Sunday, March 3, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy pasta do zębów może naprawić szkliwo?

Czy pasta do zębów może naprawić szkliwo?

Każdego dnia zęby są narażone na działanie bodźców mechanicznych i chemicznych, powodujących mikroskopijne, niezauważalne zarysowania, pęknięcia i szczeliny

pasta do zębów biorepair

Pasta do zębów BioRepair Total Protection (Pełna Ochrona) zawiera aktywne mikrocząsteczki o takiej samej strukturze i składzie jak struktura zębów / fot. Miguel Bruna / Unsplash

BioRepair®  został opracowany dzięki badaniom naukowym prowadzonym w laboratoriach BlanX we współpracy z laboratorium LEBSC (Laboratorio di Strutturistica Chimica Ambientale e Biologica) Uniwersytetu w Bolonii i jest jednym z pierwszych produktów kosmetycznych wykorzystujących najnowocześniejsze osiągnięcia nanotechnologii.
Pasty do zębów BioRepair PLUS® zawierają bioaktywne mikrocząsteczki MICROREPAIR® (nanocząsteczki), które mają taką samą wielkość i skład jak szkliwo zębowe, i dzięki temu naprawiają mikroskopijne, powierzchniowe uszkodzenia powstające na szkliwie i zębinie

 

Dlaczego naprawa szkliwa jest taka ważna?

Każdego dnia zęby są narażone na działanie bodźców mechanicznych (szczoteczka do zębów) i chemicznych (pokarmy i kwasy), powodujących mikroskopijne, niezauważalne zarysowania, pęknięcia i szczeliny, w których gromadzi się osad, bakterie i barwniki. Z czasem może to prowadzić do poważniejszych uszkodzeń, takich jak próchnica oraz starcie i utrata połysku szkliwa.
Szkliwo nie zawiera komórek i dlatego nie może się regenerować
Uszkodzenia są nieodwracalne

Co to są cząsteczki MICROREPAIR®?

Cząsteczki MICROREPAIR® są to niezwykle małe cząsteczki (wielkości 10-100 miliardów razy mniejszej niż metr) substancji zwanej substytutem apatytu węglanowego cynku, która ma strukturę bardzo zbliżoną do struktury szkliwa zębowego.
„Biologicznie aktywne mikrocząsteczki” hydroksyapatytu, który jest głównym składnikiem szkliwa (98%) i zębiny (70%) wiążą się z powierzchnią zębów, odbudowują jej strukturę i wypełniają mikroskopijne, niewidoczne pęknięcia i rysy spowodowane działaniem kwaśnych substancji oraz bodźców mechanicznych (m.in. szczoteczka do zębów).
Dzięki rewolucyjnej formule, która odtwarza naturalną substancję mineralną zębiny i szkliwa BioRepair® naprawia nawet najmniejsze uszkodzenia, pęknięcia i defekty szkliwa.

Pasta do zębów BioRepair® Total Protection (Pełna Ochrona) zawiera aktywne mikrocząsteczki o takiej samej strukturze i składzie jak struktura zębów. Mikrocząsteczki BioRepair® wiążą się ze szkliwem i zębiną, wnikając w niewielkie rysy i pęknięcia naprawiając je.
BioRepair ®Total Protection (Pełna Ochrona) skutecznie zwalcza również płytkę bakteryjną, kamień nazębny oraz nieświeży oddech.

BioRepair ®Total Protection (Pełna Ochrona):

BioRepair Total Protection (Pełna Ochrona) – opakowanie

BioRepair Total Protection (Pełna Ochrona) skutecznie zwalcza również płytkę bakteryjną, kamień nazębny oraz nieświeży oddech / fot. materiały prasowe

– Naprawia powierzchniową strukturę szkliwa i zębiny
– Zwalcza płytkę bakteryjna i kamień nazębny
– Zapewnia zębom wyjątkowo skuteczną ochronę przeciwbakteryjną
– Zawiera 33% bioaktywnych cząsteczek MicroRepair® naprawiających szkliwo

UWAGA!: Pasta BioRepair® Total Protection (Pełna Ochrona) nie zawiera fluoru, dzięki czemu może być stosowana nawet przez dzieci poniżej 7 roku życia. Nie zawiera również dwutlenku tytanu, laurylu sulfatowego sodu (SLS) i parabenów.

Do nabycia w aptekach.
Orientacyjna cena detaliczna w aptece (tuba 100ml): 22 pln

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ