Wednesday, May 22, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Nowy singiel Billie Eilish „Therefore I Am” na American Music Awards

Nowy singiel Billie Eilish „Therefore I Am” na American Music Awards

Billie Eilish ma 18 lat, 5 statuetek Grammy, 1 piosenkę do Bonda, przed sobą kolejne płyty i nagrody, ale przede wszystkim jest fascynujacym głosem pokolenia Z

Billie Eilish

Billie Eilish zaśpiewa swój nowy singiel na American Music Awards / fot. materiały prasowe

Billie Eilish, amerykańska piosenkarka, wykonująca muzykę alternatywną i pop zasłynęła w tym roku tym, że w wieku 18 lat zdobyła 5 statuetek Grammy i nagrała piosnkę do filmu o Jamsie Bondzie. A to dopiero początek.

Jej utworów nie da się jednoznacznie sklasyfikować. Buntownicza osobowość odzwierciedla ducha całego pokolenia (pokolenia Z), a urzekający głos, dojmująco szczere teksty i ekscentryczne teledyski fascynują i przyciągają ludzi na całym świecie.

Najnowszy singiel „Therefore I Am”

Billie Eilish prezentuje właśnie najnowszy singiel, utwór zatytułowany „Therefore I Am”. Do piosenki powstał klip wyreżyserowany przez samą gwiazdę. Zdjęcia odbyły się w pustym Glendale Galleria – centrum handlowym, które miało dla Billie niezwykłe znaczenie, gdy była we wczesnym wieku nastoletnim.

 

Billi Eilish aktywistka

Premiera „Therefore I Am” ukazuje się po kilku miesiącach pisania, nagrywania oraz aktywnego zaangażowania w sprawy społeczne oraz polityczne – Billie Eilish była gwiazdą Democratic National Committee, gdzie wykonała singiel „my future”. W październiku 2020 odbył się również wyjątkowy internetowy koncert artystki – „WHERE DO WE GO? THE LIVESTREAM”. Eilish i jej ekipa zrealizowali widowisko z wykorzystaniem technologii XR. Fani z całego świata mieli okazję do wkroczenia w świat wykreowany przez artystkę.

Czy Billi Eilish zdobędzie American Music Awards

Oficjalny klip do „Therefore I Am” miał swoją premierę w MTV Live, MTVU oraz na billboardzie Viacom na Times Square w Nowym Jorku.
W niedzielę, 22 listopada 2020, odbędzie się premiera „Therefore I Am” na żywo – Billie Eilish wykona singiel w trakcie ceremonii American Music Awards. Gwiazda jest nominowana w dwóch kategoriach: Ulubiony artysta – rock alternatywny oraz Ulubiony artysta w mediach społecznościowych. 10 grudnia Eilish wystąpi na iHeartRadio’s Jingle Ball 2020.

5 x Grammy dla Billie Eilish

Billie Eilish wydała swój przełomowy debiut „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” w 2019. Na 62. ceremonii rozdania Grammy zdobyła pięć statuetek: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku, Najlepszy album popowy wokalny. Eilish wystąpiła w trakcie 92. ceremonii wręczenia Oscarów, prezentując utwór „Yesterday” The Beatles.

Billie Eilish w wieku 18 lat śpiewa dla Bonda

W wieku 18 lat Billi Eilish nagrała, jako najmłodsza artystka, piosnkę do Bonda. Oficjalna premiera klipu do „No Time To Die” (Nie pora umierać) za nami, ale na 25. film o Jamsie Bondzie jeszcze czekamy (premiera została po raz kolejny przesunięta, tym razem na kwiecień 2021). Będzie to ostatni film z Danielem Craigiem w roli agenta oo7.

 

Billie Eilish. Droga do gwiazd. Nieoficjalna biografia

Nieoficjalna biografia Billie Eilish to opowieść o ikonie pokolenia Z, której historia rozpoczyna się od śpiewania w zaciszu własnego domu i rozwija się w zawrotnym tempie. Artystka podążając za głosem serca odkrywa, że miliony ludzi czują to samo co ona. Billie Eilish jest artystyczną duszą, która nie daje się ograniczać. Książka „Billie Eilish. Droga do gwiazd. Nieoficjalna biografia” Adriana Besleya (wyd. Burda Media), pokazuje od kulis powstanie hitów od „Ocean Eyes” po „Bad Guy”, napisanych i nagranych wspólnie z bratem Finneasem. 

Film o Billie Eilish

W lutym 2021 na Apple TV+ odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Billie Eilish: The World’s A Little Blurry” w reżyserii R.J. Cutlera.
Równie fascynująca jak muzyka Billi Eilish jest jej osobowość. Synestetka z syndromem Tourette’a. Weganka zaangażowana w ochronę środowiska. w 2020 podpisała list otwarty „Face the Climate”, skierowany do światowych liderów.

„Lovely” Billie Eilish w The Voice of Poland

Ten występ został uznany za najlepszą bitwę w najnowszej edycji The Voice of Poland 2020. Krystian Ochman i Weronika Szymańska wykonali utwór Lovely, wcześniej wyśpiewany przez duet Billie Elish & Khalid. Zobacz Krystiana z Weroniką oraz oryginał:

 

 

 

Instagram Billie Eilish 

Na instgramie obserwuje ja 67 milionów fanów, wśród nich m.in.: Celeste Barber i Greta Thunberg. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o świecie i wrażliwości młodych ludzi polecam Wam to samo

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

 

 

 

 

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ