Friday, July 12, 2024
Home / Kultura  / „Bizon” w Teatrze Bagatela

„Bizon” w Teatrze Bagatela

"Z dobrymi tekstami jest tak, że się nie starzeją" – mówi reżyserka „Bizona”, Katarzyna Deszcz.

Paweł Sanakiewicz, Juliusz Krzysztof Warunek i Maurycy Popiel w „Bizonie” Davida Mameta. Teatr Bagatela / Scena na Sarego 7 zaprasza na premierę 15 listopada o 19.15. Z dobrymi tekstami jest tak, że się nie starzeją – mówi reżyserka „Bizona”, Katarzyna Deszcz.

Bizon w bagateli

Premiera „Bizona” w Teatrze Bagatela – 15 listopada. / fot. Piotr Kubic

Wybornemu duetowi Pawła Sanakiewicza (Don) i Juliusza Krzysztofa Warunka (Prof) dzielnie sekunduje przedstawiciel kolejnego pokolenia Maurycy Popiel (Bob). „Pozbawiona czułostkowości, szorstka, a nawet, można powiedzieć, grubiańska kuratela Dona nad opóźnionym w rozwoju Bobem jest kwintesencją przyjaźni. A dziwaczna zależność Dona i Profa to także studium przyjaźni, zupełnie innej. Sportretowani przez Mameta jako niepiękni ludzie, Bob, Don i Prof są tak samo zdolni do przyjaźni, jak zdrady” – opowiada reżyserka.  O autorze sztuki zaś, Davidzie Mamecie, dodaje: To piekielnie precyzyjnie piszący autor. Fantastycznie portretuje ludzi. Z ogromną umiejętnością potrafi opisać stan, kiedy mając jakieś ogromne marzenie, pragnienie, czy tęsknotę, zaczynamy naginać rzeczywistość do tego pragnienia. Zaczynamy selektywnie myśleć i eliminować te fakty, które nam przeszkadzają urzeczywistnić owo marzenie. Mamet pięknie pokazuje ten właśnie moment, kiedy człowiek zaczyna ślepo podążać za jakąś ułudą. O tym właśnie jest „Bizon”, którego bohaterowie o – delikatnie rzecz nazywając – mało krystalicznych charakterach, drobni złodzieje i kombinatorzy, próbują po raz kolejny zaczarować swoją marną egzystencję. Katarzyna Deszcz opracowała także dramat muzycznie, autorem scenografii jest Andrzej Sadowski.

Terminy spektakli: 15 listopada – premiera, 16 listopada – gala premierowa, kolejne pokazy 18-19 listopada i 13-14 grudnia.

Więcej informacji na www.bagatela.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 안전놀이터 5 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/bizon-w-teatrze-bagatela/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ