Sunday, May 26, 2024
Home / Moda  / Biznesowy styl w wydaniu smart casual

Biznesowy styl w wydaniu smart casual

Dress code na czasy pandemii

smart-casual miasto-kobiet portal dla kobiet

fot. Adobestock

Smart Casual jest niezwykle popularnym stylem, szczególnie w biznesie. Jakie stylizacje wybrać, aby poczuć się klasycznie i wygodnie jednocześnie?

 

Biznesowy styl w wydaniu smart casual

Smart Casual jest obecnie jednym z najbardziej popularnych stylów w biznesie. Swoją wygodą i klasycznym wydźwiękiem podbił świat już kilka lat temu. Jest chętnie wybierany przez kobiety oraz mężczyzn. W wydaniu biznesowym to połączenie elegancji ze swobodą i wygodą codziennych stylizacji. Ponadczasowa klasyka garniturów i koszul oraz duża doza luzu stosowane równocześnie, w krojach ubrań oraz kolorach. Jeśli podczas spotkań, w pracy lub nawet na spotkaniach z przyjaciółmi lubisz czuć się elegancko, ale nie chcesz przesadzać z formalnością swojego stroju, styl smart casual jest idealny dla Ciebie. Istnieje wiele wersji stylizacji, możesz znaleźć zestawy, które idealnie wpasowują się w Twoje potrzeby.

Obecnie, w dobie pandemii COVID19 wiele spotkań biznesowych odbywa się online, przez co luźny styl jest jeszcze bardziej pożądany przez pracowników. Wykonując swoje pracownicze obowiązki przed komputerem znacznie wygodniej i łatwiej jest nosić luźne stylizacje, które dodadzą Ci komfortu i pewności siebie.

Spodnie w stylizacjach smart casual w biznesie

Smart casual jest stylem formalnym w swobodnym wydaniu, co oznacza, że dozwolone jest łączenie kreacji z odzieżą o charakterze codziennym. Jednym z najczęściej wybieranych elementów stylizacji są spodnie. Mogą być to jeansy, które zazwyczaj są przypisywane do luźnego stylu, lub klasyczne spodnie materiałowe. Istotne jest jednak, aby ostrożnie zestawić je z pozostałymi elementami stroju. Reszta stylizacji musi pozostać bardziej klasyczna. Łączona z luźnymi spodniami dobrze sprawdzi się koszula z marynarką, lub delikatna, elegancka bluzka. Jak najlepiej zatroszczyć się o swoje koszule, dowiesz się tutaj.

Ponadczasowy jeans w stylu smart casual

Jeans istnieje w modzie od zawsze i nie wygląda na to, że w przyszłości ulegnie to zmianie. Ten klasyczny, modny materiał może być elementem stylu smart casual w wydaniu biznesowym, jednak powinien być  dozowany z rozwagą. Jeansowe spodnie są jak najbardziej na miejscu w połączeniu z klasyczną „górą” naszej stylizacji. Szczególnie lubiane przez panów, świetnie sprawdzają się w dress codzie biznesowym, dając ulubioną wygodę i luz noszenia. Bardzo modnym ostatnio elementem są jeansowe koszule. Mogą pojawiać się  w wersji bardziej lub mniej formalnej. Bardzo przyjemne w noszeniu, jednocześnie świetnie i elegancko prezentują się w zestawieniu z klasycznymi butami na wysokim obcasie i spódnicami.

Garniturowe spodnie w wersji sportowej

Stylizacja smart casual może być oparta na spodniach, wykonanych z materiału w stylu garniturowym. Można postawić na ich wyrazisty, nietuzinkowy kolor, który zwróci uwagę, natomiast trzeba pamiętać o stonowanych pozostałych elementach ubioru. Jest to rozwiązanie, często wybierane przez kobiety, które cenią sobie ciekawe rozwiązania modowe.
Materiałowe spodnie idealnie nadają się na spotkania biznesowe i na co dzień do biura.

Sukienki i spódnice

W stylu smart casual spódnice i sukienki również znalazły swoje zastosowanie. Są one przecież nieodłączną częścią stylu klasycznego. Kobiety czują się pięknie, nosząc sukienki bądź spódnice, podkreślające ich delikatność i kobiecość. Stawiając na to rozwiązanie należy pamiętać, by utrzymać format stylizacji w stonowanych kolorach i krojach. Nadmierna strojność może nie przynieść pożądanego efektu, jakim jest utrzymanie stylizacji w eleganckiej, luźnej formie.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Warys 12 stycznia, 2021

    Jeśli chodzi o mnie to własnie taki styl preferuję na co dzien. W pracy nie mam ścisłego dress code, jednak nie wyobrażam sobie przyjść w bluzie oraz w spodniach jeansowych z uwagi na to, ze mam kontakt z ważnymi nie kiedy klientami. Nie chcę jednocześnie chodzić codziennie w garniturze z uwagi na mały komfort. Tak wieć styl smart casual jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ