. (sobota), w Sali Koncertowej Zarządu Portu Morskiego (ul. Rotterdamska 9), godz. 19:00;

– Bydgoszcz, 2 marca 2014 r. (niedziela) w Filharmonii Bydgoskiej (ul. A. Szwalbego 6), godz. 18:00;

– Łódź, 22 marca 2014 r. (sobota) w Filharmonii Łódzkiej (ul. G. Narutowicza 20/22), godz. 19:00;

– Szczecin, 5 kwietnia 2014 r. (sobota) w Filharmonii Szczecińskiej (Plac Armii Krajowej 1), godz. 19:00.

Piosenki, które są wykonywane podczas tych koncertów, to piosenki mojej młodości. Są to perły muzyki estradowej i filmowej, które chwytają za serce. Jednocześnie są rzadko wykonywane na estradzie. Dlatego chciałbym przypomnieć je moim widzom i słuchaczom – mówi Bogusław Morka. Obok tenora Bogusława Morki wystąpią: Agnieszka Kozłowska – sopran, Ryszard Morka – bas, Jan Zakrzewski – tenor. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół muzyczny „Allegro” pod dyrekcją Andrzeja Płonczyńskiego.

Bogusław Morka – obdarzony niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie i szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu – uważany jest przez znawców tej sztuki za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta. Już w 2004 roku wraz z Polskim Radiem wydaje wspaniały album „Bogusław Morka i przyjaciele”, który robi prawdziwą furorę na rynku muzycznym. Staje się to przyczynkiem do wydania (również we współpracy z Polskim Radiem) drugiego, już solowego, albumu Bogusława Morki „O sole mio” z największymi przebojami Świata. Niedługo później powstał trzeci album – „Be My Love”. Albumy te okazały się wielkim sukcesem , w krótkim czasie zdobyły status złotych i platynowych krążków, co w dziedzinie klasyki na polskim rynku jest ewenementem.                 – Niezapomnianym przeżyciem muzycznym był dla mnie koncert wielkiego mistrza Placido Domingo, z którym miałem zaszczyt i ogromną radość śpiewać razem w duecie z opery „Makbet”. Jeśli chodzi o wspomnienia z moją publicznością, to trudno mi jakiś wyróżnić… Każdy koncert jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju! – dodaje B. Morka.

Bilety na wydarzenia – ceny: 80, 90, 100 i 110 pln – można nabyć w Internecie na ticketpro.pl (także w punktach stacjonarnych: empiki, media markt, saturn i in.), na portalu bilet24.pl, bilety.fm oraz w lokalnych punktach sprzedaży. Zamówienia grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) oraz informację o dostępnych miejscach i punktach sprzedaży biletów prosimy kierować do organizatora – Agencja Artystyczna Monolit – 518 522 581, 514 760 920, press@monolitart.com.pl. (źródło: materiała prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ