Friday, March 1, 2024
Home / PARTNER MK  / Romantyczny akcent: bluzki koronkowe

Romantyczny akcent: bluzki koronkowe

Seksowne koronki sprawdzą się na romantycznej randce, ale wpiszą się też idealnie w formalny dress code.

Koronki w czerni wyglądają bardzo klasycznie i zachowawczo / fot. materiały prasowe

Koronkowe bluzki są tym rodzajem garderoby, który zdecydowanie podkreśla kobiecość, dlatego każda z nas powinna mieć choć jedną w swojej szafie. Zarówno wzorów koronek jak i sposobów na dobranie koronkowej bluzki jest wiele. Omawiamy wybrane z nich

Koronki w czerni wyglądają bardzo klasycznie i zachowawczo / fot. materiały prasowe

Koronki w czerni wyglądają bardzo klasycznie i zachowawczo / fot. materiały prasowe

Największą zaletą bluzek koronkowych jest przede wszystkim fakt, iż niemal każdy model jest oryginalny i niepowtarzalny. Sam splot koronek jest różnorodny, a gdy dochodzi do tego wielkość misternych oczek czy rozmieszczenie ich na ubiorze, mamy naprawdę spory wybór. Co więcej, koronka to hit ostatnich sezonów i jest elementem ogromnej ilości ubrań, dlatego każda jej miłośniczka na pewno wybierze coś dla siebie, bez względu na to, jaki ma styl.

Mniej i bardziej romantyczne

To właśnie koronka w największym stopniu definiuje sposób, w jaki dana bluzka z tą ozdobą będzie się prezentować. Różnorodność modeli w tym zakresie pozwala klientkom na odważne, jak i bardziej zachowawcze stylizacje. Im większe oczka pomiędzy zdobieniami, tym więcej ciała jest odkrywanego. Liczy się również to, gdzie zostaną one umieszczone. Zdecydowanie najbardziej odważne modele prezentują niemal całkiem okryte ramiona czy plecy.

Bardziej skromne modele mogą posiadać liczne zdobienia o większym rozmiarze, jednak mają dodatkowo wszyty pod nie materiał. Dzięki temu wzór jest pięknie zaprezentowany, ale jednocześnie zakryta jest skóra, zachowany jest więc oficjalny charakter stroju. Nie brakuje również modeli, które posiadają element koronkowy umieszczony np. w okolicach dekoltu czy na samych brzegach ubrania.  W ten sposób prezentowana jest niewymuszona elegancja, która może być wykorzystywana na niemal każdą okazję.

Z czym łączyć bluzki koronkowe?

Z uwagi na fakt, że bluzki koronkowe posiadają bogate zdobienia, warto jest postawić na gładkie faktury w pozostałych elementach garderoby. Tego typu ubiór zawsze będzie się dobrze komponował z ołówkowymi czy rozkloszowanymi spódnicami, a dobranie do nich wysokich szpilek nada całej stylizacji bardzo romantycznego charakteru. Oczywiście równie dobrze sprawdzą się spodnie materiałowe w jasnych kolorach, zestawione z balerinami. Torebki czy paski powinny być jedynie delikatnym akcentem, który nie będzie odwracał uwagi od misternych zdobień na bluzce.

Do bluzki koronkowej zdecydowanie nie są polecane jeansy czy buty sportowe. Takie zestawienie odbierze wiele z uroku koronki oraz jej romantycznego charakteru.

Kolorystyka bluzek z koronką

Ze względu na subtelność tego typu garderoby, dużą rolę odgrywa również sama kolorystyka. Chociaż jest to rodzaj ubrania, który posiada w sobie dozę delikatności i nutę romantyzmu, może on być bardziej lub mniej akcentowany.

Do modeli, które można uznać za wzór romantyzmu oczywiście zalicza się pastelowe barwy, takie jak krem, błękit czy biel. Taka kolorystyka zdecydowanie najlepiej współgra z kobiecą koronką, tworząc ten element ubioru kompletnym.

Jeśli natomiast koronkowa bluzka ma być noszona na co dzień, warto jest postawić na klasyczne i eleganckie kolory: czerwień czy czerń lub dla przełamania konwencji neony, tak bardzo modne w ostatnich sezonach.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ