Thursday, May 30, 2024
Home / PARTNER MK  / Bielizna ‒ część stroju, którą zmienia się najczęściej (lub najrzadziej)

Bielizna ‒ część stroju, którą zmienia się najczęściej (lub najrzadziej)

Wstydliwa sprawa ‒ czy na pewno każdego ranka nakładamy te rzeczy świeże?

bielizna-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Możesz nie wierzyć, ale nie każdy wie, że bielizna powinna być zmieniana codziennie. Niewiele kobiet pójdzie do pracy dwa dni z rzędu w tej samej sukience, natomiast majtki mogą pozostawić niezmienione. Przecież nikt nie widział, jakie miała na sobie wczoraj. Ten sam problem dotyczy także wielu mężczyzn i czasami jedne bokserki męskie towarzyszą im w pracy przez cały tydzień. To brzmi nieprawdopodobnie, ale się zdarza! Osoby te nie mają świadomości, że same sobie szkodzą

Inna para każdego dnia…

Właśnie! Codziennie przede wszystkim zmieniamy majtki, bokserki męskie i skarpety. Choć lepiej może powiedzieć, że powinniśmy je codziennie zmieniać! Bielizna i skarpety mają bezpośredni kontakt ze skórą przez cały dzień. Majtki i bokserki męskie zazwyczaj znajdują się pod innymi ubraniami, więc kiedy się pocimy, wchłaniają całą wilgoć. Skarpety przez kilka godzin dziennie znajdują się w ciasnych butach na naszych stopach, które też mocno się pocą. Umiejscowienie tych części stroju w bezpośrednim sąsiedztwie skóry sprawia, że koniecznie codziennie powinniśmy zmieniać bieliznę i skarpety!

Osoby, które zapominają zmieniać bokserki męskie lub majtki każdego dnia, zapewniają bakteriom doskonałe warunki do rozwoju.

T-shirty i koszule

Koszule i T-shirty, podobnie jak bokserki męskie i skarpety, mają bezpośredni kontakt ze skórą. Powinniśmy je zmieniać codziennie, szczególnie z powodu tego, co dzieje się w okolicy pach. Wyobraź sobie intensywny dzień w pracy, liczne spotkania, stresujące sytuacje. Przez cały ten czas masz na sobie dopasowaną koszulę, którą chcesz założyć ponownie następnego dnia. Myślisz, że będziesz się w niej czuć równie komfortowo jak wczoraj? Zdecydowanie nie!

Jeśli pod T-shirt lub koszulę często zakładasz podkoszulek, to nie zapomnij wymienić też jego! W ten sposób nie tylko pozbędziesz się bakterii, które nagromadziły się tam przez cały dzień, ale dodatkowo uchronisz ubranie przed zżółknięciem w niektórych miejscach.

W garderobie wśród bielizny powinniśmy mieć majtki i bokserki męskie, po jednej parze na każdy dzień tygodnia. Jeśli zależy Ci na zdrowiu, to kup sobie przynajmniej siedem sztuk bielizny i tyle samo par skarpet. To na pewno nie zrujnuje Twojego budżetu!

Bielizna ‒ może zmieniać jeszcze częściej?

Spodnie i spódnice to całkiem inna historia. Można je nosić kilka razy w tygodniu bez prania. Jeśli udało Ci się ich nie poplamić ani nie zabrudzić w inny sposób, możesz je włożyć także na drugi dzień. Jeżeli jednak pod spodniami schowasz majtki niezmieniane od dwóch dni, albo skarpety, które służą Ci już od tygodnia, to nawet czyste i pachnące świeżością spodnie Ci nie pomogą. Chcąc osiągać optymalne wyniki w pracy oraz czuć się komfortowo i pewnie, codziennie zmieniaj bokserki męskie, majtki, skarpety, jak również koszule i T-shirty.

Czy sytuacja tego wymaga i masz taką możliwość? Zmieniaj bieliznę dwa razy dziennie. To na pewno Ci nie zaszkodzi. Przyjemny, świeży zapach i czysty wygląd sprawią, że poczujesz się doskonale!

W dzisiejszym zabieganym świecie czasami zapominamy o sobie samych i naszych ciałach. Przez cały dzień ma ono bezpośredni kontakt z różnymi materiałami i jest wystawione na działanie różnych czynników zewnętrznych, więc po co jeszcze mu dokładać trudności? Stwórz zdrowe i higieniczne środowisko dla siebie i swojej skóry.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Marzena 15 listopada, 2020

    Ciekawy artykuł, warto dbać o higienę, czyli także o zmianę bielizny, czyli skarpetek czy majtek.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ