Thursday, May 30, 2024
Home / Styl życia  / Sport  / Biegnij z AVON w walce z przemocą

Biegnij z AVON w walce z przemocą

Zjednoczmy siły w walce o nietykalność kobiet.

bieg avon przemoc domowa garwolin

Wspólnie wyraźmy sprzeciw przeciwko przemocy domowej! / fot. materiały prasowe

19 czerwca br., w Garwolinie, ruszy kolejna edycja biegu „AVON Kontra Przemoc”. Jego organizatorzy już po raz 7. zachęcają do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec przemocy domowej w biegu na dwóch dystansach: 10 km oraz – wspólnie z najbliższymi – w biegu rodzinnym na 2 km.

bieg avon przemoc domowa garwolin

Wspólnie wyraźmy sprzeciw przeciwko przemocy domowej! / fot. materiały prasowesport,

Impreza już na stałe wpisała się w kalendarze zarówno mieszkańców miasta, jak i profesjonalnych sportowców. Sprawdzona trasa, mocny doping publiczności, gorąca atmosfera, medale dla wszystkich uczestników biegu, puchary dla najlepszych… i moc atrakcji po biegu. To wszystko już po raz kolejny czeka na biegaczy i kibiców w Garwolinie.
7. edycja biegu to doskonała okazja, by znowu podjąć wspólny wysiłek w walce z przemocą. Aby wesprzeć ten cel, każdego roku trasę ulicami Garwolina pokonuje ponad 800 biegaczy. Są wśród nich rodziny z dziećmi, które chętnie biorą udział w biegu rodzinnym. To właśnie pod tym względem bieg jest wyjątkowy, angażując dzieci, rodziców i dziadków do wspólnego wysiłku w imię bezpieczeństwa, niezależności i nietykalności kobiet. W tym przypadku nie czas jest ważny. Liczy się to, by pokonać swoje słabości i razem, pośród bliskich, dobiec do mety!

Bieg w Garwolinie to od lat wyraźny głos sprzeciwu wobec przemocy domowej. Od samego początku w akcję zaangażowana jest firma AVON, która właśnie w Garwolinie ulokowała swój zakład produkcyjny i od lat prowadzi szeroko zakrojoną kampanię edukacyjno-informacyjną „AVON Kontra Przemoc”.

– AVON wspiera kobiety nie tylko w pielęgnacji ich urody, ale także promując niezależność, która pozwala im zmieniać swoje życie. To właśnie kobiety są najczęstszymi ofiarami przemocy domowej. Kampania „AVON Kontra Przemoc” stawia sobie za cel propagowanie wiedzy oraz podejmowanie konkretnych działań, które przerwą milczenie i zmienią postawy społeczne wobec problemu przemocy domowej. Wspólnie pracujemy, by pomóc tym, którzy naszej pomocy najbardziej potrzebują – mówi Wolfram Braun, Wiceprezydent ds. Globalnej Produkcji w AVON.

Zysk ze sprzedaży produktów AVON z symbolem niebieskiej wstążki, wchodzących w skład pakietów startowych, zostanie przeznaczony na rzecz kampanii „AVON Kontra Przemoc”, która została zainaugurowana w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych i jest obecnie prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie, a w Polsce od 2008 roku. Działania w ramach tej społecznej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu oraz edukują w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy.

Tegoroczny bieg „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” wystartuje 19 czerwca, o godz. 12.00. Rejestracji można dokonać na stronie: www.bieg.truchtacz.pl/zapisy/zapisy
Więcej informacji nt. biegu na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/avonkontraprzemoc

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ