Sunday, May 19, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Billie Eilish – najmłodsza artystka, która napisała i wykonuje piosenkę do Bonda No time to die

Billie Eilish – najmłodsza artystka, która napisała i wykonuje piosenkę do Bonda No time to die

Zobacz teledysk i posłuchaj utworu do „Nie pora umierać” – ostatniego filmu z Danielem Craigem

Billie Eilish

Billie Eilish / fot. Matty Vogel

Pięciokrotna zdobywczyni Grammy, Billie Elish prezentuje oficjalny klip do ”No Time To Die”, piosenki promującej najbardziej oczekiwany film 2020 roku –  ”No Time To Die” – „Nie czas umierać” – 25. film o Jamesie Bondzie. Ciary!

 

Polska premiera „nowego Bonda”

Fani przygód Jamesa Bonda nerwowo oczekują premiery filmu, w którym po raz ostatni zobaczymy Daniela Craiga w roli agenta 007. Aktor od 15 lat dostarczał nam emocji jako najsłynniejszy szpieg filmowego świata. Aż trudno uwierzyć, że gdy zaczynał swoją przygodę z Jamesem Bondem, fani serii, przyzwyczajeni do mężczyzn o klasycznym typie urody, przyjęli go z dezaprobatą. Pierwotnie polska premiera filmu zaplanowana była na 20 listopada 2020 roku, ale ze względu na pandemię odbędzie się dopiero dzisiaj – 1 października 2021.

Co się wydarzy? W „Nie czas umierać” Bond opuścił aktywną służbę i korzysta ze spokojnego życia na Jamajce. Jego spokój nie trwa długo i zostaje zmącony przez dawnego przyjaciela,
Felixa Leitera z CIA, który pojawia się i prosi o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradziecka niż oczekiwano, prowadząc Bonda na szlak tajemniczego wroga uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię. W filmie zagrali m.in.: Ana de Armas, Rami Malek, Lashana Lynch, Léa Seydoux, Ben Whishaw.

Billie Elish śpiewa dla Jamesa Bonda

Piosenkę otwierającą 25. film o przygodach Jamesa Bonda ”No Time To Die” wykonuje Billie Eilish. Tegoroczna zwyciężczyni pięciu nagród Grammy zaprezentowała klip do singla promującego film. Osiemnastolatka jest oficjalnie najmłodszą artystką, która napisała i wykonuje piosenkę do Bonda!

Billie Eilish wyznała:

Bycie częścią tego przedsięwzięcia jest szalone w każdy możliwy sposób. Możliwość współtworzenia ścieżki dźwiękowej do takiego filmu to wielki zaszczyt.

Za reżyserię teledysku odpowiada Daniel Kleinman, a w klipie oglądamy zarówno ujęcia Billie, jak i wybrane sceny z filmu. Utwór został wyprodukowany przez brata Billie – FINNEASA oraz Stephena Lipsona, z orkiestrą zaaranżowaną przez Hansa Zimmera i Matta Dunkleya oraz Johnnym Marrem na gitarze.

Producenci filmu „Nie czas umierać” Michael G Wilson i Barbara Broccoli przyznają:

Billie i FINNEAS napisali niezwykle mocną i poruszającą piosenkę do „Nie czas umierać”, utwór świetnie współgra z emocjonalną historią w filmie.

FINNEAS dodaje:

Napisanie piosenki do Bonda było rzeczą, o której marzyliśmy przez całe życie. Nie ma bardziej kultowego połączenia muzyki i kina jak „Goldfinger” czy „Live and Let Die”. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, odgrywając małą rolę w tak legendarnej franczyzie z bogatą historią. Niech żyje 007.

Reżyser filmu, Cary Joji Fukunaga, zachwyca się:

Piosenki do Bonda nagrywają wybrańcy. Jestem wielkim fanem Billie i FINNEASA. Ich kreatywna integralność oraz talent są nieporównywalne.

Jak ci się podoba nowa piosenka do Bonda w wykonaniu Billie Elish?

 

Zobacz też: O co w ogóle chodzi z tą Billie Eilish?

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ