Thursday, April 25, 2024
Home / Kultura  / Bobkowski – 100. lecie urodzin w Bagateli

Bobkowski – 100. lecie urodzin w Bagateli

W niedzielę 27 października br. odbędzie się niezwykłe spotkanie teatralne poświęcone twórczości Andrzeja Bobkowskiego. W ramach tego spotkania będzie można zapoznać się z dramatem „Czarny piasek” w interpretacji wspaniałych polskich aktorów.

Czarny Piasek Andrzej Bobkowski / fot. materiał prasowy

Czarny Piasek Andrzej Bobkowski / fot. materiał prasowy

W niedzielę 27 października br. odbędzie się niezwykłe spotkanie teatralne poświęcone twórczości Andrzeja Bobkowskiego. W ramach tego spotkania będzie można zapoznać się z dramatem „Czarny piasek” w interpretacji wspaniałych polskich aktorów.

Czarny Piasek Andrzej Bobkowski / fot. materiał prasowy

Czarny Piasek Andrzej Bobkowski / fot. materiał prasowy

W setną rocznicę urodzin wybitnego polskiego pisarza Andrzeja Bobkowskiego, która przypada 27 października 2013 roku, Departament Dziedzictwa Kulturowego MKiDN podjął szereg działań przypominających i promujących sylwetkę tego autora. W związku z tą rocznicą, w ramach projektu zatytułowanego „Tydzień z Andrzejem Bobkowskim”, odbędzie się w całym kraju szereg interesujących wystaw, konferencji naukowych, spotkań i imprez propagujących twórczość tego interesującego pisarza i diarysty.

Jedną z nich będzie cykl czytań performatywnych dramatu „Czarny piasek” Andrzeja Bobkowskiego zrealizowany przy współpracy: Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie oraz Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.

Do realizacji tego wydarzenia zaproszenie przyjęli znani polscy aktorzy: Jerzy Zelnik, Radosław Krzyżowski, Urszula Grabowska, Matylda Baczyńska, Dariusz Wiktorowicz i Marcin Grzymowicz, którzy w dniach 27-29 października br. przedstawią publiczności trzech miast swoją interpretację dramatu autora „Szkiców piórkiem” w reżyserii Tomasza Kowalskiego.

Publiczność Krakowa, Będzina i Tarnowa będzie mogła przekonać się o tym osobiście, biorąc udział w rocznicowym wydarzeniu, które odbędzie się 27.10 o godzinie 12.00 w Krakowie (Teatr „Bagatela”, Scena na Sarego 7), 28.10 o godz. 17.00 w Będzinie (Teatr Dzieci Zagłębia) oraz 29.10 o godzinie 17.00 w Tarnowie (Teatr im. L. Solskiego).(źródło: materiał prasowy)

Więcej informacji: www.bagatela.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ