Friday, May 24, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Biblia jako trafiony prezent na komunię? Dlaczego warto podarować ją dziecku

Biblia jako trafiony prezent na komunię? Dlaczego warto podarować ją dziecku

Zamiast roweru lub smartfona

Prezent na komunię

fot. materiał Partnera

Jak powszechnie wiadomo, Komunia Święta to jedna z najważniejszych uroczystości katolickich. Każdy z rodziców dokłada wszelkich starań, aby całe wydarzenie było dopięte na ostatni guzik. Należy zadbać nie tylko o elegancki obiad po uroczystości kościelnej, ale także dobrze dobrany upominek. Chcąc pomóc Ci w jego wyborze, przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym wyjaśnimy dlaczego jako prezent na komunię warto podarować Biblię. Zapraszamy!

 

Prezent na komunię z przesłaniem? Krótko o znaczeniu Biblii

Z pozoru mogłoby się wydawać, że wybór prezentu na komunię nie należy do najtrudniejszych. Na rynku z łatwością można znaleźć wiele sklepów posiadających szeroką ofertę produktów skierowanych do komunijnych dzieci. Jak się jednak okazuje, tak dużo opcji nie ułatwia decyzji, a wręcz przeciwnie. Pojawia się zatem kluczowe pytanie – skąd wiedzieć, że wybrany upominek będzie trafiony? Zaleca się, aby wybierać podarunki z przesłaniem. Muszą one nieść za sobą pewną wartość nie tylko sentymentalną, ale przede wszystkim edukacyjną, co jest szczególnie ważne dla małych dzieci, dopiero poznających religię chrześcijańską. Właśnie dlatego Biblia, jako prezent na komunię, okazuje się doskonałym wyborem! Wybierając ją, zwróć uwagę na obecność rysunków. Ilustrowane książki dla najmłodszych cieszą się największą popularnością. Kolorowe grafiki są dla dziecka dodatkowym urozmaiceniem, a co więcej, pomagają w rozbudzaniu wyobraźni oraz ułatwiają zrozumienie czytanych historii i przypowieści religijnych.

Biblia, czyli prezent na komunię o charakterze edukacyjnym! Sprawdź, o czym mowa

Przejdźmy teraz do wyjaśnienia, dlaczego „Biblia” jest tak polecanym prezentem na komunię. Pod lupę musimy wziąć jej charakter edukacyjny. Z jednej strony przypowieści religijne oraz historie o świętych mają pokazać dziecku, jak narodziła się religia chrześcijańska oraz na czym się opiera. Z drugiej jednak strony przedstawione teksty mają za zadanie wskazać, czym kierować się w życiu, a dokładniej mówiąc, jakimi wartościami. Tego typu prezent na komunię wpłynie również na mocniejszą relację dziecka z rodzicami. Możesz ją czytać np. do snu lub w czasie popołudniowego relaksu. W ten sposób nie tylko spędzisz miły czas ze swoją pociechą, ale także wykorzystasz czytane przypowieści do nauki najważniejszych aspektów, na jakich powinno się opierać życie prowadzone w wierze chrześcijańskiej.

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko samo czytało wszystkie historie. W ten sposób edukacyjny prezent na komunię wpłynie na rozwój jego umiejętności czytania, zwiększy zasób słów oraz pomoże w lepszym formułowaniu zdań. Efekty zobaczysz zapewne w szkole, kiedy Twoja pociecha będzie zdobywała same piątki z języka polskiego! Jak widzisz, z pozoru prosta „Biblia” posiada ogromną wartość, która przydaje się niemalże przez całe życie. Tak cenna pamiątka sprawi, że Twoje dziecko nigdy nie zapomni o ważnym dniu, jakim jest Komunia Święta.

Biblia prezent na komunię

fot. materiał Partnera

Zobacz, jak podkreślić znaczenie uroczystości i wybierz spersonalizowany prezent na komunię

Każdy upominek na komunię zyskuje na wartości, kiedy jest skierowany do konkretnej osoby. Nie bez powodu tak dużo osób decyduje się na spersonalizowane prezenty. Ozdobny grawer wzbogacony cenną dedykacją podkreśli wyjątkowość dziecka oraz całego wydarzenia. Możesz nam wierzyć, Twoja pociecha będzie się czuła zaszczycona! Tego typu prezent na komunię oferuje sklep Murrano! Starannie wykonany grawer będzie doskonale się prezentował pomimo upływu czasu. Przekonaj się sam właśnie teraz i wybierz niepowtarzalny prezent na komunię.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ