Sunday, July 14, 2024
Home / Kultura  / „Bogowie” w programie głównym FMF

„Bogowie” w programie głównym FMF

Film o wielkiej ambicji, sile woli oraz o cenie jaką trzeba zapłacić za sukces. "Bogowie" w programie głównym 8. FMF!

Dla wszystkich fanów polskiej muzyki filmowej mamy niespodziankę, jeszcze jeden koncert w ramach programu głównego 8. FMF! Pokaz BOGOWIE – film z muzyką na żywo w kompozycji Bartosza Chajdeckiego odbędzie się w niedzielę 31 maja o godz. 15:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Po raz pierwszy w historii Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zaprezentujemy film polskiej produkcji, któremu towarzyszyć będzie muzyka wykonywana symultanicznie. Obraz Bogowie Łukasza Palkowskiego z brawurową rolą Tomasza Kota obejrzało w Polsce ponad 2 mln widzów. Jest to najlepszy wynik frekwencyjny filmu, który wszedł na ekrany polskich kin w 2014 roku. Bogowie znaleźli się również w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych polskich produkcji po 1989 roku.

Zobaczcie zwiastun filmu Bogowie

Obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. polskimi Oskarami film Bogowie to niezwykła opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To film o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Religę w Zabrzu. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. W rolę prof. Religi wcielił się rewelacyjny Tomasz Kot, a towarzyszy mu plejada najlepszych aktorów, m.in. Jan Englert, Kinga Preis, Zbigniew Zamachowski czy Piotr Głowacki.

Muzyka Bartosza Chajdeckiego to bez wątpienia jedno z ważniejszych ogniw tej produkcji. Podczas premierowego wykonania koncertu, specjalnie dla fanów Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, swoją kompozycję na fortepianie zagra sam autor znakomitej muzyki, a towarzyszyć mu będzie zespół B.A.Ch Film Ensemble.

Posłuchajcie fragmentu muzyki Bartosza Chajdeckiego do filmu Bogowie.
Krakowski kompozytor Bartosz Chajdecki to z jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia w polskiej muzyce filmowej. Zaczął komponować w wieku 12 lat, był uczniem Zbigniewa Preisnera. Przez ostatnią dekadę stworzył muzykę do kilkudziesięciu spektakli teatralnych w Polsce i na świecie oraz do filmów fabularnych, dokumentalnych i seriali telewizyjnych. Akademię Muzyczną w Krakowie ukończył z wyróżnieniem, prezentując pracę o autonomiczności muzyki filmowej. Przełomem w jego karierze było skomponowanie muzyki do serialu Czas Honoru, za którą w 2011 został nominowany do nagrody IFMCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej) w kategorii najlepsza muzyka do serialu telewizyjnego. Kompozytor gościł podczas 4. FMF, gdzie w finałowym koncercie zaprezentował muzykę skomponowaną do Czasu Honoru, jednej z najważniejszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat.

Partnerem koncertu jest producent filmu – firma Piotra Woźniaka-Staraka – Watchout Productions.

UWAGA: Bilety na koncert BOGOWIE – film z muzyką na żywo można będzie kupić od 8 kwietnia br. za pośrednictwem portaluwww.eventim.pl oraz w czterech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ