Wednesday, April 24, 2024
Home / Moda  / Design  / Stylowo zaczytani

Stylowo zaczytani

Stwórz literacką kawiarnię we własnym domu.

fot. Rosanero

Moda na literackie kawiarnie wre. Wielu młodych ludzi decyduje się na spędzanie chłodnych wieczorów w ich romantycznych wnętrzach z kubkiem gorącej kawy i – oczywiście – książką. Możesz ślepo za nią podążyć, albo pójść o krok dalej i… stworzyć takie magiczne miejsce w swoim domu

Prostota rozwiązaniem na wszystko / fot. Rosanero

Prostota rozwiązaniem na wszystko / fot. Rosanero

Czytanie jest sexy! Książka to dodający uroku atrybut. Kobiety szaleją za czytającymi mężczyznami, a ci z kolei marzą o okularnicach z czytadłem w ręku. Niezależnie od tego, co skłoniło cię do przeobrażenia w książkowego mola, w pewnym momencie twojego życia nastąpi taki moment, w którym… zabraknie miejsca na kolejne pozycje. Możesz wtedy część swojej kolekcji sprzedać za grosze, albo… urządzić w swoim domu modną literacką kawiarnię!

Podczas, gdy jedni wychodzą ze skóry w poszukiwaniu miliona drobiazgów, które udekorują ich dom, inni wiedzą, że nic nie nada pomieszczeniu takiej klasy i uroku, jak książka. Pięknie oprawione, pozostawione w pozornym nieładzie nadają duszę domu, a ponoć „Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy”.

Rozumiemy jednak, że nie chcesz, by twój kąt wyglądał jak archiwum uniwersyteckiej biblioteki. Co więc zrobić, aby zmienić go w nowoczesne, designerskie wnętrze, w którym książki (a nie elektronika!) będą numerem jeden, ale podane w formie „21.st century”? To, co współczesny świat designu lubi najbardziej, zabawę konwencją! Zaproś gości na przepyszną kawę z domowego ekspresu do własnego salonu, którego ściany zdobią najznakomitsze tytuły prezentowane z biblioteczek i półek w industrialnym, surowym stylu. Brzmi dobrze?

A jeszcze lepiej będzie się prezentowało. Inwestycja w biblioteczkę, to inwestycja na lata, a czytanie nigdy nie wyjdzie z mody. Nawet jeśli całej nie zapełnisz książkami (bądź planujesz robić to powoli), to na pozostałych półkach będziesz mogła ustawić bibeloty, które ożywią pokój. Zastanawiasz się jaką wybrać? Odwiedź Rosanero i przekonaj się o mocy nowoczesnych rozwiązań. Możesz wybrać z modeli surowych, wyróżniających się prostą formą, albo postawić na nietypowe kształty i kolory, które nadadzą awangardowego blasku twoim pomieszczeniom.

Clue stanowi połączenie estetyki z funkcjonalnością, a to niełatwa sztuka. Mamy dla ciebie garść inspiracji, jak wykorzystać biblioteczkę, by przechowała to, co należy, a jednocześnie świetnie wyglądała i stała się nieodłącznym elementem nowoczesnego wystroju twojego domu. Zainspiruj się!

Stylowe modele biblioteczek na www.rosanero.pl / fot. Rosanero

Stylowe modele biblioteczek na www.rosanero.pl / fot. Rosanero

fot. Rosanero

fot. Rosanero

fot. Rosanero

fot. Rosanero

fot. Rosanero

fot. Rosanero

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Tekściara 6 stycznia, 2017

    Czwarta propozycja to moje wielkie marzenie! 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ