Sunday, July 21, 2024
Home / Kuchnia  / Urządzenia przydatne w kuchni ‒ jak ułatwić sobie przygotowanie posiłków?

Urządzenia przydatne w kuchni ‒ jak ułatwić sobie przygotowanie posiłków?

Mając w kuchni blender kielichowy aż się chce jadać zdrowiej

blender-kielichowy-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Każdy z nas ma w kuchni swoje ulubione urządzenia. Dla niektórych jest to ekspres do kawy, dla niektórych zmywarka, dla innych toster. My jesteśmy oddanymi fanami blenderów kielichowych. Gdy wiele lat temu miksery dostały dodatkową końcówkę do miksowania na gładko, nasza kuchnia zaczęła przechodzić prawdziwą rewolucję

 

Otwarcie się na inne kraje, ogromny wzrost podróży i emigracji sprawiły, że Polacy oszaleli na punkcie różnych kulinarnych nowinek. Jednym ze sposób gotowania, który pokochaliśmy, jest blendowanie. W naszym codziennym menu zagościły zupy kremy i koktajle.

Blender kielichowy ‒ must have dla fanów diety fit

Blendery kielichowe to doskonałe urządzenie dla wszystkich osób dbających o zdrową i zbilansowaną dietę. Dzięki ich funkcjonalności bez problemu włączysz do codziennego menu niezbędną porcję warzyw i owoców. Jednym z najpopularniejszych zastosowań blenderów jest robienie koktajli. Przy ich komponowaniu jedyne, co cię ogranicza, to twoja wyobraźnia. Dobre blendery kielichowe od Eltkom.pl pozwolą ci na przygotowanie zdrowych i pożywnych mieszanek na bazie zarówno owoców, jak i warzyw, a najlepiej łącząc je ze sobą. Dzięki dodatkom orzechów, płatków owsianych i suszonych owoców stworzysz zbilansowany, pełnowartościowy posiłek. Moc blenderów kielichowych umożliwi ci zmiksowanie wszystkiego na gładko bez obaw o ostrze. A rewelacyjne dodatkowe pojemniki pozwolą ci zabrać koktajl ze sobą do pracy. Kto jeszcze nie próbował koktajli na bazie buraka czerwonego lub selera, koniecznie musi przetestować te pyszności!

blender-kielichowy-2-miasto-kobiet

Blender kielichowy / fot. materiały prasowe

Pachnące i zachwycające wyglądem zupy kremy

Blendery kielichowe to jednak nie tylko kolorowe smoothie i koktajle. To możliwość przygotowania szybkiego i łatwego obiadu dla całej rodziny. Na Eltkom.pl warto wybrać blender ze szkła odpornego na wysoką temperaturę. Dzięki temu bez obaw o urządzenie przelejesz do niego ugotowany wywar z warzyw i bulionu, i w kilka sekund będziesz mieć gotową aromatyczną i aksamitną zupę krem. Ten rodzaj zup to prawdziwy hit. Zupy krem lubią zarówno dorośli, jak i dzieci. Możesz w nich przemycić nielubianą marchewkę i masz pewność, że twoja rodzina zje wartościowy posiłek bez narzekania i kłótni przy stole. Blendery kielichowe to pomocny wynalazek, gdy masz na pokładzie malutkie dziecko, które nie je jeszcze większych kawałków. Z ich pomocą przygotujesz dziecku każdy rodzaj posiłku, nawet ten z mięsem. Jednak dorośli skorzystają na tej funkcji również sami. Zupy kremy to bardzo łatwy sposób na podanie eleganckiej kolacji dla znajomych. Łatwo przygotować je wcześniej, a także udekorować nadającymi im charakteru i chrupkości dodatkami. Najlepiej sprawdzą się tu różnego rodzaju grzanki czy groszek ptysiowy, ale też prażone pestki, bekon lub pestki granatu.

Zrób sobie rześką Margharitę!

Nowoczesne blendery kielichowe wyróżniają dużą mocą i wieloma dodatkowymi funkcjami, jak np. wymienne ostrza czy ostrza siekające produkty w dwóch kierunkach jednocześnie. Możesz wybrać też blender z dodatkowymi końcówkami, jak szatkownica lub trzepaczka. Dzięki odpowiedniej mocy blendery kielichowe radzą sobie tez z mieleniem naprawdę twardych kawałków. Bez problemu zrobisz więc z ich pomocą pesto. Poradzą sobie także z kostkami lodu, a ty wyczarujesz dzięki temu drinki jak z najlepszego cocktail baru. Żeby korzystanie z blendera było jeszcze przyjemniejsze, wybierając na Eltkom.pl model dla siebie, zwróć uwagę na poziom głośności jego pracy.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ